top of page

Pierwsze wrażenia: "Pienso en ti"

Historia kobiety, która chce odnieść sukces w świecie muzyki i zakochuje się w znanym piosenkarzu, jest głównym wątkiem "Pienso en ti" (tłum. Myślę o Tobie), nowej telenoweli, która od tygodnia zajmuje wieczorne pasmo na antenie meksykańskiej telewizji Las Estrellas (Televisa).

"Pienso en ti" (tłum. Myślę o tobie) to oryginalna historia autorstwa Ximeny Suárez oraz Edwina Valencii, Janely E. Lee i Isabeli de Sara, którzy również uczestniczą w tworzeniu scenariusza. Producentem telenoweli jest Carlos Bardasano, w przeszłosci twórca m.in. "Miłości po grób", "Rubi" (2019) czy emitowanej obecnie na antenie Novelas+ telenoweli "Na przekór losowi" (org. Si nos dejan).Głównymi bohaterami telenoweli są postacie grane przez Dulce Maríę i Davida Zepedę. Ostatnią telenowelą, w której brała udział Dulce María, była "Corazón que miente" z 2016 roku. Dla Zepedy była to "Vencer la ausencia", która zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku.


Marzenie o byciu gwiazdą


Ximena Suárez ("Teresa", "Cena marzeń") odchodzi od adaptacji, by przedstawić oryginalną historię. "Pienso en ti" to pierwszy raz, kiedy Carlos Bardasano stworzył oryginalną historię autorstwa osoby narodowości meksykańskiej. Chociaż początek przypomina historię z filmu "Narodziny gwiazdy" (A Star Is Born), długość ponad 50 odcinków zapowiada wiele wątków pobocznych i postaci, które nie zmieściłyby się w filmie.


W pierwszym odcinkach zobaczyliśmy, że Emilia (Dulce María) ma problemy ze swoją matką Danielą (Yolanda Ventura), która obsesyjnie nie akceptuje tego, że córka chce być profesjonalną piosenkarką. Podczas koncertu odnoszącej sukcesy grupy L2-22 Emilia zostaje zaproszona przez wokalistę Ángela (David Zepeda) do wyjścia na scenę i zaśpiewania z nim piosenki. Tworzy się między nimi silna więź, chociaż oboje mają partnerów. Ángel spotyka się z Jeanine (Jéssica Díaz), która również chce zostać piosenkarką, ale skrywa mroczną przeszłość. Emilia jest związana z Omarem (Federico Ayos), który ją zdradza. Rozczarowana swoim chłopakiem i odrzuceniem przez matkę, Emilia udaje się do stolicy Meksyku, gdzie los stawia ją na drodze Ángela.


Dalsza część artykułu pod zdjęciem.

Emilia i Angel od początku czują do siebie silne przyciąganie / fot. Televisa

Zjednoczeni przez muzykę


W ciągu pierwszych pięciu odcinków telenoweli główni bohaterowie widzieli się tylko raz. Ich losy zostały przedstawione oddzielnie. Sceny Emilii wiążą się z rozstaniem z rodziną i wyruszeniem po spełnienie marzeń w innym mieście. Wątki Ángela w głównej mierze dotyczyły jego problemów z menadżerem zespołu i zamiarów sformalizowania związku ze swoją dziewczyną Jeanine.


Jeśli chodzi o męską stronę historii, akcja toczyła się bardziej wokół konfliktów Manolo (Brandon Peniche) niż Ángela. Manolo jest „prawie bratem” Ángela, najlepszym przyjacielem i gitarzystą L2-22. Ma problemy z alkoholem i z Federico (Alexis Ayala), który z kolei jest jego ojcem i menadżerem zespołu. Federico nie tylko naciska na niego, by grał więcej koncertów, ale też przeznaczał swoje zarobki na inwestycje w nową platformę muzyczną.


Tajemnice innych


Częścią atrakcyjności telenoweli są sekrety, które skrywa kilka postaci. Po pierwsze, mamy tajemniczą przeszłość Danieli. Z jakiegoś powodu próbuje za wszelką cenę nie dopuścić, by Emilia poświęciła się muzyce. Jej usprawiedliwieniem jest to, że wszyscy, którzy próbują wejść do show-biznesu, w końcu sami się prostytuują. Właściwie wszystko wskazuje na to, że była piosenkarką i przeżyła straszne przeżycie z rąk samego Federico.


Jeanine wydaje się być słodką dziewczyną Angela. Jednak naprawdę nazywa się Juana López Hernández i nosi na sumieniu ciężar opublikowania nagich zdjęcia na platformie dla dorosłych. Jej ciotka Pina (Paola Toyos) i Federico wykorzystują jej sekret , by zarządzać nią tak, jak im się podoba.


Wreszcie Federico, który chce wykorzystać swoją władzę w wytwórni płytowej swojego szwagra, aby przekierować fundusze na własny biznes. Ponadto ukrywa „trupa w szafie”, który najprawdopodobniej ma związek z Danielą. Czy to możliwe, że jest prawdziwym ojcem Emilii?Najbardziej udaną sceną tych pierwszych odcinków było spotkanie Emilii i Ángela podczas koncertu. Ich duet przed podekscytowaną publicznością był magiczną chwilą. Telenowela poruszyła także kwestię SLA (stwardnienia zanikowego bocznego), choroby, na którą cierpi bohaterka Eugenii Cauduro. To Loreta, właścicielka wytwórni Loreta Music, w której nagrywa zespół Ángela. Produkcja wyglądała bardzo kolorowo i ewidentnie widać największy budżet, jaki zawsze jest przydzielony temu producentowi. Pierwszy odcinek został osadzony w Jalisco, Los Angeles i Mexico City.


Obsada


W obsadzie widzimy także Henry'ego Zakkę jako ojca Emilii; Lorenę Graniewicz jako najlepszą przyjaciółkę Emilii; Federico Ayos jako chłopak Emilii; Maríę Fernandę García jako przyjaciółka rodziny Emilii; Jéssicę Díaz (dziewczyna Angela); Paola Toyos (ciotka Jeanine); Brandona Peniche jako gitarzysta zespołu. Eugenię Cauduro i José Elíasa Moreno, którzy powtarzają parę po tym, jak byli razem również w "Amor Dividido", jako właściciele wytwórni płytowej; Sebastiána Pozę jako ich syna; Ramiro Tomasini jako przyjaciela Emilii.708 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page