top of page

Najsłynniejsze telenowele dla dzieci

Dziecięce telenowele czyli tzw. 'telenovelas infantil' stanowią jedną z nisz w gatunku telenoweli. To właśnie w tego typu podukcjach swoje kariery zaczynały takie gwiazdy jak Anahi, Danna Paola, czy Gael García Bernal. Na przestrzeni lat powstało wiele dziecięcych opowieści, które już na zawsze wryły się w serca widzów na całym świecie. Dlatego też zapraszamy Was w nostalgiczną podróż z 10 najpopularniejszymi telenowelami Televisy dla dzieci...


10. "Daniela i przyjaciele" (El diario de Daniela)


W roli tytułowej wystąpiła Daniela Luján, która kilka lat wcześniej skradła serca widzów rolą rezolutnej Luz Clarity. Na początku tej historii matka dziewczynki umiera, a ona popada w głęboką depresję. Zaczyna pisać pamiętnik i uruchamia zespół muzyczny. Ta produkcja była jedną z pierwszych telenowel 'infantiles', dzięki której grupa muzyczna stworzona na potrzeby serialu, odbyła prawdziwą trasę koncertową.


9. "María Belén"


Pierwsza główna rola w karierze Danny Paoli ("Rywalka od serca"), która wcieliła się tutaj w prawdziwie uroczą dziewczynkę. Właśnie ta rola otworzyła jej drzwi do wielkiej kariery. Telenowela była piękną opowieścią dla dzieci, która sprawiała, że widzowie w Meksyku śnili wręcz na jawie. W jednych z głównych ról wystąpiły Nora Salinas, czyli niezapomniana Graciela z "Esmeraldy", oraz nasz rodaczka Maya Mishalska.


8. "Mała księżniczka" (Carita de angel)


Powstała w oparciu o argentyńską telenowelę "Papa Corazón" z 1973 roku. Meksykańska wersja ma zaszczyt być jedną z najdłuższych tego typu produkcji. Przyczyn sukcesu telenoweli należy doszukiwać się przede wszystkim w osobie Danieli Aedo ("Mój grzech"), która wprost czarowała na ekranie. Drugą najbardziej ujmująca postacią w tym serialu była Tía Pelucas, w która wcielała się Nora Salinas. Ciocia małej Dulce Maríi nosiła kolorowe peruki, które łączyła z ubraniami w tym samym kolorze. Odważne i niekiedy wręcz karykaturalne kolory mocno przyciągały uwagę widzów.


7. "Atrévete a soñar"


Bazuje na podstawie argentyńskiej telenoweli "Patitio feo". Nastoletnia już wtedy Danna Paola ponownie wcieliła się w główną rolę, ale tym razem w rolę... brzyduli.


6. "EL abuelo y Yo"


Dzięki tej telenoweli publiczność miała okazję poznać talent Gaela Garcíi Bernala, któremu w tej telenoweli towarzyszyła nasza rodaczka Ludwika Paleta ("Przyjaciółki i rywalki").


5. "Serafím"


Telenowela jest jednym z faworytów w swojej kategorii. Jej główna postać, czyli mały animowany aniołek opiekujący się dziećmi, był tak bardzo ujmujący, że wkrótce po zakończeniu zdjęć do telenoweli powstał z nim film w roli głównej.


4. "Cómplices al rescate"


Telenowela dla dzieci spod ręki producentki Rosy Ocampo ("Miłość i przeznaczenie") z Belindą w roli głównej. W rolach dorosłych protagonistów wystąpili tutaj Laura Flores ("Ukryta miłość") i Francisco Gattorno ("Włoska narzeczona").


3. "Krople miłości" (Gotita de amor)


Dzięki tej produkcji Andrea Lagunes stała się prawdziwą dziecięcą gwiazdą. Centralną osią telenoweli była historia dziewczynki, która uciekła ze szkoły z internatem, aby udać się do miasta w poszukiwaniu ojca...


2. "Carrusel"


Niewątpliwie jedna z najlepszych dziecięcych telenowel. Historia nauczycielki i jej uczniów była idealną kombinacją dramatu i komedii. Każde z dzieci miało indywidualną historię, która pozwalała na dużą różnorodność w każdym epizodzie.

Postać nauczycielki Ximeny przyniosła ogromną sławę Gaby Rivero ("Za głosem serca"). Choć zagrała w kilkudziesieciu innych telenowelach, to właśnie ta rola została najbardziej zapamiętana przez meksykańską publiczność.

Chociaż była to opowieść dla dzieci, to nie obawiano się podejmowania trudniejszych tematów, jak np. rasizm. Na uwagę zasługuję również bardzo zróżnicowana jak na tamte czasy obsada telenoweli.


1. "Serce Klarity" (Luz Clarita)


Najbardziej znana telenowela dla dzieci w Polsce. Wielkim sukcesem cieszyła się jej emisja na antenie TVP3 Regionalnej pod koniec lat 90-tych. Śmiało można stwierdzić, że "Luz Clarita" jest absolutnym numerem jeden wśród dziecięcych telenowel.


Piękna i wzruszająca opowieść zapoczątkowała karierę Danieli Luján, która z miejsca stała się jedną z najpopularniejszych dziecięcych gwiazd na świecie. Co sprawiło, że ten melodramat był tak ujmujący? To przede wszystkim poświęcenie i wytrwałość małej dziewczynki, która pomimo dorastania bez rodziców, była pełna radości i optymizmu.


Dziewczynka zostaje adoptowana przez samotnego ojca, który ma problemy z własną córką, zgorzkniałą i pogrążoną w smutku po śmierci matki. Luz Clarita jest mocno odpowiedzialna za przemianę, która pozwala odkryć Marieli, że ma wszystko, co potrzebne do bycia szczęśliwym.

619 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page