top of page

"Miłość i przeznaczenie" – Odcinki 16-20: Maripaz zazdrosna o siostrę

W odcinkach 16-20 telenoweli "Miłość i przeznaczenie": Lucrecia i Juan Jaime nie zgadzają się na rozwód Maripaz i Davida. Wspólne poszukiwanie zaginionego dziecka zbliża do siebie Ivana i Lucię, co doprowadza do wściekłości Maripaz. Emisja w dniach od 18 do 22 stycznia 2021 roku o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+.

ODCINEK 16:

Iván przeprasza Lucíę za swoje zachowanie i prosi o spotkanie. Juan Jaime ostrzega Maripz, że jeśli pomylili się z Davidem co do ślubu, to będą musieli ponieść tego konsekwencje, bo rozwód nie wchodzi w grę. Iván planuje w swojej zemście rozdzielić Davida z Maripaz oraz Saúla z Lucíą, bo na nią nie zasłużył. Camilo uważa jego zachowanie za zbyt samolubne. Iván przypomina przyjacielowi, że nigdy nie podziękował mu za to, że przed laty ocalił mu życie i wziął na siebie jego winę za zabicie rabusia, który na niego napadł. Camilo zwraca się z pretensjami do Antolína o to, że wmówił Ivánowi nieprawdę. Ten tłumaczy się, że musiał tak postąpić, bo Iván był zbyt uparty i bronił się przed ucieczką, a tak, poświęcił się dla dobrego przyjaciela. Arcelia domaga się usłyszeć wyjaśnień. Camilo mówi jej, że to Antolín zabił tamtego mężczyznę, zaś siebie nazywa tchórzem, bo dał się namówić do milczenia.Doña Carlota mówi Lucrecii, że Maripaz wraca i będzie się rozwodzić. Lucrecia nakazuje córce pozostać u boku męża. Maripaz odmawia i dodaje, że znalazła sobie lepszą partię: Ivana. Iván prosi Lucíę, aby pojechała z nim do Guayamas odnaleźć kobietę, która rzekomo zabrała jego syna. Anthony uważa, że Iván postąpił nierozsądnie proponując zaręczonej kobiecie wyjazd na cały weekend.

Juan Jaime mówi Lucrecii, że nie chce kolejnego skandalu, zwłaszcza w obecności McGuire’ów. Lucrecia obiecuje mu porozmawiać z córką. Maripaz jest wściekła na siostrę, że zerwała z narzeczonym. Zarzuca jej, że zrobiła to umyślnie, bo od zawsze podkochiwała się w Ivanie i teraz, gdy ten wrócił, naopowiadała mu kłamstw, aby ją oczernić. Lucía broni się i podkreśla, że była całkowicie szczera z Ivanem. Maripaz zakazuje jej zbliżać się do niego.

Emisja w poniedziałek 18 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


ODCINEK 17:

Maripaz jest zła na Lucíę, że zerwała z Saúlem. Doña Carlota wypomina jej, że już zniszczyła życie jednej córce wydając ją za mężczyznę, którego nie kocha, dlatego nie pozwoli na skrzywdzenie Lucii. Maripaz nie chce pozostać oczerniona w oczach Ivana, dlatego wmawia mu, że Lucía nakarmiła go stertą kłamstw gdyż od młodości się w nim podkochiwała. Do tego próbuje go uwieść, ale Iván ją odtrąca. Lucía zgadza się jechać z Ivanem do Guayamas.

Olga donosi Esther, że Maripaz spoufalała się z młodym McGuirem. Esther nakazuje Lucrecii zakazać córce pokazywania się z innymi mężczyznami i zmusić ją do powrotu do Davida. Lucrecia wyjaśnia, że Maripaz uparcie chce rozwodu, ale obiecuj zrobić coś, by przynajmniej zyskać na czasie. Lucía wspomina Ivánowi, że spotyka się na obiedzie z ojcem. Iván wyraża ochotę spotkania się z Gerardo, który zawsze traktował go z uprzejmością. Lucía opowiada mu, że po rozwodzie, jej ojciec ponownie wyszedł za mąż, ale jego druga żona zmarła i teraz mieszka pod jednym dachem ze szwagierką. Gerardo jest zaskoczony, gdy córka przyprowadza ze sobą Ivana. Ten ucieszony deklaruje, że cieszy się z ich ponownego spotkania. Gerardo przedstawia mu Alexa.

Emisja we wtorek 19 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+ODCINEK 18:

Iván i Alex szybko się zaprzyjaźniają, co wyraźnie niepokoi Carolinę. Lucía wspomina ojcu, że pierwsze, co uczynił Iván po swoim powrocie to zwrócenie się do niej z zapytaniem o dziecko Maripaz. Iván wyznaje Anthony’emu, że ucieszył się na spotkanie z Gerardo. Dodaje przy tym, że poznanie Alexa, przywołało w nim wspomnienie o jego własnym synu.

Maripaz informuje matkę, że nie wróci do Davida i kontaktowała się już z adwokatem w sprawie rozwodu. Teraz jej celem jest Iván. Lucrecia nie zgadza się na to, ale Maripaz ani myśli zmienić zdanie. Anthony’emu nie podoba się, że Iván zaprzątuje sobie głowę Maripaz. Ten odpowiada, że zależy mu jedynie na zniszczeniu jej małżeństwa i podkreśla, że nie jest już nią zainteresowany.

