top of page

"Za głosem serca": Alejandro odkrywa prawdę o Jose Luisie. Wyrzuca żonę z hacjendy

W odcinkach 50-54 telenoweli "Za głosem serca": María usiłuje wmówić Montserrat, że mąż wielokrotnie ją zdradził. Josefina sądzi, że pieniądze pomogą jej zatrzymać przy sobie Dimitria. Alejandro poznaje prawdę o Jose Luisie i wyrzuca Montserrat z hacjendy oraz swojego życia. Emisja w dniach od 12 do 16 czerwca 2023 roku o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+.

"Za głosem serca" (oryg. Lo que la vida me robo) opowiada historię Montserrat, która zakochuje się, w pochodzącym z biednej rodziny, kapralu marynarki José Luisie. Jednak matka Montserrat, Graciela zrobi wszystko, aby rozdzielić zakochanych i uchronić rodzinę przed widmem bankructwa. W swojej desperacji to w Alejandrze widzi rozwiązanie na pokrycie długów rodziny. Zdeterminowana do pozbycia się José Luis z życia swojej córki, wysyła go do więzienia i niszczy pojęcie Montserrat o jej wielkiej miłości. Młoda dziewczyna pod presją matki wychodzi za mąż za Alejnadro, tym samym zapewniając rodzinie odpowiedni poziom życia. Gdy największe marzenie matki Montserrati zostaje spełnione, nieoczekiwanie ponownie pojawia się José Luis. Czy Montserrati podążając za głosem serca, dokona odpowiedniego wyboru?Odcinek 50:

María usiłuje wmówić Montserrat, że mąż wielokrotnie ją zdradził. Montserrat nie pozostawia Alejandrowi wyboru – musi wyrzucić przyjaciółkę z hacjendy. María na próżno błaga Alejandra o wyrozumiałość i obiecuje się zmienić. Ten rozkazuje Macario odesłać dziewczynę do Agua Azul. Montserrat opowiada Carlocie, Josefinie i Dimitriowi o incydencie w łazience. Rosario znajduje w rzeczach Maríi pieniądze, jakie ta wykradła z sejfu Alejandra. Dimitrio wyjaśnia, że dziewczyna działała w zmowie z Adolfem.


Spragniona zemsty María zdradza Montserrat, że jej matka była wieloletnią kochanką don Benjamína. Zmęczony pracą na hacjendzie Dimitrio przychodzi do Josefiny, żeby prosić ją o rękę. María przyjeżdża do Agua Azul i wprowadza się do Adolfa. Kapitan Robledo uprzedza Gracielę, że José Luis żyje i wkrótce go odnajdzie. Alejandro, Montserrat i Carlota przyjeżdżają do Agua Azul, by podzielić się z Lauro i Gracielą wiadomością o ciąży. Przyszli dziadkowie dyskutują na temat imienia dla wnuka.

Montserrat czyni wyrzuty matce, że zdradzała ojca z don Benjamínem. W odwecie Graciela wytyka córce, że zwodziła męża, mieszkając na jego hacjendzie ze swoim kochankiem. Tomás Valverde żąda od Lauro wydania syna i nie zgadza się na zwrot skradzionych przez niego pieniędzy. Alejandro zaprasza mężczyznę na swoją hacjendę, gdzie tymczasowo zatrzymali się Josefina i Dimitrio.

Emisja w poniedziałek 12 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+


Odcinek 51:

Josefina sądzi, że pieniądze pomogą jej zatrzymać przy sobie Dimitria. Víctor przygląda się z oddali jak Nadia tuli się do męża na placu w Agua Azul. Później zwraca się do niej z pretensjami, lecz ona nakazuje mu odejść i oznajmia, że nie odejdzie od męża. Lauro wyznaje Gracieli, jak bardzo ją kocha i docenia, iż był jej pierwszą i jedyną miłością. Ona tymczasem wspomina upojne chwile spędzone w towarzystwie Benjamína. María jest zła, bo nie potrafi odpędzić od siebie Adolfa.


Angélica prosi matkę chrzestną, by nie wspominała jej rodzicom o ślubie z José Luisem, gdyż mogą spróbować pokrzyżować ich plany. Prudencia namawia przyszłego męża Angéliki na rozmowę z kapitanem Robledo. Zapewnia go także, że po ślubie stanie się niesłychanie bogaty. Tymczasem Joaquín jest zdesperowany brakiem poszlak, które doprowadziłyby go do córki. Tomás i Alejandro dochodzą do porozumienia z Dimitriem – chłopak po ślubie z Josefiną nie będzie mógł korzystać z jej fortuny, a do tego nadal będzie pracował na hacjendzie, by spłacić dług przyszłej żony. Josefina obawia się, że w ten sposób Dimitrio ją znienawidzi.


Rozmowa z Ezequielem pomaga Alejandrowi odkryć prawdę – mężczyzna, który podawał się za Antonio Olivaresa i któremu powierzył posadę zarządcy, tak naprawdę nazywał się José Luis. Natychmiast przypomina sobie o wszystkich chwilach, jakie ten spędził sam na sam z jego żoną i w porywach złości sięga po pistolet. María błaga ojca Anselmo, żeby wstawił się za nią u Alejandra, ale ten odmawia. Montserrat oznajmia Adolfowi, że spodziewa się dziecka i prosi go, żeby zabrał Maríę jak najdalej od niej.

