top of page

Televisa zawiesza nagrania wszystkich telenowel

Po fali krytyki zarzucającej wytwórni nie dbanie o ludzkie życie, Televisa postanowiła zawiesić nagrania do wszystkich aktualnie emitowanych oraz planowanych telenowel.

Wśród gąszczu informacji i zaleceń na temat postępowania w czasie pandemii koronawirusa (Covid-19), które pojawiły się na początku marca, były również te mówiące o potrzebie izolowania się ludności oraz unikania codziennych aktywności, które wymuszają fizyczny kontakt z innymi ludzmi. Brak przestrzegania tych zaleceń może znacznie zwiększyć ryzyko zakażenia, a także całkowicie zaburzyć pracę szpitali. W ostatnim czasie Televisa została mocno skrytykowana w sieciach społecznościowych za dalsze kontynuowanie produkcji telenowel, a tym samym narażanie życia swoich pracowników i aktorów. Wytwórnia odpowiadała, że zachowuje wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa na planach swoich produkcji.


Biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację oraz głosy społeczeństwa, Televisa postanowiła jednak dołączyć do grona firm, które na czas pandemii przerwały nagrywanie telenowel i seriali. Tym samym pracę wstrzymano na planie "Te doy la vida", która jest już obecna na antenie z dużym zapasem nagranego materiału. Do obowiązkowej pauzy musiała zastosować się również ekipa "Imperio de mentiras" z Angelique Boyer ("Za głosem serca") i Andresem Palaciosem ("Zakazana namiętność") na czele, oraz twórcy serialu paradokumentalnego "Como dice el dicho". Najchętniej oglądaną pozycję kanału Las Estrellas, czyli serial "Cudowna róża", przestano nagrywać już kilka dni temu.


Ekipa "Te doy la vida" musiała zawiesić zdjęcia pomimo zaawansowanych prac na planie / fot. Televisa

Aktorka Angelique Boyer została skrytykowana przez piosenkarkę Fridę Sofię oraz niektórych internautów za to, że kontynuuowała pracę w ostatnich dniach, wiedząc o ryzyku zakażenia się chorobą i przekazania jej innym. Aktorka tłumaczyła się tym, że nie może przestać pracować, bo od tego zależy także miejsce pracy dla innych ludzi.


W stanie zawieszenia jest również telenowela "La mexicana y el güero" Nicandro Diaza, który już jakiś czas temu rozpoczął preprodukcję i zdążył nawet nakręcić kilka scen w Kanadzie. Taki sam los spotkał "Vencer el desamor" przygotowywaną przez producentkę Rosy Ocampo, której zdjęcia miały rozpocząć się początkiem kwietnia.


Przewiduje się, że ekipy produkcyjne powrócą na plan w drugiej połowie kwietnia. Biorąc jednak pod uwagę dotkliwość i szybkość rozprzestrzeniania się wirusa na całym świecie, jest za wcześnie, aby to oficjalnie potwierdzić. W tym czasie stacje telewizyjne należące do grupy Televisa, prowadzić będą szeroko zakrojoną kampanię informacyjną z udziałem Angelique Boyer i Sebastiána Rulli, która ma podnieść świadomość na temat walki z koronawirusem wśród meksykańskiego społeczeństwa.295 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page