top of page

"Przeklęta": Przepowiednia Macriny

W odcinkach 1-7 telenoweli "Przeklęta": Macrina podburza mieszkańców miasteczka przeciwko Aurorze. Rodrigo wyjeźdza na studia do Nowego Jorku, a Aurora znajduje schronienie w domu despotycznej ciotki. Po latach zakochani spotykają się ponownie. Emisja w dniach od 11 do 19 lipca o godz. 17:00 w TV4.


ODCINEK 1:

Historia Aurory rozpoczyna się w deszczową noc, kiedy dziewczynka przychodzi na świat na skromnej farmie w pobliżu małego miasteczka El Salado. Poród, podczas którego rodząca umiera, odbiera znachorka, Macrina , która w znamieniu na ciele noworodka dostrzega kształt trupiej czaszki i oskarża niemowlę o to, że jest przeklęte i winne śmierci własnej matki. Macrina rozpowiada o tym w miasteczku, przez co, mimo upomnień księdza Basilio, wszyscy odwracają się od nieszczęśliwego wdowca i jego córeczki. Nikt nie chce nawet trzymać dziecka do chrztu i chrzestną matką Aurory zostaje - spotkana przypadkiem w kościele i zdjęta współczuciem - Elsa Solana Villavicencio, bogata właścicielka okolicznej hacjendy, której towarzyszy kilkuletni synek, Rodrigo. Aurora rośnie, ale jej ojciec, nie chcąc jej ranić, utrzymuje przed nią w tajemnicy wydarzenia feralnej nocy i fakt, że za sprawą oskarżeń Macriny mieszkańcy El Salado uważają ją za diabelskie nasienie, które przynosi śmierć i nieszczęścia. Wiedząc z jak okrutnym odrzuceniem by się spotkała, Anselmo nie posyła córki do szkoły i trzyma ją z dala od miasteczka. Uczy ją sam - nie tylko podstaw szkolnej wiedzy ale też miłości do przyrody i życia w zgodzie z naturą. Dziewczynka dużo czyta, między innymi dzięki książkom, które regularnie przesyła jej chrzestna. Jest inteligentna i ciekawa świata, dlatego postanawia złamać niezrozumiały zakaz ojca i w wieku 12 lat po raz pierwszy wybiera się do miasteczka. Tam przez przypadek spotyka Macrinę, która rozpoznaje ją po znamieniu i podburza przeciw niej mieszkańców. W obronie Aurory staje Rodrigo, co daje początek ich przyjaźni. Matka Rodriga zaprasza dziewczynkę, by odwiedzała ich w hacjendzie, a Anselmo po raz pierwszy opowiada córce o smutnych zdarzeniach z przeszłości i powodach dla których trzymał ją z dala od świata.

Emisja 11 lipca o godz. 17:00 w TV4


ODCINEK 2:

Rodrigo do końca wakacji codziennie spotyka się z Aurorą, ale zbliża się dzień jego wyjazdu do szkoły w Nowym Jorku. Tymczasem Anselmo, który od dłuższego czasu podupada na zdrowiu, choć ukrywa to przed córką, czuje się coraz gorzej. W dniu pożegnania z Rodrigiem Aurora wraca do domu i znajduje ojca leżącego na podłodze. Przed śmiercią Anselmo żegna się z córką i mówi jej, jak ma odnaleźć jego siostrę, Brigidę, w stolicy. Zapłakana Aurora biegnie najpierw na hacjendę, ale córka Macriny, która pracuje tam jako służąca, odprawia dziewczynkę, kłamiąc, że Elsa i Rodrigo wyjechali już na lotnisko. Do czasu ich powrotu Aurorę chce przygarnąć ksiądz Basilio, ale kiedy dziewczynka idzie do domu po swoje rzeczy napada na nią Severo, zdziwaczały i opętany nienawiścią do Anselma i jego córki sąsiad. Aurora, chcąc uciec jak najdalej, wsiada do autobusu do Mexico City i jedzie do ciotki. Nie wiedząc o tym, Basilio i Elsa daremnie jej poszukują. Choć sprawa wygląda beznadziejnie Rodrigo pozostaje w stałym kontakcie z detektywem opłacanym przez jego matkę, wierząc, że kiedyś odnajdzie Aurorę, o której nie potrafi zapomnieć. Tymczasem Aurora dorasta w domu dobrze sytuowanej ciotki Brigidy, która traktuje ją jak służącą. Dziewczyna jednak nie boi się pracy, jest wdzięczna za dach nad głową i nie przejmuje się trudnym charakterem ciotki, a każdą wolną chwilę wykorzystuje na naukę, by eksternistycznie ukończyć szkołę i zdać na wymarzone studia.

Emisja 12 lipca o godz. 17:00 w TV4


ODCINEK 3:

Rodrigo wzorowo zdaje kolejne egzaminy na studiach. Po skończeniu weterynarii chce wrócić na hacjendę, by pomagać matce w zarządzaniu majątkiem. Wszyscy spodziewają się, że ożeni się z zakochaną w nim koleżanką z uczelni, Pilar, ale Rodrigo nie potrafi w pełni zaangażować się w ten związek. Pewnego dnia pod koła jego samochodu omal nie wpada Aurora, która wraca z ciotką z zakupów. Rodrigo i Aurora wpatrują się w siebie jak zahipnotyzowani, nie wiedząc co się z nimi dzieje, ale Brigida śpieszy się do domu i wraz z bratanicą szybko się oddala. Rodrigo uświadamia sobie po chwili, że dziewczyna miała na szyi taki sam medalik, jaki przed laty dał na pożegnanie Aurorze. Rusza za nią, ale szybko traci ją z oczu i mimo rozpaczliwych wysiłków nie jest w stanie jej dogonić. Na szczęście wkrótce jego najlepszy przyjaciel, Luis, odkrywa nazwisko Aurory na liście zdających egzaminy wstępne na ich uczelnię i tym razem Rodrigo jest zdeterminowany, by nie stracić tej szansy. Tymczasem Ernesto, przystojny architekt, z którym zaczęła spotykać się Brigida, znacznie bardziej interesuje się Aurorą niż jej ciotką.

