top of page

Kto jest kim: Poznaj bohaterów "Dzikiej miłości"

Najpotężniejszą siłą natury jest miłość - już wkrótce o prawdziwości tych słów przekonają się bohaterowie nowej telenoweli "Dzika miłość" (oryg. Pantanal), jednego z największych hitów brazylijskiego Globo w ostatnich latach, którą już od 20 lutego będzie można oglądać w Novelas+.

Po tajemniczym zaginięciu ojca, José Leôncio zostaje zamożnym posiadaczem ziemskim w regionie Pantanal. Dwadzieścia lat później, wciąż prześladowany zniknięciem ojca, José musi stawić czoła błędom z przeszłości i przybyciu do Pantanal swojego syna Jove, który został mu odebrany po urodzeniu. Choć José Leôncio i Jove cieszą się z ponownego spotkania, muszą stawić czoła dzielącym ich różnicom. Młody Jove zakochuje się w Jumie, córce Marii Marruá i Gila. Juma nie otwiera przed nikim swojego serca, a od swojej matki nauczył się bronić przed „zwierzęcymi ludźmi”. ​Juma (Alanis Guillen)

Córka Gila i Marii Marruá, urodziła się wbrew woli matki, która wcześniej straciła trójkę dzieci. Ograniczona do kawałka ziemi, na której dorastała, Juma rozumie życie w bardzo surowy, naturalny i czysty sposób, oddzielona od społeczeństwa i jego wad, bez półprawd i złudzeń. Jej wychowaniem kierowały prymitywne wartości, a po matce odziedziczyła dziki i instynktowny sposób życia. Juma nauczył się właściwych relacji z prawie wszystkimi gatunkami zamieszkującymi Pantanal, z wyjątkiem jednego: człowieka. Pochowała matkę obok ojca, wiedząc, że będzie tam mieszkać z nimi, aż nadejdzie jej czas. I tak by się stało, gdyby Jove, syn José Leoncio, nie wrócił do Pantanalu. Od tego momentu Jumę, która zawsze była tak uważna na sztuczki ludzi, ogarnęło nowe uczucie: ze wszystkich niebezpieczeństw na świecie, jej matka nie przygotowała jej do obrony przed miłością.


Juve (Jesuíta Barbosa)

Delikatny, inteligentny, lekceważący i trochę zepsuty Juve był wychowywany w Rio de Janeiro przez trzy kobiety (swoją matkę Madeleine, babcię Marianę i ciotkę Irmę) oraz starczego dziadka, stając się przeciwieństwem swojego ojca José Leoncio. Dorastał poza swoim czasem i pokoleniem, stając się młodym człowiekiem zamkniętym w sobie, apatycznym i pasywnym, choć uważnym i głęboko wrażliwym. Prawda jest taka, że ​​nic w jego otoczeniu go nie pociągało, nie podżegało ani nie wzbudziło prawdziwego zainteresowania, dopóki nie odkrył swoich korzeni.


José Leoncio (Marcos Palmeira)

José Leoncio był wychowywany przez swojego ojca, Juventino, wśród prostych i szorstkich robotników, oddzielony od kobiecej postaci od wczesnej śmierci matki. To, co życie ukradło mu w miłości, ojciec nadrobił wartościami, przykładami i lekcjami. W wieku pięciu lat był już pełnoprawnym parobkiem. Jako młody człowiek José Leoncio stracił ojca, który zniknął w Pantanal i dźwigał ten ból przez całe życie. Stał się człowiekiem dumnym, pełnym ducha i skłonnym do wybuchów, ale też wyniosłym i hojnym. Poruszony urazą i chęcią zapewnienia synowi królewskiego życia, José Leoncio stał się bogaty i stworzył nieprawdopodobne imperium, które wykraczało daleko poza posiadłość Pantanal.


Maria Marrua (Juliana Paes)

Była po prostu Marią, zanim została Marruą. Oddana, uległa, posłuszna i utalentowana żona, żyła dla swojej rodziny. Pochowała, jedno po drugim, trójkę dzieci, które miała z mężem Gilem. Wraz z każdym z nich zakopała kawałek siebie, tak że kiedy dotarła do Pantanal, była cieniem człowieka. Nienawiść w piersi nosiła dopiero, gdy po raz czwarty zaszła w ciążę z mężem. Inaczej niż zwykle przyjął tę wiadomość z miną przekleństwa. Nie mogąc znieść myśli o utracie kolejnego dziecka, przepchnęła noworodka w kajaku przez rzekę, lecz gdy gigantyczna anakonda zagroziła dziecku śmiertelnym uściskiem, Maria, dzika i macierzyńska, przedarła się przez wody i uratowała córkę. Gil, który obserwował tę scenę z przeciwnego brzegu rzeki, przysięgł, że ​​widział, jak jego żona przemieniała się w jaguara , aby uratować swoje potomstwo. Wieść się rozeszła i wtedy Maria została nazwana Marruą.


Madeleine (Karine Teles)

Prowokująca, wywrotna z natury i zmysłowa, rozdzierała serca, gdziekolwiek się pojawiła, i pomimo uważnej obserwacji ze strony matki żyła w otoczeniu zalotników. Matka i córka żyły jak pies z kotem, a Madeleine w ogóle nie przejmowały się zasadami i konwenansami społecznymi, które próbowała narzucić jej matka. Za każdym razem, gdy była przesłuchiwana, odwoływała się do ojca. Poślubiła José Leoncio, do którego żywiła wyniszczającą i problematyczną namiętność. Z tego związku narodził się Juve.


Filó (Dira Paes)

Mieszka i pracuje jako pomoc domowa na ranczu José Leonci , gdzie jest sercem i duszą domu. Bardzo religijna kobieta, która w wiekudwunastu lat została wyrzucona z domu przez matkę i znalazła schronienie w domu publicznym. Tam poznała José Leoncio, a kilka miesięcy później pojawiła się w hacjendzie w ciąży, prosząc swojego byłego klienta o schronienie. José Leoncio zapewnił jej pracę, miłość, schronienie i przede wszystkim ochronę. Filó później oddał się swojemu patronowi. Po odejściu Madeleine wyjawia prawdę o swoim synu.Premierowe odcinki telenoweli "Dzika miłość" od poniedziałku do piątku o godz. 16:50 (21:25) w Novelas+.
1445 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Najnowsze