top of page

Nie żyje Ricardo Blume

W dniu 30 października zmarł Ricardo Blume, peruwiański aktor znany polskim widzom z ról w takich meksykańskich telenowelach jak "Maria z przedmieści", czy "Nie igraj z aniołem".

Peruwiańskie ministerswo kultury za pośrednictwem oficjalnego komunikatu w mediach społecznościowych poinformowało o śmierci 87-letniego aktora Ricardo Blume. Chcociaż aktor urodził się w Peru, szerokiej publiczności był znany najbardziej z ról w meksykańskich telenowelach. Polscy widzowie pamiętają go doskonale jako troskliwego wujka tytułowej "Marii z przedmieścia" oraz surowego, ale jednocześnie troskliwego i opiekuńczego sędziego Velarde, ojca Marichuy, w telenoweli "Nie igraj z aniołem"."Ministerstwo Kultury Peru żałuje śmierci Ricardo Blume, czołowego krajowego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego. Składamy najgłębsze kondolencje jego rodzinie i naśladowcom" - brzmiała treść oświadczenia informującego o śmierci uznanego aktora.Blume rozpoczął karierę telewizyjną w latach 60. XX wieku, zagrał wtedy w pierwszych wersjach "Po prostu Marii" i "Włoskiej narzeczonej", gdzie wystąpił razem ze swoimi rodaczkami Saby Kamalich i Angelicą Maríą . Równocześnie rozwijał swoją pracę jako reżyser teatralny.


W kolejnych latach partycypował inne ważne tytuły w telewizji, takie jak "Las fieras", "El carruaje" (produkcja historyczna, która odtwarzała czasy imperium Maximiliano w Meksyku), a przede wszystkim "Mundo de juguete" , gdzie dał życie „Mariano Salinas ", Ojca głównej bohaterki "Cristiny" (granej przez Gracielę Mauri). Ta słynna produkcja była emitowana na antenie ponad dwa lata.


Polscy widzowie pokochali peruwiańskiego aktora za role w "Marii z przedmieścia" i "Nie igraj z aniołem" / fot. Notimex

Po tym sukcesie zdobył kolejny hit, gdy był bohaterem telenoweli "Viviana" z Lucíą Méndez. W latach 80. przerwał karierę telewizyjną, do której powrócił w nowej dekadzie w "Alcanzar una estrella". Od tego czasu połączył kilka znanych tytułów, takich jak "Marimar", "Maria z przedmieścia", "Prawdziwa miłość", czy "Nie igraj z aniołem".


Ricardo Blume i Jose Ron podczas prób kamerowych do "Włoskiej narzeczonej" w 2014 roku. Aktor zagrał główną rolę w pierwowzorze tej telenoweli / fot. Televisa

Blume pozostał aktywny zawodowo do pięciu lat przed śmiercią, kiedy to wziął udział w nowej wersji "Włoskiej narzeczonej", w której główne role zagrali José Ron i Livia Brito.


Na razie nie ujawniono więcej szczegółów na temat przyczyn śmierci aktora. Spekuluje się, że przechodził przez zapalenie płuc. Aktor zmarł w Meksyku, kraju, który był jego drugim domem od lat sześćdziesiątych.

612 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page