top of page

Kto jest kim: Poznaj bohaterów "Teresy"

Po latach do polskiej telewizji powraca zniewolona przez własną ambicję "Teresa". Przypomnijmy sobie najważniejszych bohaterów tej ikonicznej telenoweli, której pierwszy odcinek już 17 czerwca na antenie Novelas+.

Teresa jest piękną i inteligentną młodą kobietą, zdesperowaną, by uciec od ubóstwa dzielnicy, w której mieszka. Dziewczyna manipuluje otoczeniem, ucieka się do intryg i kłamstw, chcąc odmienić swój los i awansować społecznie. Mimo iż rodzice dokładali wszelkich starań, by odebrała jak najlepszą edukację, wyrachowana i ambitna kobieta pragnie osiągnąć życiowy sukces, niekoniecznie uczciwą pracą. Planuje ucieczkę od otaczającego ją ubóstwa, wykorzystując swoją urodę jako sposób na uzyskanie dostępu do szerszego świata. Teresa wielokrotnie wykorzystuje dobroć zakochanego w niej Mariano. Pozbawiona oporów moralnych krzywdzi osoby z najbliższego otoczenia, by uzyskać pożądany przez siebie cel. Wkrótce jednak przyjdzie jej ponieść konsekwencje swoich czynów…Teresa (Angelique Boyer)

Piękna, inteligentna i niezwykle zdeterminowana, ale zaabsorwowana sobą, ambitna i wyrachowana. Jest świadoma swojej urody i wykorzystuje ją na swoją korzyść. Wstydzi się swoich rodziców i uważa, że ​​zasługuje na znacznie więcej, niż ich stać. Potrafi manipulować wszystkimi oprócz swojej matki i Mariano, którzy myślą, że nadal może naprawić swoje postępowanie. Teresa kocha Mariano, ale jej chciwość przewyższa uczucia.


Arturo (Sebastian Rulli)

Jest znanym prawnikiem i dobrym profesorem; inteligentny i posiadający szeroką kulturę. Nazywają go Człowiekiem z Żelaza i jego uczniowie trochę się go boją, z wyjątkiem Teresy, która imponuje mu swoją inteligencją i urodą. Pochodzi z zamożnej rodziny. Kiedy w młodości zakochał się, doznał głębokiej krzywdy, dlatego w obawie przed ponownym cierpieniem postanowił nigdy nie angażować się uczuciowo, dopóki nie zakocha się w Teresie.


Mariano (Aaron Díaz)

Jest wrażliwy, życzliwy, pracowity i dumny. Zarabia na życie taksówką, ale pragnie zostać lekarzem. Dorastał bez pieniędzy, ale z wielką miłością. Musiał rzucić szkołę medyczną, aby pracować na pełny etat, gdy jego matka zachorowała. Wraca do szkoły z zamiarem poślubienia Teresy, ale zdaje sobie sprawę, że bycie uczciwym, oddanym profesjonalistą nie wystarczy, aby ona z nim została.


Aurora (Ana Brenda Contreras)

Jest słodka, wyrafinowana i życzliwa, ale niezbyt asertywna. Jest dobrą, kochającą młodą kobietą, ale trochę naiwną. Wierzy, że przyjaźń Teresy jest szczera i nie opiera się na ambicjach. Zakochuje się w Mariano, ale wie, że on kocha Teresę. Aurora jest hojna i matczyna. Aby zadowolić ojca, uczęszcza do szkoły medycznej, choć jej prawdziwym powołaniem jest praca z dziećmi.


Juana (Cinthia Klitbo)

Matka chrzestna Teresy to przesympatyczna, wesoła wdowa, która często podśpiewuje i pomaga innym. Jest krawcową i utrzymuje się z pracy oraz pieniędzy odziedziczonych po mężu. Kocha Teresę jak córkę, której nigdy nie miała; kocha ją i spełnia każdą jej zachciankę.


Paulo (Alejandro Nones)

Przystojny i bogaty sportowiec. Kocha Teresę, ale nie na tyle, by pozostać przy niej, gdy dowiaduje się, że jest biedna. Ma słabą wolę i jest kontrolowany przez matkę. Zaręcza się z Aídą, żeby zirytować Teresę. Jest nieszczęśliwy i czuje pustkę. Cierpi, bo nie może zapomnieć Teresy i to doprowadzi do jego upadku.


"Teresa" od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Novelas+.


Więcej informacji o telenoweli na stronie:1200 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page