top of page

"Gorzka zemsta": Tak teraz wygląda słynna hacjenda rodziny Elizondo

Telenowela "Gorzka zemsta" (oryg. Pasion de gavilanes) jest jednym z największych sukcesów w historii Telemundo. Produkcja powstawała w 2003 roku przy współpracy z kolumbijskimi telewizjami RTI i Caracol, to właśnie w Kolumbii kręcono większość scen do telenoweli. "Gorzka zemsta" do dziś z powodzeniem powtarzana jest na całym świecie, a ostatnio trafiła nawet do oferty Netflixa.

"Gorzka zemsta" (oryg. Pasion de gavilanes) jest jedną z najbardziej hitowych telenowel w historii. Produkcja z udziałem Danny Garcia, Maria Cimarro, Paoli Rey, Juana Alfonso Baptisty, Natashy Klauss i Michela Browna do dziś jest uwielbiana na całym świecie. Miejsca, gdzie nagrywano zdjęcia do telenoweli mocno wryły się w pamięć widzów i zyskały status niemal kultowych.Jednym z nich jest słynna hacjenda należąca do ekranowej rodziny Elizondo, to na niej rozgrywała się znaczna większość scen do telenoweli. W rzeczywistości to miejsce istnieje i nadal jest w doskonałym stanie. Poniżej opowiemy Wam jego historię i pokażemy, jak wygląda dzisiaj.


"Gorzką zemstę" nagrywano na przłomie 2003 i 2004 roku, ale mało kto wie, że większość nagrań została przeprowadzona w imponującym kompleksie turystyczym El Pórtico, położonym na obrzeżach Bogoty (Kolumbia). Kompleks posiada kilka przestrzeni, tworząc niemal małe miasteczko, a wśród nich właśnie budynek, który służył jako posiadłość serialowego Bernarda Elizondo i jego rodziny.Gospodarstwo zostało zbudowane w latach 60-tych XX wieku, a w maju 1968 roku po raz pierwszy otworzyło swoje podwoje jako restauracja. Potem stopniowo wokół tego miejsca zaczęto budować kolejne budynki i tak powstało niemal małe miasteczko na obrzeżach Kolumbii.


Z biegiem czasu budowane w tej przestrzeni budynki zaczęły być adaptowane i umeblowane, aż stały się tym, czym były w 2003 roku, kiedy to powstała tam "Gorzka zemsta". Kompleks hotelowy i centrum eventowe, wśród których obecnie poza wspomnianymi wcześniej konstrukcjami znajduje się m.in. jedenaście niezależnych pomieszczeń, takich jak urząd burmistrza, dworzec kolejowy, piwnice.


Kadr z telenoweli "Gorzka zemsta" / fot. Telemundo

Z biegiem czasu krużganek El Pórtico przeszedł pewne modyfikacje - na przykład kolor konstrukcji - ale pozostaje prawie identyczny z tym, jak był widoczny na małym ekranie, więc już na pierwszy rzut oka łatwo jest zidentyfikować hacjendę Elizondów.


Obecnie przyjmuje wielu turystów z całego świata, a jednym z najbardziej zaskakujących gości był Mario Cimarro, który przyjechał tam w lutym 2020 roku ze swoją dziewczyną Broni.


Mario Cimarro odwiedził El Pórtico, miejsce, w którym zarejestrowano telenowelę „Gorzka zemsta” / fot. Instagram

Bez wątpienia przywołało to w przystojnym kubańczyku masę wpsaniałych wspomnień związanych z pracą na planie kultowej telenoweli, której był głównym protagonistą.


Inną aktorką, która po latach odwiedziła w ostatnim czasie El Pórtico, była piękna Paola Rey, czyli serialowa Jimena. Relacją ze swojej wizyty wywołała istną falę entuzjazmu wśród swoich fanów w mediach społecznościowych.Należy zauważyć, że El Pórtico użyczyło "Gorzkiej zemście" nie tylko swój słynny krużganek, ale także inne jego przestrzenie, dlatego ponad 50 procent telewizyjnego hitu zostało w całości nakręcone w tym pełnym życia i osobowości miejscu.2737 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page