top of page

"Miłość i przeznaczenie" – Odcinki 12-15: Ivan i Lucia spotykają się po latach

W odcinkach 12-15. telenoweli "Miłość i przeznaczenie". Ivan po wielu latach powraca do Alamos jako bogaty dziedzic. Maripaz poniża męża i planuje ponownie uwieść Ivana. Ivan i Lucia stają się sobie coraz bliżsi. Emisja od 12 do 15 stycznia 2021 roku o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+.

ODCINEK 12:

David proponuje Maripaz, by spróbowali jeszcze raz się kochać. Maripaz odmawia, bo nie chce kolejnego poniżenia i przenosi się do drugiego pokoju. Do tego oznajmia, że po powrocie do Los Álamos będzie go kryć, ale gdy minie jakiś czas, rozwiodą się. David akceptuje wszystkie warunki. W rozmowie z matką, wyznaje, że nie mógł spełnić powinności małżeńskich, oraz że opowiedział żonie o swoim problemie, a ona go wyśmiała i nazwała gejem. Esther odpowiada, że właśnie dlatego sprzeciwiała się jego ślubowi. David postanawia poszukać pomocy dla siebie na własną rękę, nie bacząc na sprzeciw ojca. Anthony i Iván docierają do Los Álamos. Ivan chce porozmawiać z Maripaz twarzą w twarz, gdyż ma mu sporo do wyjaśnienia. Wpierw jednak spotykają się z Juanem Jaime. Mężczyzna nie rozpoznaje dorosłego syna. Anthony pyta Ivana co czuł, gdy spojrzał w oczy własnemu ojcu. Ten odpowiada, że choć przez wiele lat go nienawidził, to teraz stał mu się całkowicie obojętny. Niemniej jednak wciąż pamięta o tym, jak go traktował, oraz że przyczynił się do śmierci jego matki. Juan Jaime zaprasza przyjezdnych gości na kolację u siebie w swoim domu i przedstawia ich rodzinie. Lucrecia mówi Lucii, że musi zachowywać się uprzejmie wobec Ivana i zdobyć jego zaufania. Lucía cynicznie odpowiada, że może mu nawet zatańczyć taniec siedmiu welonów. Iván odwiedza grób matki. Jest zaskoczony, gdy znajduje na nim świeże kwiaty. Pyta dozorcę o to, kto je przyniósł. On odpowiada, że pewien mężczyzna od czasu do czasu przychodzi nad jej mogiłę, zanosi kwiaty i płaci mu za czyszczenie grobu.

Emisja we wtorek 12 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+ODCINEK 13:

Po wizycie na cmentarzu, Iván odwiedza Arelię. Kobieta wzrusza się i przytula Ivana. Lucrecia krytykuje Lucíę za jej strój i podkreśla, że w takim ubraniu młody McGuire nie zwróci na nią uwagi. Lucía odpowiada, że oni z pewnością o to zadbają i wytyka matce, że manipulowała Maripaz, aby zmusić ją do ślubu z Davidem. Uprzedza jednak, że nie pozwoli by tak samo postępowano z nią. Rozzłoszczona Lucrecia policzkuje Lucíę. Arcelia opowiada Ivanowi, że jej mąż zmarł, a Camilo nie tylko nie ma pracy, ale także rozwodzi się z żoną, Carmen, która pozwoliła się uwieść Saúlowi i teraz spodziewa się jego dziecka. Zapewnia go, że Camilo nie wie o tym, z kim zdradziła go żona, bo mógłby posunąć się do najgorszego, a ona nie chce kolejnego nieszczęścia w rodzinie. Iván wspomina Arcelii, że wielokrotnie wysyłał listy do Camilo, ale nigdy nie otrzymał od niego odpowiedzi. Doña Carlota zapewnia Lucrecię, że nie pozwoli jej kierować życiem żadnej z córek dla pieniędzy. Maripaz wyznaje matce, że poślubiła geja i chce rozwodu. Lucrecia nakazuje jej dojść do porozumienia z mężem i nie chce słyszeć o rozwodzie. Jest przekonana, że to wywołałoby skandal, jaki z pewnością nie pomógłby ani Juanowi Jaime, ani im. Lucía jest zamrożona na widok Ivana, lecz udaje, że go nie rozpoznała. Później mówi donii Carlocie i matce, że rozpoznała w adoptowanym synie Anthony’ego McGuire Ivana Villagomeza. Lucrecia zabrania jej pod żadnym pozorem mówić o przeszłości i podpowiada jej, by poprosiła o to samo Ivana. Lucía odmawia. Doña Carlota uważa, że Lucrecia powinna przeprosić go za to, że źle go traktowała. Lucrecia spieszy donieść Maripaz, że Iván Villagomez powrócił i teraz przedstawia się jako młody McGuire. Nakazuje jej kłamać, że ich dziecko zmarło.