Carolina prosi Gerardo, by nie wspominał Ivanowi, że Alex jest jego synem. Juan Jaime szantażuje Lucrecię, że postara się, by nie dostała kredytu od McGuire’a, jeśli nie odwiedzie córki od rozwodu z Davidem. Lucrecia szyderczo odpowiada, że nie wierzy, by mu się to udało, bo McGuire ma liberalne poglądy i nie przeszkadzało mu nawet zaadoptowanie Meksykanina. Saúl jest wściekły na Lucíę, że nie chce do niego wrócić. Nasyła Antolína, by ją śledził. Gdy odkrywa, że jego była narzeczona spotkała się z młodym McGuirem złości się, bo jego ojciec ubija interesy z Anthonym i nie może mu niczego zrobić. Encarnación raduje się na widok Lucii. Iván jest zaskoczony, gdy Lucía pyta ją o dziecko.

Emisja w środę 20 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


ODCINEK 19:

Lucía mówi Encarnación, że gdy dziecko zniknęło, ona także przepadła, dlatego mylnie sądzono, że stoi za jego porwaniem. Położna wyjaśnia, że odeszła na rozkaz jej matki, Lucrecii, która oznajmiła, że nie jest im już dłużej potrzebna, bo wracają do Álamos. Iván unosi się. Po tym, co usłyszał, jest przekonany, że Lucrecia wie, dokąd zabrano jego syna i celowo wyjechała z Guayamas, nie pozwalając Encarnación pożegnać się z dzieckiem, aby zrzucić na nią winę.

Juan Jaime pyta Saula czy wyznaczył już datę ślubu z Lucíą. Ten odpowiada, że ślub nie odbędzie się, bo odkrył, że Lucía zdradza go z innym. Lucía wyznaje Ivánowi, że zerwała z Saulem. On mówi, że ją kocha i całuje ją, po czym Lucía wszczyna kłótnię i zarzuca mu, że bawi się nią i Maripaz z zemsty. Iván szczerze przyznaje, że taki był jego początkowy zamiar, ale pewne motywy skłoniły go do zmiany zdania. Zarzeka się jednak, ze Maripaz już go nie interesuje, choć nie potrafi jednoznacznie nazwać tego, co do niej czuje.

Aby wybić córce z głowy ślub z Ivanem, Lucrecia wmawia Maripaz, że są kuzynami, bo Alicia była córką męża donii Carloty. Ta ostatnia zapewnia, że to prawda. Mimo tego, Maripaz jest zdeterminowana i ostrzega matkę, że nie przeszkodzi jej w poślubieniu Ivana. Jeśli jednak ośmieli się kiwnąć palcem, to rozpowie w miasteczku, że Alicia była jej przyrodnią siostrą. Doña Carlota przyciska córkę, by wyznała, komu zapłaciła za porwanie dziecka Maripaz. Szantażuje ją, że doniesie Anthony’emu, że połowa rancza należała się Alicii i powinna trafić do Ivana. Lucrecia odpowiada, że z początku myślała, że to służąca zabrała dziecko, ale gdy ta wróciła, zwolniła ją, aby myślano, że to jej sprawka. Wzbraniała się przed wezwaniem policji, aby nie wydało się, że Maripaz była w ciąży.

Emisja w czwartek 21 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+ODCINEK 20:

Doña Carlota mówi Anthony’emu, że niepokoi się o swoje wnuczki. Iván z jednej strony zabawia się z Maripaz, a z drugiej robi złudne nadzieje Lucii. Podkreśla, że rozumie jego złość do Maripaz i Lucrecii, ale nie pozwoli skrzywdzić niewinnej Lucii, która zawsze go kochała. Anthony przyznaje, że ponosi za to winę, bo przyjazd do Meksyku był jego pomysłem. Wyjaśnia, iż miał na względzie dobro Ivana i zależało mu, by chłopak wyleczył swoje rany. Do tego wszystkiego zaświadcza, że Maripaz w żadnym razie już go nie interesuje, w przeciwieństwie do Lucii. Proponuje, by wspólnie spróbowali ich połączyć.

Lucía mówi Ivanowi, że Lucrecia nie zapłaciła nikomu za porwanie dziecka Maripaz. Proponuje mu, by wspólnie zbadali sprawę i wykorzystali fakt, że wioska, w jakiej Maripaz urodziła syna, jest słabo zaludniona, a jej mieszkańcy nie są w żaden sposób powiązani z ich rodziną. Do tego wyklucz porwanie dziecka, bo nigdy nie pojawił się nikt, kto żądałby okupu za chłopca.

Maripaz dzwoni do Ivana, aby oznajmić mu, że podpisała już pozew o rozwód. Zazdrosna Lucía mówi Ivanowi, że ma teraz wolną drogę z Maripaz. Iván odpowiada, że jej siostra już go nie interesuje i jest pewny swojej miłości do niej. Lucía mu nie wierzy i myśli, że Iván chce tylko zemsty. Saúl jest zazdrosny widząc Lucíę w towarzystwie młodego McGuire’a. Rzuca się z pięściami na Ivana. Iván łamie mu nos. Saúl próbuje uderzyć go krzesłem i omyłkowo trafia w Lucíę. Lucrecia ostrzega matkę, że usunie ją z domu, jeśli zaprosi do niego Ivana. Doña Carlota odpowiada, że to także jej dom, a Iván jest w nim mile widziany. Maripaz jest zła na siostrę, że zadała się z Ivanem, choć wiedziała, że jest jej. Doña Carlota ostrzega Marpiaz, że wyrzuci ją z domu, jeśli nie zmieni swojego zachowania.

Emisja w piątek 22 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


"Miłość i przeznaczenie"(La fuerza del destino), telenowela, Meksyk, 2011; Reżyseria: Benjamín Cann; Występują: Sandra Echeverría, David Zepeda, Gabriel Soto, Laisha Wilkins, Rosa Maria Bianchi, Juan Ferrara, Alejandro Tommasi, Delia Casanova i inni.363 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page