top of page

Kto jest kim: Poznaj bohaterów "Drogocennej perły"

Historia miłości mężczyzny do kobiety, matki do córki, dziadka do wnuczki i dziecka do całego świata - to centralny wątek brazylijskiej telenoweli „Drogocenna perła” (oryg. Joia Rara), która już od 19 września zawładnie sercami widzów Novelas+. Poznajmy najważniejszych bohaterów tej nagrodzonej nagrodą Emmy produkcji.

Franz (Bruno Gagliasso) jest człowiekiem rozdartym między swoimi pragnieniami a przeznaczeniem, które wyznaczył mu jego ojciec, milioner Ernest Hauser (José de Abreu). Po drugiej stronie jest Amélia (Bianca Bin), biedna i waleczna dziewczyna. Mimo życia w różnych światach, Franz i Amelia zakochują się w sobie. Z tej miłości rodzi się Pérola, obdarzona niezwykłym darem dziewczynka.Buddyjskie świątynie, historyczne Rio de Janairo z czasów Drugiej Wojny Światowej i trudności zakazanej miłości – o to świat, w którym toczy się 110-odcinkowa historia Franza i Amélii oraz ich drogocennego klejnotu, Péroli.


Amelia Fonseca (Bianca Bin)

Biedna, delikatna i waleczna dziewczyna. Po śmierci ojca wychowywał ją ojciec chrzestny Apolonio. Jest robotnicą w odlewni rodziny Hauserów, mieszka w biednej dzielnicy ze swoim bratem Mundo i chrzestnym. Kiedy poznaje Franza, zakochują się w sobie i doczekują się córki, Péroli. Za sprawą intryg Ernesta i Manfreda zostaje uwięziona na dziesięć lat i oddzielona od córki. Musi także odeprzeć liczne ataki Manfreda, który chce ją rozdzielić z Franzem. Musi pokonać wiele przeciwności, aby ponownie połączyć się z Franzem i Perolą.


Franz Hauser (Bruno Gaglassio)

Milioner i materialista. Franz od dawna był przygotowywany do zastąpienia ojca na stanowisku dyrektora Grupy Hauser. Szanuje partię i jest zrezygnowany, co do swojej przyszłości. Kiedy poznaje Amelię, zakochuje się w niej i wkrótce doczekują się córki Peroli. Musi walczyć z wieloma manipulacjami Ernesta i Manfreda, którzy pragną oddzielić go od Amelii i córki.


Perola (Mel Maia)

Córka Franza i Amelii, jest wyjątkową dziewczynką, radosną, serdeczną i wyrozumiałą. Będzie wychowywana przez bogatą rodzinę ojca, ale nie straci kontaktu z prostą rodziną matki. Jest kochającym dzieckiem, które lubi widzieć ludzi szczęśliwych. Buddyjscy mnisi wierzą, że jest ona reinkarnacją Anandy Rinpocze, który poprzez nią przynosi wszystkim miłość i harmonię.


Ernest Hauser (José de Abreu)

Człowiek nieugięty, trzymający się swoich przekonań. Pochodzi ze Szwajcarii i jest wdowcem, właścicielem imperium jubilerskiego. Dla Ernesta pozycja społeczna i majątek mają ogromne znaczenie. Uparty, aby osiągnąć swoje cele, dopuszcza się wszelkiego rodzaju okrucieństw i manipulacji. Poślubia Yolandę, wykorzystując słabość jej ojca, Wenceslao, mimo świadomości, że go nienawidzi. Jednak miłość wnuczki Peroli uzmysławia mu całe zło, jakie wyrządza innym i powoli przemienia go w lepszego człowieka.


Manfred Ducke (Carmo Dalla Vecchia)

Syn guwernantki Gertrudis i rzekomo Ernesta. Czuje się odrzucony, bo nie jest uznawany przez Ernesta. Nienawidzi Hauserów i bardzo zazdrości Franzowi. Robi wiele, żeby odebrać mu wszystkie osoby, które Franz kocha najbardziej: Amelię, Perolę i Ernesta. Kiedy odkrywa, że ​​jego ojcem jest Wenceslao – a nie Ernest, na co wszystko wskazywało, staje się jeszcze bardziej szalony i agresywny.


Sivlia Zampari (Nathalia Dill)

Ładna, zimna i wyrachowana kobieta. Zbliża się do Hauserów, aby pomścić śmierć ojca. Dostaje stanowisko projektanta w warsztacie jubilerskim i szybko zjednuje sobie wszystkich, a zwłaszcza Ernesta. Wychodzi za mąż za Franza, aby móc zrealizować swój plan zemsty, ale ostatecznie zakochuje się w Victorze, z którym ma syna.


"Drogocenna perła" od 19 września o godz. 16:50 (21:25) w Novelas+.


Więcej informacji o telenoweli na stronie:1861 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page