top of page

Kto jest kim w "Betty en Nueva York"?

Debiutantka Elyfer Torres i dobrze znany amant Erick Elías ("Prawo pożądania") zagrają protagonistów telenoweli "Betty en Nueva York". Produkcji, w której telewizja Telemundo upatruje szansy na odzyskanie utraconych widzów oraz przyciągniecie nowych odbiorców. Scenariusz będzie niemal identyczny, jak w "Yo soy Betty, la fea", słynnym kolumbijskim oryginale z Aną Marią Orozco.


Miliony fanów "Brzyduli" rozsianych po całym świecie mają powody do zadowolenia. Wytwórnia Telemundo nagrywa właśnie w Nowym Jorku nową, wysokobudżetową wersję słynnego formatu. Scenariusz jest praktycznie taki sam, jak stworzony przez Fernando Gaitána w 1999 roku, tym razem jednak z większym nastawieniem na młodszą widownię. "Chcemy, aby nowe pokolenia cieszyły się tą wyjątkową historią. Beatriz Pinzón Solano to postać, która nigdy nie wyjdzie z mody, ale jesteśmy świadomi, że społeczeństwo zmieniło się od czasu, gdy po raz pierwszy pojawiła się na ekranie i nie można tego zignorować", wyjaśnia Marcos Santana, prezes Telemundo Global Studio.


Nowa adaptacja opowie historię Beatriz Aurory Rincón Lozano, inteligentnej i uzdolnionej latynoski mieszkającej w Nowym Jorku, która po sześciu miesiącach bezowocnych poszukiwań pracy, postanawia zaakceptować stanowisko poniżej swoich kwalifikacji. Po wielu bojach dostaje posadę w renomowanym domu mody V & M Fashion jako sekretarka prezesa. Mało atrakcyjny wygląd i brak wyczucia sprawią, że stanie się ofiarą kpin i upokorzeń, mocno osłabiających poczucie jej własnej wartości. Wśród splendoru i sukcesu, a także walki między pięknem a brzydotą, Betty będzie rosła jako kobieta, ale stanie ona również przed największym wyzwaniem swojego życia, któremu nawet jej wykształcenie i tytuły nie pomogą sprostać: przed miłością.

Wraz z protagonistami, Elyfer Torres i Erickiem Elíasem, znana i doświadczona obsada aktorska przejmie na siebie ciężar wciąż świetnie pamiętanych, ikonicznych postaci. Kto z nas nie pamięta słynnych już fraz z kultowej telenoweli, takich jak: "Zrobiłam sześć miesięcy finansów na San Marino", powtarzanych przez Patricię Fernandez, lub "Czysty ogień!" w wykonaniu Nicolása, wiernego przyjaciela Betty.


ELYFER TORRES


Główną rolę w "Betty en Nueva York" zagra Elyfer Torres, niemal nieznana szerszej widwoni meksykańska aktorka. Będzie musiała dorównać mistrzowskiej interpretacji Any Marii Orozco.


Elyfer Torres na planie zdjęciowym "Betty en NY" / fot. Telemundo

Ekipa realizacyjna do samego końca nie ujawniała zdjęć głównej bohaterki, próbując zachować jak najdłużej w tajemnicy charakteryzację aktorki. Tajemnicę zdradzono dopiero na zdjęciach promocyjnych telenoweli.


ERICK ELÍAS


Aktor zgodził się zagrać postać Armando, bo jak twierdzi "jest wielkim fanem telenoweli". Wyznał, że chociaż podziwia krację Jorge Enrique Abello, to chce nadać postaci osobistego charakteru.


ALMA DELFINA


Ceniona aktorka teatralna, która mogliśmy podziwiać w takich telenowelach jak "Labirynt namiętności", wcieli się w matkę Betty, czyli rolę Adriany Franco z 1999 roku.


CÉSAR BONO


Natrętnego ojca "brzyduli" ucieleśni César Bono ("Włoska narzeczona"). W przeciwieństwie do postaci Jorge Herrery, tym razem aktor nada bardziej komiczny charakter, co wprowadzi jeszcze więcej humoru.


