top of page

"Miłość i przeznaczenie" – Odcinki 12-15: Ivan i Lucia spotykają się po latach

W odcinkach 12-15. telenoweli "Miłość i przeznaczenie". Ivan po wielu latach powraca do Alamos jako bogaty dziedzic. Maripaz poniża męża i planuje ponownie uwieść Ivana. Ivan i Lucia stają się sobie coraz bliżsi. Emisja od 12 do 15 stycznia 2021 roku o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+.

ODCINEK 12:

David proponuje Maripaz, by spróbowali jeszcze raz się kochać. Maripaz odmawia, bo nie chce kolejnego poniżenia i przenosi się do drugiego pokoju. Do tego oznajmia, że po powrocie do Los Álamos będzie go kryć, ale gdy minie jakiś czas, rozwiodą się. David akceptuje wszystkie warunki. W rozmowie z matką, wyznaje, że nie mógł spełnić powinności małżeńskich, oraz że opowiedział żonie o swoim problemie, a ona go wyśmiała i nazwała gejem. Esther odpowiada, że właśnie dlatego sprzeciwiała się jego ślubowi. David postanawia poszukać pomocy dla siebie na własną rękę, nie bacząc na sprzeciw ojca. Anthony i Iván docierają do Los Álamos. Ivan chce porozmawiać z Maripaz twarzą w twarz, gdyż ma mu sporo do wyjaśnienia. Wpierw jednak spotykają się z Juanem Jaime. Mężczyzna nie rozpoznaje dorosłego syna. Anthony pyta Ivana co czuł, gdy spojrzał w oczy własnemu ojcu. Ten odpowiada, że choć przez wiele lat go nienawidził, to teraz stał mu się całkowicie obojętny. Niemniej jednak wciąż pamięta o tym, jak go traktował, oraz że przyczynił się do śmierci jego matki. Juan Jaime zaprasza przyjezdnych gości na kolację u siebie w swoim domu i przedstawia ich rodzinie. Lucrecia mówi Lucii, że musi zachowywać się uprzejmie wobec Ivana i zdobyć jego zaufania. Lucía cynicznie odpowiada, że może mu nawet zatańczyć taniec siedmiu welonów. Iván odwiedza grób matki. Jest zaskoczony, gdy znajduje na nim świeże kwiaty. Pyta dozorcę o to, kto je przyniósł. On odpowiada, że pewien mężczyzna od czasu do czasu przychodzi nad jej mogiłę, zanosi kwiaty i płaci mu za czyszczenie grobu.

Emisja we wtorek 12 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+ODCINEK 13:

Po wizycie na cmentarzu, Iván odwiedza Arelię. Kobieta wzrusza się i przytula Ivana. Lucrecia krytykuje Lucíę za jej strój i podkreśla, że w takim ubraniu młody McGuire nie zwróci na nią uwagi. Lucía odpowiada, że oni z pewnością o to zadbają i wytyka matce, że manipulowała Maripaz, aby zmusić ją do ślubu z Davidem. Uprze