top of page

"Akacjowa 38": Ursula próbuje spalić Manuelę żywcem

W odcinkach 105-109 telenoweli "Akacjowa 38": Cayetana obmyśla niecny plan, aby pozbyć się Manueli. Ursula podkłada ogień w kawiarni... Emisja w dniach od 5 do 9 czerwca 2023 roku o godz. 18:45 w TVP2.

O czym jest "Akacjowa 38"?

Rok 1899. Justo wraca nocą do domu i usiłuje zgwałcić żonę. Carmen jest w zaawansowanej ciąży. Broniąc się, uderza męża w głowę. Jest przekonana, że go zabiła. Ucieka z domu wraz ze swoją matką, Teresą. Kobiety zabierają cenny zegarek, złoty łańcuszek, obrączkę i trochę pieniędzy. Wywożą ciało Justa i zagrzebują je płytko w lesie. Carmen rodzi dziewczynkę, której nadaje imię Inocensja. Teresa podejmuje decyzję, by zostawić dziecko w przyklasztornym przytułku. Teresa i Carmen zmieniają imiona. Teraz nazywają się Guadalupe i Manuela…Odcinek 105:

Rita opowiada na poddaszu o swojej karierze w teatrze. Zaprasza wszystkich na przedstawienie. Leonor zachęca Casildę, by robiła to o czym marzy. Fabiana spotyka się z dawnym ukochanym, Mateo. Justo chce zrezygnować z dalszego leczenia i prosi Felipe, by przekazał to Germanowi. Cayetana składa w kawiarni duże zamówienie.

Emisja w poniedziałek 5 czerwca o godz. 18:45 w TVP2


Odcinek 106:

Consuelo namawia córkę na przejażdżkę rowerem, który jest nowością. Do tego kobiety muszą włożyć spodnie, a to wywołuje skandal. Celia jest załamana zachowaniem matki, a Felipe wciąż ją krytykuje. Germán kończy leczenie Justa. Mężczyzna wciąż nie odzyskał pamięci, ale jego stan zdrowia jest dobry. Wypytuje Germana o Manuelę. W kawiarni wybucha pożar. Nikt nie podejrzewa, że ogień został podłożony celowo. Pablo zauważa dym i rusza na ratunek.

Emisja we wtorek 6 czerwca o godz. 18:45 w TVP2Odcinek 107:

Justo ratuje Manuelę z pożaru w kawiarni. Juliana jest ciężko ranna. Jej życie wisi na włosku. Casilda jest wdzięczna Pablowi, że ją uratował. Felipe postanawia częściej przebywać poza domem, by unikać teściowej. Tymczasem ona przychodzi na męskie spotkanie w mieszkaniu Ramona.

Emisja w środę 7 czerwca o godz. 18:45 w TVP2


Odcinek 108:

Cayetana żąda, by Germán przestał leczyć Manuelę. Justo interesuje się zdrowiem Manueli. Matka Celii wprowadza w kamienicy zamieszanie swoim swobodnym zachowaniem i przekonaniami sufrażystki. Don Maximiliano próbuje pomóc Víctorowi zdobyć pożyczkę bankową na odbudowanie kawiarni.

Emisja w czwartek 8 czerwca o godz. 18:45 w TVP2Odcinek 109:

Manuela dochodzi do zdrowia po pożarze w kawiarni. Trini pisze za Casildę list do gazety w sprawach miłosnych. Leonor podejrzewa Casildę o romansowanie z Pablem. Consuelo uczestniczy w męskim spotkaniu, na którym w dyskusji rozkłada swojego zięcia Felipe na łopatki. Mimo pomocy sąsiadów Víctor nie wierzy, że uda się wyremontować kawiarnię.

Emisja w piątek 9 czerwca o godz. 18:45 w TVP2


333 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page