Emisja we wtorek 13 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+Odcinek 52:

Alejandro pozbawia Carlotę telefonu i razem z Rosario zamyka je w pokoju, dając do zrozumienia, że odkrył już prawdziwą tożsamość zarządcy. Ojciec Anselmo nie chce powiedzieć Montserrat, że Rosario jest matką Alejandra, choć ta próbuje zmusić go do mówienia. Graciela z radością wita syna w domu. On jednak nie podziela jej zapału, albowiem złości go myśl o ślubie z Josefiną. Lauro chce wyrzucić syna z domu i wyrzeka się go. Graciela musi interweniować.


Ezequiel wspomina Pedro o swojej rozmowie z Alejandrem na temat Olivaresa. Rosario zdradza Carlocie, że jest matką Alejandra. Ignacio składa niezapowiedzianą wizytę Prudencii i odkrywa, że Angélica się u niej ukrywa. Kobieta informuje go o planowanym ślubie Angéliki z José Luisem.


Po powrocie Montserrat na hacjendę Alejandro urządza jej awanturę, a następnie wyrzuca z domu razem z ciotką i służącą. Víctor usiłuje uspokoić przyjaciela, lecz ten nie wierzy w ani jedno słowo żony i zarzeka się, że nigdy nie zaakceptuje jej bękarta. Montserrat, Carlota i Rosario opuszczają hacjendę…

Emisja w środę 14 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+


Odcinek 53:

José Luis opowiada kapitanowi Robledo swoją wersję wydarzeń i zapewnia o swojej niewinności. Wyjaśnia mu, że Graciela niecnie wykorzystała łączącą ich przyjaźń, by rozegrać swoją intrygę. Esmeralda i Refugio przyjeżdżają do Meridy, by towarzyszyć José Luisowi w dniu ślubu. Prudencia oferuje im gościnę w swoim domu. Po rozmowie z José Luisem i Refugiem, kapitan Robledo zastanawia się nad sytuacją byłych kaprali.


Dimitrio prosi Adolfo, żeby pozwolił mu zamieszkać z nim do czasu ślubu, gdyż ojciec wyrzucił go z domu. María stawia Adolfowi wybór: ona albo jego przyjaciel. Do Agua Azul przyjeżdża Alejandro i w pierwszej kolejności składa wizytę Adolfowi, by dać mu nauczkę za to, że go okradł. Następnie zwraca się do Maríą z propozycją nie do odrzucenia: miałaby wrócić na hacjendę i zająć miejsce jego żony.


Monsterrat, Carlota i Rosario przyjeżdżają w nocy do domu Mendozów ze wszystkimi rzeczami. Lauro wita ich z uśmiechem na twarzy, przekonany, że chodzi jedynie o krótką wizytę związaną z wizytą u ginekologa. Graciela wytyka Montserrat, że przez własną głupotę mąż wyrzucił ją z hacjendy i wyrzekł się jej dziecka. Víctor wraca do pracy w fabryce. Alejandro wykorzystuje Maríę, by ulżyć sobie w cierpieniu po zdradzie żony.

Emisja w czwartek 15 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+Odcinek 54:

Montserrat opowiada Nadii o tym, że Alejandro odkrył jej sekret i wyrzucił ze swojego życia. Po zachowaniu Pedro kobiety wnioskują, że Víctor je zdradził. Nadia zwraca się z pretensjami do byłego kochanka, lecz ten je odpiera i wytyka jej, że pomagała Montserrat w oszustwie. Kapitan Robledo obiecuje zadośćuczynić José Luisowi i Refugio niesprawiedliwości, jaka ich spotkała. Angélica kontaktuje się telefonicznie z matką, żeby ją uspokoić. Prudencia namawia kobietę na przyjazd do Meridy w tajemnicy przed mężem. Amelia i Virginia przystępują do pakowania walizek.


María wraca na hacjendę Alejandra jako jego nowa kobieta i pani domu. Dominga nie potrafi zdzierżyć aroganckiego zachowania, ani pychy, z jaką obnosi się dziewczyna. Ojciec Anselmo dowiaduje się od Macario o tym, co zrobił Alejandro. Postanawia złożyć mu wizytę, żeby wszystko naprawić. Kiedy ponosi klęskę, jedzie do Agua Azul, by poinformować Montserrat o powrocie Maríi.

Emisja w piątek 16 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+.


“Za głosem serca” (Lo que la vida me robó), telenowela, Meksyk 2013-2014; Reżyseria: Manuel Barajas, Armando Zafra; Występują: Angelique Boyer, Sebastián Rulli, Luis Roberto Guzmán, Daniela Castro, Sergio Sendel, Osvaldo Benavides, Grettell Valdez, Rogelio Guerra, Ana Bertha Espín, Eric del Castillo i inni3609 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page