top of page

Od reality show do telenoweli

Co mają ze sobą wspólnego takie gwiazdy, jak William Levy, Ninel Conde, Ana Brenda Contreras i Daniel Arenas? Wszyscy wyżej wymienieni ulubieńcy publiczności swojej kariery rozpoczynali od udziału w programach typu reality show.

Wraz z początkiem 2000 roku, polskie jak i zagraniczne stacje telewizyjne, ogarnęła moda na programy typu reality show. Niewątpliwie największym światwym sukcesem okazał się program "Big Brother", którego również polska edycja biła rekordy oglądalności. Tego rodzaju programy były często pierwszymi krokami w karierze wielu obecnych gwiazd latynoamerykańskich telenowel.


Ninel Conde

Jedną z uczestniczek meksykańskiej edycji programu "Big Brother VIP" była Ninel Conde, znana polskim widzom za sprawą roli Almy Rey w młodzieżowej telenoweli "Zbuntowani", czy okrutnej i niebezpiecznej Coral w "Morzu miłośći". Ninel była uczestniczką trzeciej meksykańskiej edycji programu, gwiazda została wyelminowana na krótko przed półmetkiem show. Prosto z domu Wielkiego Brata trafiła na plan kultowych "Zbuntowanych", którzy przynieśli jej światową rozpoznawalność. W tym przypadku sprawdziło się, że zwycięzcą nie zawsze jest ten, kto odbiera główną nagrodę programu.


Patricio Borghetti

Kolejną osobą, która wprost z domu Wielkiego Brata trafiła na plan "Zbuntowanych", był aktor Patricio Borghetti, znany jako profesor Henrique Madariaga. Aktor brał udział w czwartej edycji programu "Big Brother VIP". Po roli w młodzieżowym hicie wystapił jeszcze między innymi w telenoweli "Teresa" z Angelique Boyer. Obecnie jest prezenterem porannego programu "Venga la alegria" w telewizji Azteca, największego konkurenta Televisy. W tej samej edycji "Big Brother VIP" brali udział także Sergio Mayer, Fabiola Campomanes, Martha Julia i kontrowersyjna Niurka Marcos, która nie mogła znieść presji i wcześniej opuściła program.


Daniel Arenas

Nie każdy wie, ze świecący dziś triumfy w meksykańskich telenowelach, 41-letni Daniel Arenas, swoją karierę rozpoczynał od udziału w kolumbijskim reality show "Protagonista de Novela" w 2002 roku. Aktorowi udało się dojść aż do finału programu, a pózniej pojawiły się pierwsze role w kolumbijskich produkcjach. W 2010 roku aktor dostał możliwosć wejścia do świata meksykańskiej telewizji za sprawą roli w telenoweli "Teresa". Od temtej pory jego gwiazda nie przestaje świecić.


William Levy

Kubański gwiazdor William Levy zawsze chciał zaistnieć w mediach i zostać sławnym aktorem. Po raz pierwszy w telewizji pojawił się w 2002 roku za sprawą programu "Isla de tentación", po którym udało mu się podpisać kontrakt z agencją modeli Next Models. Brał też udział w amerykańskiej edycji reality show "Protagonistas de Novela", którą polscy widzowie mieli okazję oglądać na antenie Zone Romantica pod tytułem "Droga do sławy". Jego pierwszą aktorską pracą była niewielka rola w telenoweli "Zemsta, moja miłość" w 2005 roku. Dwa lata później poznał producentkę Carlę Estradę, która stała się niejako matką chrzestną jego kariery, po tym, gdy ściągnęła go do meksykańskiej Televisy i zaproponowała rolę Vasco w telenoweli "Sidła namiętności".


Ana Brenda Contreras

Urodzona w Teksasie na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku, musiała w wieku 15-lat wyruszyć daleko od domu, aby spróbować swojego szczęścia w stolicy Meksyku. Ana Brenda Contreras była jednym ze zwyciezców meksykańskiej edycji reality "Popstars" z 2003 roku. Ambitna aktorka jednak nie osiadła na laurach i zdecydowała się na kurs aktorski oferowany przez Centrum Edukacji Artystycznej przy Televisie, gdzie mogła spotkać takich kolegów, jak Maite Perroni, Zuria Vega czy Angelique Boyer, dziś wielkie gwiazdy telenowel.

638 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page