Emisja w środę 13 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


ODCINEK 14:

Iván spotyka się z Camilo. Przyjaciele witają się uściskiem i wracają wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Iván opowiada mu o tym, jak poznał Anthony’ego, jak został jego synem, oraz że planują interesy w Los Álamos. Camilo mówi Ivanowi, że w miasteczku nie wspominało się o dziecku Maripiz, która włóczy się po imprezach i nie uważa z alkoholem. Maripaz biegnie zobaczyć się z Ivanem i wyznaje mu, że nigdy nie przestała go kochać. Iván zarzuca jej, że wyznaje mu miłość teraz, gdy jest zamożny i dobrze się ubiera, ale kiedy spotkali się ostatnim razem, wykrzyczała mu, że nigdy nie zostanie żoną syna służącej. Maripaz wmawia Ivanowi, że ich syn urodził się martwy i dodaje, że teraz gdy wrócił, nie widzi żadnych przeszkód, w tym żeby się pobrali. Chce się z nim kochać. Iván odmawia. Juan Jaime złości się na Davida, że podarował swój samochód Maripaz. David zarzuca ojcu, że nie dostaje od niego wynagrodzenia za pracę. Juan Jaime odpowiada, że choć pracuje, to do niczego się nie nadaje. Judith sugeruje ojcu, żeby zwolnił Davida, a może wtedy ten znajdzie zatrudnienie u McGuire’ów. Juan Jaime zarzeka się, że jego syn nie będzie pracował dla obcych, a zwłaszcza dla Anthony’ego, który robi wszystko pod dyktando syna. Doña Carlota czyni wyrzuty Lucrecii, że okłamała Ivana. Zapewnia, że jeśli młodzieniec zapyta ją o dziecko, to wyzna mu prawdę. Lucrecia odpowiada, że jeśli to zrobi, to uzna, że postradała zmysły.

Emisja w czwartek 14 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+ODCINEK 15:

Lurecia grozi donii Carlocie, że zamknie ją w szpitalu psychiatrycznym, jeśli ośmieli się powiedzieć Ivánowi, że jego syn żyje. Doña Carlota ostrzega Lucrecię, że sama ściągnie na siebie karę swoimi kłamstwami. Iván namawia Lucíę do szczerej rozmowy. Czuje, że ma do niego urazę. Rozentuzjazmowany Camilo informuje Antolina o powrocie Ivana. Antolín uprzedza go, by nie wyjawił Ivanowi kto naprawdę zabił napastnika. Camilo zapewnia, że nawet nie przyszło mu to do głowy i dodaje, że Iván jest teraz bogaty i dał mu pracę. Antolín dzieli się z Caroliną wiadomością o powrocie Ivana. Ta przekazuje ją Gerardo. Iván pyta Lucíę dlaczego go od siebie odpycha. Lucía wyjaśnia, że przez całą ciążę Maripaz przeklinała go i nigdy mu nie wybaczy, że wykorzystał niewinną Maripaz. Iván pyta ją gdzie pochowano jego syna. Chciałby przenieść jego zwłoki do grobu matki. Lucía odpowiada, że jego syn nie umarł, urodził się cały i zdrowy, lecz przepadł bez śladu. Iván nie rozumie dlaczego nie wszczęto poszukiwań. Lucía wyjaśnia, że Lucrecia sprzeciwiła się temu, bo wtedy byliby zmuszeni do składania wyjaśnień. Iván ma pretensje do donii Carloty, że nie zgłoszono zaginięcia dziecka, oraz że Lucrecia nasłała swoich pracowników, żeby go zabili. Anthony próbuje go uspokoić i zapewnia, że ani doña Carlota ani Lucía nie są niczemu winne. Lucrecia obwinia córkę, że przez nią McGuire’owie nie będą im pomagać. Doña Carlota uważa, że Lucía postąpiła prawidłowo. Iván chce wrócić do Maripaz, jeśli ta rozwiedzie się z Davidem. Maripaz natychmiast biegnie domagać się od męża rozwodu. Ten natomiast przekazuje wiadomość rodzinie. Juan Jaime pyta Maripaz czy powodem rozstania są pieniądze. Ona cynicznie odpowiada, że problemem jest jego syn, który nie potrafił się z nią kochać w noc poślubną.

Emisja w piątek 15 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


"Miłość i przeznaczenie"(La fuerza del destino), telenowela, Meksyk, 2011; Reżyseria: Benjamín Cann; Występują: Sandra Echeverría, David Zepeda, Gabriel Soto, Laisha Wilkins, Rosa Maria Bianchi, Juan Ferrara, Alejandro Tommasi, Delia Casanova i inni.982 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV