top of page

"Miłość i przeznaczenie" – Odcinki 26-30: Lucia poznaje prawdę o Alexie

W odcinkach 26-30 telenoweli "Miłość i przeznaczenie": Maripaz wmawia Lucii i Carlocie, że Iván podarował jej mieszkanie, bo potrzebują wspólnego gniazdka. Doña Carlota jej nie wierzy. Gerardo wyznaje Lucii, że Alex jest synem Ivana i Maripaz. Emisja w dniach od 1 do 5 lutego 2021 roku o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+.ODCINEK 26:

Juan Jaime pyta Ivana, co ma mu do zarzucenia. Ten odpowiada, że w swoim czasie się dowie. Anthony wraca do zdrowia i żartuje, że wymyślił całą szopkę z zawałem, aby zmusić go do opamiętania się i porzucenia przeszłości. Sugeruje mu także, by pobiegł do Lucii, która nie ponosi winy za to, co błędy jej rodziny i padła ofiarom intrygi Maripaz. Iván prosi Anthony’ego o przebaczenie, ale nie daje się namówić na spotkanie z Lucíą przez nienawiść do jej rodziny. Maripaz jest zła na babcię, że zwróciła Ivanowi ziemie, jakich ten nawet nie potrzebuje. Doña Carlota przypomina jej, że sama zaczęła igrać z przeszłością, gdy postanowiła szantażować Lucíę. Lucrecia ostrzega Maripaz, że zabierze jej kluczyki do domu, do samochodu oraz zablokuje wszystkie karty, jeśli wróci późno do domu. Lucía prosi Camilo o pomoc w zdobyciu aktu zgonu Alicii oraz aktu urodzenia Ivana. Chociaż nie chce mu zdradzić, w jakim celu je potrzebuje, to zapewnia, że ma dobre intencje. Iván wspomina przyjacielowi, że ojciec zamierza sprezentować Maripaz samochód i sowitą zapłatę, w zamian za milczenie. Camilo podsuwa mu myśl, że Anthony może być zakochany z donii Carlocie. Iván pyta o to bezpośrednio ojca. Ten odpowiada, że bardzo lubi towarzystwo Carloty.

Emisja w poniedziałek 1 lutego o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


ODCINEK 27:

Camilo informuje Lucrecię, że McGuire udzieli im pożyczki. Proponuje także, by zgodzili się, aby został ich administratorem. Lucrecia obawia się, że je okradnie. Doña Carlota przyjmuje go i dziękuje za pomoc. Iván i Lucía spotykają się w szpitalu. On pyta ją, czy nadal go kocha. Ona odpowiada, że tak, tak samo jak i matkę i babcie, mimo tego, co mu zrobiły. Anthony namawia Ivana, aby zapomniał o przeszłości. Iván zastanawia się, czy rodzina Curiel nie ukrywa przed nim, co tak naprawdę stało się z jego synem. Maripaz odbiera anonimowy telefon. Ktoś szantażuje ją, że rozpowie o dziecku, jeśli nie zapłaci czterech milionów pesos. Okazuje się, że szantażystą są Antolín i jego kolega.Lucrecia namawia córkę, by powiedziała Ivanowi o telefonie, aby wyłożył pieniądze. Juan Jaime nie zgadza się z pożyczką i drze czek. Próbuje także przekonać wieśniaków, by odrzucili wsparcie McGuire’a. Doña Carlota wyjaśnia Anthony’emu, że zataiła prawdę o Alicii, by chronić własną córkę i wnuczki, ale nie wie nic więcej na temat dziecka Ivana. Iván proponuje Lucii, by zostali przyjaciółmi. Lucía obiecuje to przemyśleć. Iván uprzedza Anthony’ego, że wsadzi Juana Jaime za kratki, jeśli zdobędzie dowody przemawiające przeciwko niemu. Anthony zapewnia syna, że znalazł już sposób na wymierzenie sprawiedliwości.