SABRINA SEARA


W telenoweli, Marcela będzie główną rywalką Beatriz, ponieważ jest narzeczoną Armando i partnerem w firmie, dawniej nazywanej Ecomodą, a teraz V & M. Ze względu na podobieństwo do Natalii Ramírez, aktorka Sabrina Seara wydaje się być idealną kandydatką do tej roli.


SAÚL LISAZO


Jeden z najbardziej znanych aktorów świata telenowel zgodziła się być częścią nowojorskiej wersji "Betty". To Roberto Mendoza, dyrektor V & M, który przechodzi na emeryturę i oddaje firmę w ręce swojego syna, Armando. Jego poprzednikiem w pierwowzorze był Kepa Amuchastegui.MAURICIO GARZA


Dwadzieścia lat po emisji telenoweli, aktor Mario Duarte nadal jest uznawany za "nieodłącznego przyjaciela Betty". Teraz Mauricio Garza ma trudną misję polegajacą na tym, aby widzowie zapomnieli o tamtej kreacji.


RODOLFO SALAS


Jednym z mężczyzn przez, których Beatriz najbardziej cierpiała w Ecomodzie, był Daniel Valencia, grany przez Luisa Masę. Rolę tę w nowym rozdaniu podejmie Rodolfo Salas. Sam określa tę postać jako "wspaniałą i cyniczną". Jest głównym rywalem Armando.


SYLVIA SÁENZ


"Yo soy Betty, la fea" pozostawiła w naszej pamęci już na zawsze takie postaci, jak Patricia Fernandez "Tleniona", którą grała Lorna Paz. Tym razem mało inteligentną sekretarkę zagra Sylvia Saénz "Patty jest ambitna i bez zahamowań. Myślę, że będą ją kochać i jednocześnie nienawidzić", wyznała aktorka.


CANDELA MÁRQUEZ


Hiszpanka zagra zalotną modelkę Jenny, nazywaną "Pupuchurrą", która w szalonych momentach mocno dyskutowała z "klubem brzydul". W "Yo soy Betty, la fea" postać grała Martha Isabel Bolaños.


HÉCTOR SUÁREZ GOMÍS


Wszechstronny meksykański aktor odegra jedną z najbardziej charakterystycznych ról kolumbijskiego oryginału: projektanta Hugo Lombardi. "Dobrze się bawię", mówi o postaci spopularyzowanej przez Juliána Arango.


AARÓN DÍAZ


Cztery lata po roli w "W obronie honoru", Aarón Díaz powraca: "Nie widziałem żadnej wersji tej historii, ale to dobrze. Będę bardziej oryginalny. Jestem Ricardo, najlepszy przyjaciel Armanda", wyznał aktor. W 1999 roku postać zagrał Ricardo Vélez.


KLUB BRZYDUL


W nowej wersji nie mogło zabraknąć biurowych przyjaciółek i sojuszniczek Betty, które buntują się przeciwko arogancji szefów i przeciwstawiają apodyktycznym zapędom koleżanek o lepszej aparycji. W V & M sojusznikami Betty będą aktorki Sheyla Tadeo, Valeria Vera, Daniela Tapia, Jeimy Osorio (wszystkie na zdjęciu), a także Amaranta Ruiz. Będą interpretować postacie, które niegdyś rozsławiły: Marcela Posada, María Eugenia Arboleda, Laura Suárez, Luces Velásquez i Paula Peña.


Za reżyserię "Betty en Nueva York" odpowiedzialni są Gustavo Loza, Fez Noriega i Luis Manzo. Aktor i reżyser Miguel Varoni ("Dom po sąsiedzku") tym razem w roli producenta wykonawczego telenoweli. Za adaptacją scenariusza stoją Sandra Velasco, Valentina Parraga i Alejandro Vergara. Premierę telenoweli w USA zaplanowano na 6 lutego.

362 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page