top of page

Televisa zakupiła scenariusze (40!) tureckich telenowel

Branżowa prasa donosi o nabyciu przez Televisę praw do scenariuszy czterdziestu terckich telenowel, które wkrótce zamierza dostosować do meksykańskich realiów. Na pierwszy ogień pójdzie remake "Kara para ask".

Najnowsza propozycja Televisy "Imperio de mentiras" produkowana przez Gissele González jest pierwszą adaptacją tureckiej serii z pakietu czterdziestu scenariuszy, które meksykańska firma nabyła właśnie od wytwórni Inter Medya.


Latynoamerykański serwis branżowy "Produ" donosi o zakupach, jakie Televisa poczyniła podczas ostatnich NATPE, jednych z największych targów telewizyjnych na świecie. Meksykański gigant interesował się głównie produkcjami tureckimi, które od kilku lat przeżywają prawdziwy "boom" nie tylko w Polsce i Europie, ale również praktycznie we wszytkich krajach hiszpańskojęzycznych.


Angelique Boyer i Andres Palacios na planie telenoweli "Imperio de mentiras" / fot. Televisa

Katalog dystrybucyjny Inter Medya zawiera w swoim portfolio między innymi takie tytuły, jak "Fazilet Hanim ve Kizlari", "Bir Zamanlar Çukurova", "Sefirin Kizi", "Hayat" czy znana również w Polsce telenowela "Wieczna miłość".