top of page

"Miłość i przeznaczenie" – Odcinki 21-25: Maripaz rodziela Lucię i Ivana

W odcinkach 21-25 telenoweli "Miłość i przeznaczenie": Maripaz grozi Lucii, że zniszczy reputację Carloty jeśli nie porzuci Ivana. Carlota wyznaje, że ALicia była córką jej męża. Anthony dostaje zawału po kłótni z Ivanem. Emisja od 25 do 29 stycznia 2021 roku o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+.ODCINEK 21:

Lucrecia uprzedza Maripaz, że nie chce, by żadna z jej córek kręciła się wokół Ivana, i jeśli się z tym nie zgadza, bo będzie musiała opuścić dom. Maripaz odpowiada, że wtedy wszyscy uznaliby ją za szaloną, bo przepędziła córkę dlatego, że chce się ożenić z McGuirem. Pyta czy woli, by wszyscy dowiedzieli się, że jest wnukiem jej ojca. Maripaz i Judith oczekują na Ivana. Zjawia się Carmen. Maripaz złości się, że Ivan wita się serdecznie najpierw z Carmen, a dopiero później z nią. Zarzuca mu, że stawia innych przed nią i przypomina, iż to dla niego się rozwodzi. Iván odpowiada, że podjęła decyzję sama. Maripaz przyznaje mu rację, ale zaznacza, że dopiero po tym, jak się do siebie zbliżyli. Ivan powtarza Lucii, że ją kocha i zrobi wszystko, aby zdobyć jej miłość. Wyznaje, że po powrocie był bliski przespania się z Maripaz, ale w ostatniej chwili się powstrzymał, bo zrozumiał, że nic do niej nie czuje. Gerardo mówi Carolinie, że zabolała go obojętność Maripaz. Obawia się także, iż jego córka zechce teraz wrócić do Ivana. Carolina uspokaja go, że Ivan nie jest głupi i pamięta o krzywdach, jakie wyrządziła mu Maripaz. Lucía wyjaśnia Ivanowi, że czekają ją problemy z rodziną, gdyż matka sprzeciwia się ich związku, Maripaz zakazał jej się z nim spotykać, a babcia jest przestraszona. Iván zapewnia Lucíę, że zawsze będzie przy niej.

Emisja w poniedziałek 25 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+ODCINEK 22:

Iván wyznaje Lucii miłość i całuje ją. Arcelia obawia się, że Iván wróci do Maripaz. Camilo uspokaja ją, że tak się nie stanie, bo jego przyjaciel jest zakochany w Lucii. Iván zapewnia Maripaz, że nie wróci do niej po tylu kłamstwach i jej bezczynności tuż po porwaniu dziecka. Zakazuje jej rozpowiadania bredni o ich ślubie. Maripaz ostrzega go, że pożałuje tego, jak ją potraktował. Później, nietrzeźwa, wyznaje Antolínowi, że jako nastolatka chodziła z Ivanem Villagomezem i zaszła w ciążę. Ich dziecko zostało skradzione. Teraz, gdy się rozwodzi, aby wyjść za Ivana, ten odepchnął ją, żeby być z Lucíą. Antolín zapewnia jednego ze swoich koleżków, że zarobią sporo pieniędzy na informacjach, jakie dostarczyła mu Maripaz. Jest przekonany, że jej rodzina szczodrze zapłaci za to, by prawda nie wyszła na jaw. Pijana Maripaz oskarża Lucíę o to, że odebrała jej Ivana. Doña Carlota uważa, że Maripaz nie radzi sobie z alkoholem i powinni coś temu zarodzić. Dodaje także, że Lucía i Iván się kochają, a Anthony popiera ich związek, dlatego przyzwala na ich ślub i z chęcią pomoże im w przywróceniu świetności ich hacjendzie. Juan Jaime przekonuje Lucrecię, by zgodziła się przyjąć pomoc od młodego McGuire’a. Iván i Lucía są zaskoczeni nagłą zmianą postawy Lucrecii, która popiera ich związek. Lucrecia ostrzega Maripaz, że następnym razem, gdy wróci pijana, nie pozwoli jej przekroczyć progu domu. Anthony zatrudnia Davida i obiecuje porozmawiać z jego ojcem, aby uniknąć nieporozumień.

Emisja we wtorek 26 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


ODCINEK 23:

Iván obwieszcza Gerardowi, że Lucía jest jego narzeczoną. Mężczyzna nie kryje, iż cieszy się z tej wiadomości. Maripaz wmawia Lucii, że Iván jest jej kuzynem i dlatego nie mogą być razem. Doña Carlota uspokaja Lucíę, że choć Alicia była córką jej zmarłego męża, a Iván jest jego wnukiem, to nic ich ze sobą nie łączy, bo Lucrecia nie jest córką Teodora. Tym samym kobieta przyznaje się, że wyszła za mąż spodziewając się dziecka innego. Lucrecia jest zła na matkę, że wyjawiła prawdę i ma tylko nadzieję, że Iván się o niczym nie dowie, bo wtedy mógłby domagać się swojej części spadku. Anthony informuje Juana Jaime o tym, że zatrudnił jego Davida. Mężczyzna próbuje oczernić syna w oczach McGuire’a, ale Anthony ufa jego zdolnościom i nie przejmują go jego problemy osobiste. Iván, szczęśliwy, oświadcza Camilo, że spotyka się z Lucíą. Przyjaciel pyta go o szczerość jego intencji.Iván przyznaje, że naprawdę się w niej zakochał. Camilo wspomina Ivanowi, że syn Gerarda jest w tym samym wieku, co jego syn, a to oznacza, że spotykał się z inną kobietą jeszcze zanim rozwiódł się z Lucrecią. Do tego wiadomo, że kiedy Lucrecia rzekomo wyjechała z córkami do Stanów Zjednoczonych, tak naprawdę udała się do Guayamas. A zatem porywacz dziecka wiedział dokładnie gdzie go szukać i musiał nim być ktoś z rodziny. Iván pyta go, czy podejrzewa Gerarda. Camilo odpowiada, że to tylko jego hipoteza. Maripaz grozi Lucii, że rozpowie wszem i wobec, że ich babcia się puszczała, a ich matka jest bękartem, jeśli nie zerwie z Ivanem. Iván pyta Cleto, czy wiedział, że jego matka miała innego pretendenta.

Emisja w środę 27 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


ODCINEK 24:

Cleto nie chce rozmawiać o Alicii. Iván podejrzewa, że coś wie i milczy dlatego, że chodzi o kogoś dobrze znanego. Gerardo przyznaje Carolinie, że zawsze czuł się winny śmierci Alicii, a teraz jest mu źle, bo odbiera Alexowi prawo do bycia z jego ojcem. Carolina uspokaja go, że nie ponosi winy za śmierć Alicii, bo nie wiedział o jej ciąży, zaś Alexowi niczego nie brakuje i mieszka z rodziną, która go kocha. Lucía zrywa z Ivanem, gdyż, jak twierdzi, pomyliła się i nie kocha. Iván jej nie wierzy i podejrzewa, że Maripaz jej coś wmówiła. Lucía zapiera się, że powodem jest brak miłości. Iván zaczyna podejrzewać, że Lucía interesowała się nim dla pieniędzy. Camilo uświadamia go, że gdyby rzeczywiście tak było, to nie zerwałaby z nim. Anthony mówi synowi, że powinien uszanować decyzję Lucii. Donii Carlocie udaje się wyciągnąć od Lucii powód, dla którego rzuciła Ivana. Maripaz wmawia Ivánowi, że Lucía wykorzystała go, aby zerwać z Saúlem, podczas gdy tak naprawdę jest zakochana w koledze z uniwersytetu. Lecz jako, iż ten jest biedny, ich matka nigdy nie wyraziłaby zgody na ślub. Doña Carlota policzkuje Maripaz. Anthony mówi Carlocie, że był przekonany o miłości Lucii do Ivana i nie rozumie jej decyzji. Doña Carlota zapewnia go, że Lucía bardzo kocha jego syna.

Emisja w czwartek 28 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+ODCINEK 25:

Doña Carlota wyznaje Anthony’emu, że Lucrecia nie jest córką jej zmarłego męża – gdy wyszła za mąż spodziewała się dziecka innego, a Maripaz zagroziła Lucii, że rozpowie o tym, jeśli nie zerwie z Ivanem. Anthony proponuje, że zapłaci za milczenie Maripaz. Iván zapewnia Lucíę, że z niej nie zrezygnuje, choć ona mu się opiera. Doña Carlota nie chce dłużej kłamać. W obecności Ivana, Anthony’ego i Lucii oświadcza, ze Alicia była córką Teodora, który zapisał jej w spadku część rancza, którego spadkobiercą jest Iván. Iván czyni kobiecie wyrzuty. Anthony uświadamia go, że gdyby do tego wszystkiego nie doszło, nie poznałby go i nie został jego synem. Do tego prosi Lucíę, żeby dała Ivanowi trochę czasu oraz zapewnia, że zajmie się Maripaz. Lucrecia gniewa się na matkę i obawia się o swoją reputację. Doña Carlota odpowiada, że nie obchodzi ją, co powiedzą inni i chciała jedynie uspokoić sumienie. Między Ivanem, a Anthony’m dochodzi do głośnej sprzeczki. Iván ubliża donii Carlocie nazywając ją puszczalską i nie chce, by rodzina Curiel otrzymała pożyczkę. Anthony broni dobrego imienia kobiety oraz dodaje, że jako prezes firmy może robić, co zechce. W tej sytuacji Iván składa rezygnację z funkcji wiceprezesa i bycia jego synem. Anthony dostaje zawału.

Emisja w piątek 29 stycznia o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


"Miłość i przeznaczenie"(La fuerza del destino), telenowela, Meksyk, 2011; Reżyseria: Benjamín Cann; Występują: Sandra Echeverría, David Zepeda, Gabriel Soto, Laisha Wilkins, Rosa Maria Bianchi, Juan Ferrara, Alejandro Tommasi, Delia Casanova i inni.223 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page