top of page

Trzy diablice zwane Carmina

Imię Carmina, wywodzące się od Carmen, w języku hebrajskim oznacza „Winnicę Pańską”. Jednak trzy telenowele przybliżyły nam kobiety o imieniu Carmina, których sposób działania przybliżał je bardziej do piekła niż do nieba.

Azela Robinson jako Carmina Roldán w "Labiryncie namiętności"

Była niewinnie wyglądającą kobietą, która mieszkała ze swoją kuzynką Sofíą (Alma Delfina) i Genaro (Manuel Ojeda), jej mężem. Tak naprawdę nienawidziła swojej kuzynki i była kochanką Genaro. Postać mocno przypominała Dinorah Fabermann w "Cañaveral de Pasiones", również graną przez Robinson.Z biegiem czasu i po śmierci Sofíi, Genaro i Carmina stali się wspólnikami różnych złych czynów, a ona potajemnie go zdradziła, wyznając miłość jego własnemu bratu, który był księdzem. Chłód Genaro doprowadził ją do łudzenia się malarzem Gabrielem (César Évora), ale ten miał na myśli inne kobiety: Julietę (Leticia Calderón) i Marissę (Luz María Jerez).


Carmina na złość kazała swemu pomagierowi zabić Julietę, co ostatecznie nie nastąpiło, a ona sama w gwałtownym wybuchu szału uderzyła Marissę szklanką prosto w tętnicę, zabijając rywalkę. W końcu czarne charaktery Carmina i Genaro znaleźli się razem… ale pod ziemią.


Sabine Moussier jako Carmina Bouvier w "Otchłani namiętności"

W nowej wersji "Cañaveral de pasiones" postać złej ciotki, którą pierwotnie grała Azela Robinson, została teraz nazwana Carmina, tak samo jak rola Azeli Robinson w "Labiryncie namiętności". Prawda, że interesujące nawiązanie do dzieła tych samych scenarzystów?


Carmina Bouvier była kobietą, która zazdrościła swojej siostrze Estefaníi (Ludwika Paleta) i była zakochana w swoim szwagrze Augusto (Alejandro Camacho). Aby odmienić swoje życie, postanowiła uciec z innym mężczyzną. W dniu ucieczki Estefanía próbowała ją powstrzymać i zginęła w wypadku wraz z kochankiem Carminy. Wszyscy myśleli, że Estefanía dopuściła się zdrady, a Carmina nie zrobiła nic, by oczyścić pamięć siostry.Carminie udało się usidlić Augusto, ale ich związek stał się pustym małżeństwem, a całą swoją nienawiść zaczęłą wyładowywać na Elisie (Angelique Boyer), córce Augusta i Estefaníi, czyli jej pasierbicy i siostrzenicy jednocześnie. Zgorzknienie i ambicja doprowadziły ją do zabicia własnego męża, a w karze za całą swoją niegodziwość straciła obie nogi.


Adriana Esteves jako Carmina Moreira de Souza w "W niewoli przeszłości"

Rozpoczęła historię jako oszukańcza cudzołożnica, która po śmierci męża zostawia pasierbicę na wysypisku śmieci. Później udawała niewinną wdowę, aby przypodobać się asowi piłki nożnej Jorge Tufao (Murilo Benicio), udało jej się go poślubić i zabrać ze sobą do rezydencji również swojego kochanka Maxa (Marcello Novaes), poślubiając go z siostrą jej nowego męża.


Carminie udało się oszukać całą rodzinę Tufao, udając dobroczynną i życzliwą kobietę, ale w rzeczywistości zdradzała męża i świetnie się bawiła z Maxem. Kiedy po latach pasierbica wróciła udając kucharkę, Carmina znalazła godną siebię rywalkę, która rozpoczęła walkę intryg i pułapek, doprowadzą ją do granic możliwości.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV