top of page

Top 5 tureckich komedii romantycznych

Tureckie produkcje zachwycają pięknymi sceneriami, doskonałymi zdjęciami i naturalną grą aktorską. Opowiadają proste historie, ale umiejscowione w szerokim spektrum czasowym. Znajdziemy tam zarówno produkcje historyczne jak i najbardziej współczesne, dostosowane do najnowocześniejszego widza. Jednak tureckie fabuły nie żyją tylko dramatem. Spory sukces odniosły również tamtejsze komedie romantyczne. Produkcje pełne uroku i przerysowania, doprawione odpowiedną muzyką i chemicznymi protagonistami. Wyodrębniliśmy pięć tytułów, które idealnie wpisują się we wspomniane kryteria. Jesteśmy pewni, że każdy widz szybko zauroczy się tymi produkcjami.

1). "Kiraz mevsimi ("Sezon na miłość")


Produkcja premierowo emitowana na antenie Fox w 2014 roku, odniosła sukces doczekując się dwóch sezonów liczących łącznie 59 epizodów. Podbiła również serca polskich widzów podczas wakacyjnej emisji w TV Puls.


"Sezon na miłość" jest zabawną i pełną emocji opowieścią o ambitnej studentce uniwersytetu - Oyku, która chce zostać najlepszą projektantką mody na świecie. Dziewczyna od zawsze podkochuje się w Mete - starszym bracie swojej koleżanki. Chłopak niestety traktuje ją jak młodszą siostrę. W dodatku, ma już dziewczynę… W jej życiu niespodziewanie pojawia się przyjaciel Mete – Ayaz, który jest synem topowej projektantki mody i mógłby pomóc Oyku spełnić jej marzenia. Mężczyzna jest nią zauroczony… Jak potoczą się losy tej trójki? Czy Oyku i Ayaz zakochają się w sobie? A może Mete odkryje swoje uczucia do Oyku?


Chemia między bochaterami była tak silna, że aktorzy zaczeli spotykać się również w prawdziwym życiu i do dziś są razem. W tym roku mają się pobrać.


2). "Erkenciu kus" ("Wymarzona miłość")


Jeden z największych tureckich sukcesów. Serial podbił również serca widzów w Europie i Ameryce Łacińskiej, czyniąc aktora Cana Yamana jedną z największych gwiazd telenowel. telenowela premierowo emitowana była w latach 2018-2019 przez Star TV, gdzie była ogromnym sukcesem. W Polsce możemy się nią cieszyć od zeszłęgo roku za sprawą emisji w TVP. Spory sukces telenowela odniosła również w Hiszpanii, gdzie na ekranach kanału Divinity każdy odcinek potrafił gromadzić niemal 500 tys. widzów.


Fabuła produkcji obraca się wokół marzenia bohaterki Sanem (Demet Özdemir), która pragnie stać się bardzo znaną pisarką, ponieważ jej kariera jako hodowcy drobiu nie wyszła zbyt dobrze, a ona musi codziennie wstawać rano, aby otworzyć rodzinny sklep spożywczy. (Stąd też tytuł telenoweli, który w oryginale brzmi "Ranny ptaszek").


Dla rodziny Sanem kariera pisarki jest marnotrawstwem, stąd zawsze porównują ją do ich najstarszej córki Leyli (Öznur Serçeler), która pracuje w wiodącej agencji reklamowej. Wszystko się zmienia, gdy Sanem zaczyna pracę w tej samej firmie, co Leyla, spotykając fotografa właściciela i żądnego przygód przystojnego Cana (Can Yaman). Początkowo ich znajomość między nimi jest bardzo chłodna, aż przypadkiem całują się w ciemności, nie wiedząc, kogo całują. Od tego momentu każdy zaczyna szukać tajemniczej osoby, którą całowali, odsłaniając swoje uczucia w cudownie namiętnej przygodzie. Can i Demet są głównymi elementami fabuły, wyrażającymi nawet relacje poza kamerą, choć początkowo przez nich zaprzeczone, obie niedawno potwierdziły związek, który, ku smutkowi fanów, niestety już nie istnieje.


3). "Dolunay"


Napewno znacie rodzime komedie romantyczne, na których nie wiadomo, czy smiać się, czy płakać. "Dolunay" zalicza się właśnie do tej kategorii. Premierowo pokazywany w 2017 roku przez Star TV w formie 26, 120-minutowych epizodów. W rolach główny znany z "Wymarzonej miłości" Can Yaman oraz charyzmatyczna Özge Gürel ("Sezon na miłość").


Fabuła opowiada historię Nazli (Özge Gürel), aspirującej szefowej kuchni, która w obliczu zagrożenia eksmisją decyduje się podjąć pracę jako osobista kucharkaw domu bardzo zamożnego biznesmena Ferita Aslana (Can Yaman).


Instrukcje dla Nazli są bardzo jasne, musi przychodzić do pracy w południe i wychodzić przed 17, unikając spotkania ze swoim szefem, którego Nazli myli ze starszym panem. Podobnie, jak Ferit, który ze względu na nietypow imię również bierze ją za starszą kobietą. Po kilku nieporozumieniach Nazli i Ferit spotykają się i przyciąganie pomiędzy nimi jest wzajemne. Jednak mają zupełnie odmienne charaktery, Ferit jest nieco arogancki, podczas gdy Nazli jest wesoła i niezdarna.


Sytuacja zmienia się, gdy Nazli spotyka Buluta (Alihan Türkdemir), siostrzeńca Ferita, ich przyjaźń jest natychmiastowa. Wraz ze śmiercią rodziców Buluta, Ferit walczył o opiekę nad swoim siostrzeńcem, ale przegrał z Demet (Alara Bozbey), siostrą ojca dziecka i jednoczesnie swoją byłą dziewczyną, która otrzymuje opiekę za utrzymywanie stabilnego związku z Hakanem (Necip Memili) , zdradzieckim wrogiem Ferita. Aby Ferit mógł odzyskać prawa do opieki nad Bulutem, musi się ożenić. W tej sytuacji Nazli akceptuje propozycję małżeństwa, by go uratować.


Mocną stroną tej produkcji jest silna chemia pomiędzy głównymi bochaterami, która wprost iskrzy z ekranu.


4). "Kiralik Aşk"


Jedna z najbardziej urzekających historii miłosnych w naszym zestawieniu. Przedstawia historię Defne i Ömera, którzy do dziś kradną serca i westchnienia widzów, będąc jednym z najwięksych sukcesów stacji Star TV w latach 2015-2017. Produkcja ma 69 odcinków podzielonych na dwa sezony.


Próbując spłącić dług swojego brata, niezdarna kelnerka Defne akceptuje propozycję Nerimana (Nergis Kumbasar) - zdobycie siostrzeńca bogatego człowieka w zamian za pieniądze na dług brata. Wszystko dlatego, że Nerimanowi grozi utrata wszystkiego, chyba że jego wnuk Ömer (Barış Arduç) znajdzie żonę. Jednak Defne (Elçin Sangu) musi przejść zmianę wizerunku, aby zostać nową sekretarką Ömera i dopiero wtedy gra się rozpoczyna.


Ömer jest bogatym biznesmenem, który jest właścicielem znanej firmy zajmującej się projektowaniem obuwia, Passionis, która próbuje uciec od spotkań założonych przez ciotkę Nerimana, próbując go poślubić. Wraz z przybyciem Defne nasilają się napięcia w firmie, ponieważ wróg Nerimana, Yasemin (Sinem Öztürk), jest również zainteresowana jego siostrzeńcem. Z czasem Ömer zakochuje się w Defne, jednak czuje się winny, gdy dowiaduje się, że wszystko jest grą, i decyduje się zwrócić pieniądze Nerimanowi za wszelką cenę, aby móc przeżyć swoją miłość do wynajęcia.


Ta historia ma bardzo dobrze rozwinięte postacie i mocny rdzeń, które nie pozwalają, aby fabuła stała się identyczna, jak w innych produkcjach. Sukces był taki, że wkrótce po zakończeniu powieści główni aktorzy ponownie zostali parą, ale tym razem na ekranie kinowym za sprawą fabularnego filmu "Mutluluk Zamani" (2017).


5). "Afili Aşk"


Historia, w której wystąpili Çağlar Ertuğrul i Burcu Özberk odniosła ogromny sukces na ekranie Kanal D, generując przy tym ogromne zainteresowanie w sieciach społecznościowych. Bohaterowie docierają co tydzień do pierwszego miejsca pod względem ilości komentarzy. Sprawdź poniżej streszczenie fabuły:


Kerem (Çağlar Ertuğrul) jest synem szanowanego przedsiębiorcy tekstylnego, ale jego ojciec nie bierze go zbyt poważnie z powodu nieodpowiedzialnych zachowań syna. Jednak Kerem ostatecznie staje na czele rodzinnego biznes. W tym właśnie miejscu pracuje Ayse (Burcu Özberk), naiwna i bardzo marzycielska dziewczyna, która mieszka z dwoma braćmi, którzy za wszelką cenę chcą ją wydać za mąż. Młodzi w końcu się poznają, ale ich pierwsze wrażenia nie sa jednak zbyt przyjemne, ponieważ Kerem nigdy nie został odrzucona przez żadną kobietę, a ze strony Ayse spotkał go ten afront. Próbując uciec od małżeństwa zaaranżowanego przez swoich braci, Ayse jest zmuszona podjąć decyzję, która całkowicie zmieni życie jej i Kerema.


Telenowelę nadal można oglądać w Turcji, gdzie doczekała się sporej liczby odcinków.


Czy podoba Wam się nasze zestawienie? Zostawcie sugestie w komentarzach.

11 010 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page