Emisja we wtorek 2 lutego o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


ODCINEK 28:

Doña Carlota jest przekonana, że Juan Jaime nie miał nic wspólnego ze śmiercią matki Ivana, bo sama groziła, że rozpowie o jego synu, jeśli nie zostawi jej w spokoju. Antolín podejrzewa, że Alex może być synem Ivana i Maripaz. Camilo i Iván próbują przekonać Davida, by pomógł im zdobyć dowody oczerniające Juana Jaime. David nie chce przyczyniać się do wtrącenia ojca do więzienia. Camilo zapewnia go, że jeśli Juan Jaime odda ludziom to, co im ukradł, nie trafi za kratki. Iván wręcza Maripaz klucze do nowego mieszkania i do samochodu oraz zapewnia, że będzie otrzymać od Anthony’ego miesięczną pensję w zamian za milczenie. Maripaz wspomina mu o anonimowym telefonie, w którym grożono, że prawda o ich dziecku wyjdzie na jaw, jeśli nie zapłaci czterech milionów pesos. Iván odpowiada, że jeśli ta prawda zostanie rozpowiedziana, to przestanie mu zależeć także na ukrywaniu przeszłości, której się nie wstydzi. Proponuje jednak, by przy następnym telefonie odesłała szantażystów do niego. Maripaz wmawia Lucii i babci, że Iván podarował jej mieszkanie, bo potrzebują wspólnego gniazdka. Doña Carlota jej nie wierzy. Gerardo zwierza się Lucii. Zapewnia córkę, że nie wiedział o ciąży Alicii, gdyż w przeciwnym razie by jej na to nie pozwolił. Dodaje także, że Alex jest synem Ivana i Maripaz.

Emisja w środę 3 lutego o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


ODCINEK 29:

Lucía mówi ojcu, że postąpił właściwie zabierając Alexa, ale powinien odważyć się na szczerość z Ivanem. Gerardo zrzuca na córkę odpowiedzialność za poinformowanie Ivana. Przypomina jej tylko, że prawda mogłaby okazać się bolesnym ciosem dla chłopca. Lucía nie chce decydować za niego. Juan Jaime chce przekupić wieśniaków, aby odwrócili się od McGuire’ów. Iván zaczyna wierzyć, że Camilo może mieć rację i Alex rzeczywiście jest jego synem. Carolina obawia się, że straci chłopca po rozmowie Gerarda z Lucíą. Lucía unika spotkania z Ivanem. Nie ma odwagi powiedzieć mu tego, co wie. Doña Carlota wyjaśnia wnuczce, że to nie Iván, lecz Anthony zapewnił Maripaz mieszkanie, aby ją uciszyć. Lucía zarzuca Lucrecii, że Maripaz mogła dogadać się z kimś, aby wyciągnąć jeszcze więcej pieniędzy i stąd wynikła sprawa z szantażem, albo co gorsza wiedzą gdzie jest jego syn i chcą się na tym wzbogacić. Zapewnia, że nie obchodzą go pieniądze i może zapłacić nawet pięć milionów dolarów, jeśli wskażą mu miejsce pobytu jego syna. Iván pyta Gerarda czy miał coś wspólnego ze śmiercią Alicii i porwaniem jego syna.

Emisja w czwartek 4 lutego o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+ODCINEK 30:

Gerardo, zapytany przez Ivana o Alexa, odpowiada, że nie jest jego synem, bo gdy poślubił drugą żonę, ta była już w ciąży z innym. Prosi go o dyskrecję dla dobra chłopca. Camilo mówi Ivanowi, że jest przekonany, iż jego matka wie, z kim spotykała się Alicia, ale przysięgła nikomu tego nie mówić. Carolina sugeruje Lucii, by poślubiła Ivana, a wtedy mogliby zamieszkać razem z Alexem. Doña Carlota nazywa Carolinę egoistkę i nie zgadza się na oszustwa. Gerardo nie chce przyznać, że to on zanosił kwiaty na grób jej matki. Iván jest już pewien, że to Gerardo porzucił jego matkę. Chce poznać prawdę od Arcelii. Kobieta wyznaje, że Alicia nigdy nie powiedziała mu o ciąży. Maripaz próbuje przekonać Lucíę, by zapłaciła szantażystom. Lucía nakazuje jej samej załatwiać swoje problemy. Maripaz mówi Ivanowi, że jeśli nie wyłoży pieniądze, Lucía także na tym ucierpi. Iván zgadza się to uczynić, o ile pozna prawdę o tym, gdzie jest jego syn.

Emisja w piątek 5 lutego o godz. 17:30 (20:50) w Novelas+


"Miłość i przeznaczenie"(La fuerza del destino), telenowela, Meksyk, 2011; Reżyseria: Benjamín Cann; Występują: Sandra Echeverría, David Zepeda, Gabriel Soto, Laisha Wilkins, Rosa Maria Bianchi, Juan Ferrara, Alejandro Tommasi, Delia Casanova i inni.1105 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page