top of page

Top 5 tureckich komedii romantycznych

Tureckie produkcje zachwycają pięknymi sceneriami, doskonałymi zdjęciami i naturalną grą aktorską. Opowiadają proste historie, ale umiejscowione w szerokim spektrum czasowym. Znajdziemy tam zarówno produkcje historyczne jak i najbardziej współczesne, dostosowane do najnowocześniejszego widza. Jednak tureckie fabuły nie żyją tylko dramatem. Spory sukces odniosły również tamtejsze komedie romantyczne. Produkcje pełne uroku i przerysowania, doprawione odpowiedną muzyką i chemicznymi protagonistami. Wyodrębniliśmy pięć tytułów, które idealnie wpisują się we wspomniane kryteria. Jesteśmy pewni, że każdy widz szybko zauroczy się tymi produkcjami.

1). "Kiraz mevsimi ("Sezon na miłość")


Produkcja premierowo emitowana na antenie Fox w 2014 roku, odniosła sukces doczekując się dwóch sezonów liczących łącznie 59 epizodów. Podbiła również serca polskich widzów podczas wakacyjnej emisji w TV Puls.


"Sezon na miłość" jest zabawną i pełną emocji opowieścią o ambitnej studentce uniwersytetu - Oyku, która chce zostać najlepszą projektantką mody na świecie. Dziewczyna od zawsze podkochuje się w Mete - starszym bracie swojej koleżanki. Chłopak niestety traktuje ją jak młodszą siostrę. W dodatku, ma już dziewczynę… W jej życiu niespodziewanie pojawia się przyjaciel Mete – Ayaz, który jest synem topowej projektantki mody i mógłby pomóc Oyku spełnić jej marzenia. Mężczyzna jest nią zauroczony… Jak potoczą się losy tej trójki? Czy Oyku i Ayaz zakochają się w sobie? A może Mete odkryje swoje uczucia do Oyku?


Chemia między bochaterami była tak silna, że aktorzy zaczeli spotykać się również w prawdziwym życiu i do dziś są razem. W tym roku mają się pobrać.


2). "Erkenciu kus" ("Wymarzona miłość")


Jeden z największych tureckich sukcesów. Serial podbił również serca widzów w Europie i Ameryce Łacińskiej, czyniąc aktora Cana Yamana jedną z największych gwiazd telenowel. telenowela premierowo emitowana była w latach 2018-2019 przez Star TV, gdzie była ogromnym sukcesem. W Polsce możemy się nią cieszyć od zeszłęgo roku za sprawą emisji w TVP. Spory sukces telenowela odniosła również w Hiszpanii, gdzie na ekranach kanału Divinity każdy odcinek potrafił gromadzić niemal 500 tys. widzów.


Fabuła produkcji obraca się wokół marzenia bohaterki Sanem (Demet Özdemir), która pragnie stać się bardzo znaną pisarką, ponieważ jej kariera jako hodowcy drobiu nie wyszła zbyt dobrze, a ona musi codziennie wstawać rano, aby otworzyć rodzinny sklep spożywczy. (Stąd też tytuł telenoweli, który w oryginale brzmi "Ranny ptaszek").


Dla rodziny Sanem kariera pisarki jest marnotrawstwem, stąd zawsze porównują ją do ich najstarszej córki Leyli (Öznur Serçeler), która pracuje w wiodącej agencji reklamowej. Wszystko się zmienia, gdy Sanem zaczyna pracę w tej samej firmie, co