top of page

Televisa kontynuuje produkcję telenowel

Televisa zdecydowała się nie przerywać produkcji swoich telenowel pomimo rozprzestrzeniającej się w całym Meksyku epidemii koronawirusa (Covid-19).

Zespół producenta Nicandro Díaza ("Kobieta ze stali", "Miłość jak tequila"), który aktualnie jest odpowiedzialny za produkcję "La mexicana y el güero" nadal normalnie pracuje nad przygotowaniami do premiery, którą przewidziano na czerwiec w miejsce "Como tú no hay dos".


Producent i część zespołu wybrali się w ostatnich dniach do Kanady, aby korzystając z zimowej jeszcze aury nagrać ważne dla fabuły sceny. Według Díaza decyzja o podróży motywowana była zbliżającą się wiosną i porą deszczową na półkuli północnej, która uniemożliwiłaby wykorzystanie zimowej aury w pózniejszym terminie. Producent podkreślił, że kiedy decydowali się na podróż nie było jeszcze tak mocnych ostrzeżeń dotyczących ryzyka zarażenia przez nowego koronawiusa (Covid-19).


Warto wspomnieć, że produkcja telenowel Televisy trwa, pomimo potwierdzonych już w Meksyku przypadków śmierci. W ciągu kilku ostatnich dni na plan zdjęciowy wraz z całą obsadą wkroczył zespół Giselle González produkujący "Imperio de mentiras". Lucero Suárez kontynuuje prace nad telenowelą "Te doy la vida", która na ekrany wejdzie już w najbliższy poniedziałek zastępując hitowe "Vencer el miedo". Nicandro Diaz spotkał się z obsadą "La mexicana y el guero" w studiach Televisy, gdzie potwierdził, że nie będzie żadnego przestoju, a zdjęcia zgodnie z planem ruszą 30 marca.


Juan Soler, Itati Cantoral i Rodrigo Abed podczas przygotowań do produkcji telenoweli / fot. Instagram

Fabuła "La mexicana y el guero"