top of page

Powstanie polski sequel "Brzyduli"

Produkcja kolumbijskiej RCN Television, która trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najczęściej adaptowana telenowela na świecie, odnosi sukcesy nawet 20 lat po premierze. Wkrótce za sprawą telewizji TVN doczeka się pierwszego zagranicznego sequela.

RCN Television podpisała właśnie umowę z wytwórnią Fremantle, która wyprodukuje dla grupy TVN Discovery, pierwszą zagraniczną kontynuację "Brzyduli". "Dwadzieścia lat po premierze, "Brzydula" (Yo soy Betty, la fea) wciąż jest fenomenem w Kolumbii" - powiedziała María Lucía Hernández, dyrektor ds. sprzedaży międzynarodowej RCN Television. "Niedawno za pośrednictwem kanału RCN znów przypomnieliśmy naszym widzom "Brzydulę" i po raz kolejny została numerem jeden w prime-time".


"Yo soy Betty, la fea" to oryginalna historia Fernando Gaitána, wyprodukowana przez RCN Televisión. W 2010 roku produkcja trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najsłynniejsza telenowela na świecie. Od swojej premiery była emitowana w 180 krajach oraz przetłumaczona na 25 języków. Doczekała się imponującej liczby niemal 20 adaptacji na całym świecie.


Jak potoczyły się losy bohaterów po tej scenie? Tego dowiemy się jesienią / fot. TVN

W październiku 2008 roku telewizja TVN rozpoczęła emisję 235-odcinkowej, polskiej wersji "Yo soy Betty, la fea", pod tytułem "Brzydula". Główne role zagrali Julia Kaminśka (na zdj.) i Filip Bobek. Polska jako jedyny kraj na świecie dostała zgodę na nakręcie kontynuacji na podstawie własnego scenariusza. Będzie to pierwszy zagraniczny sequel "Yo soy Betty, la fea". W 2002 roku RCN Televisión nakręciła własną kontynuację pt. "Ecomoda", ale niespotakła się ona z uznaniem widzów.


Telewizja TVN zapowiada powstanie około 180 odcinków kontynuacji.


290 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page