Emisja 15 lipca o godz. 17:00 w TV4


ODCINEK 4:

Aurora wyrzuca za drzwi narzucającego się jej architekta. Nic nie mówi o całym zajściu ciotce, ale próbuje jej zasugerować, że mężczyzna nie jest chodzącym ideałem, za jaki Brigida go uważa. Kobieta pozostaje jednak głucha na jakiekolwiek krytyczne uwagi. Tymczasem na hacjendę Elsy przyjeżdża wdowa po jej bracie, Hipolicie – Corina, wraz z córką - Monicą. Znając wyrachowanie i przebiegłość obu kobiet, Elsa domyśla się, że coś knują, zwłaszcza że część hacjendy w testamencie jej ojca została zapisana zmarłemu Hipolitowi. Rodrigo nie może się doczekać dnia egzaminów wstępnych, kiedy ma nadzieję spotkać wreszcie Aurorę. Pilar, która dotąd cierpliwie tolerowała jego obsesję na punkcie utraconej przyjaciółki z dzieciństwa, teraz, kiedy wspomnienie z przeszłości może nabrać realnych kształtów, czuje się zagrożona. Aurora musi użyć podstępu by móc niepostrzeżenie wymknąć się ciotce na egzamin, ale dociera z opóźnieniem i drzwi do auli są już zamknięte. Nie wie, że od dłuższego czasu czeka tam na nią Rodrigo i zrobi wszystko, by jej pomóc. Oboje są bardzo wzruszeni spotkaniem po latach.

Emisja 16 lipca o godz. 17:00 w TV4


ODCINEK 5:

Aurora po egzaminie musi jak najprędzej wracać do domu, więc mają z Rodrigiem tylko chwilę by nacieszyć się spotkaniem. Chłopak jest zawiedziony, że Aurora nie może poświęcić mu więcej czasu – orientuje się, że sama nie ma go zbyt wiele dla siebie, bo jest wykorzystywana przez ciotkę, ale nie daje mu spokoju myśl, czy w jej życiu nie ma jakiegoś mężczyzny. Luis uświadamia mu, że jest – i zawsze był – zakochany w Aurorze i powinien przemyśleć swój związek z Pilar.

Emisja 17 lipca o godz. 17:00 w TV4


ODCINEK 6:

Pilar jest coraz bardziej zazdrosna o Rodriga, który nie ma dla niej czasu i spotykając się z Aurorą, zaniedbuje nawet zajęcia na uczelni. Tymczasem detektyw wynajęty przez Severa, który od dłuższego czasu poszukuje Aurory, odkrywa jej miejsce zamieszkania. Z kolei Brigida przypadkiem słyszy w sklepie rozmowę dwóch mieszkanek El Salado, które przyjechały na zakupy do stolicy i na widok tkaniny z wzorem podobnym do trupiej czaszki wspominają historię przeklętej Aurory. Szczegóły ich rozmowy wskazują, że chodzi o jej bratanicę. Brigida, która w głębi duszy żywi wiele przesądów, chce wyrzucić Aurorę z domu, ale dziewczynie udaje się ją przebłagać. Jednak kiedy Ernesto, zły na opierającą mu się Aurorę, zdradza Brigidzie, że dziewczyna w tajemnicy przed nią zdobywa wykształcenie, rozwścieczona kobieta niszczy jej podręczniki i zapowiada, że dopilnuje by nie mogła się więcej wykradać z domu. Rodrigo wyznaje Pilar, że nie może kontynuować ich związku, bo jest zakochany w Aurorze. Pilar nie może się pogodzić z zerwaniem.

Emisja 18 lipca o godz. 17:00 w TV4


ODCINEK 7:

Severo jedzie do stolicy by skrzywdzić Aurorę. Tymczasem Ernesto rozwiewa nadzieje Brigidy na poważniejszy związek. Zrozpaczona kobieta chwilę później widzi go z Aurorą w kuchni. Ernesto przyznaje się, że stracił głowę dla dziewczyny. Brigida wyrzuca go za drzwi, po czym każe wynosić się z domu Aurorze. Podczas szarpaniny z bratanicą Brigida spada ze schodów. Aurora w szoku wybiega na ulicę, gdzie błąka się przez dłuższy czas, obwiniając się o śmierć ciotki. Tymczasem Pilar chce walczyć o Rodriga. Zjawia się u niego pijana i Rodrigowi z trudem udaje się zaciągnąć ją do samochodu, by odwieźć ją do jej mieszkania. Aurora widzi ich razem, kiedy dociera pod dom Rodriga. Zdruzgotana, chce znaleźć się jak najdalej stamtąd i trafia na dworzec, gdzie widzi autobus do El Salado. Postanawia szukać pomocy u księdza Basilia.

Emisja 19 lipca o godz. 17:00 w TV4


Opracowano na podstawie materiałów TV441 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Najnowsze

Polecamy w TV