top of page

"Za głosem serca": Jose Luis wyzywa Alejandra na pojedynek. Padają strzały...

W odcinkach 65-69 telenoweli "Za głosem serca": Alejandro widzi jak Jose Luis opuszcza dom Montserrat. Po obelgach Alejandra, Jose Luis wyzywa go na pojedynek. Padają strzały... Emisja w dniach od 3 do 7 lipca 2023 roku o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+.

"Za głosem serca" (oryg. Lo que la vida me robo) opowiada historię Montserrat, która zakochuje się, w pochodzącym z biednej rodziny, kapralu marynarki José Luisie. Jednak matka Montserrat, Graciela zrobi wszystko, aby rozdzielić zakochanych i uchronić rodzinę przed widmem bankructwa. W swojej desperacji to w Alejandrze widzi rozwiązanie na pokrycie długów rodziny. Zdeterminowana do pozbycia się José Luis z życia swojej córki, wysyła go do więzienia i niszczy pojęcie Montserrat o jej wielkiej miłości. Młoda dziewczyna pod presją matki wychodzi za mąż za Alejnadro, tym samym zapewniając rodzinie odpowiedni poziom życia. Gdy największe marzenie matki Montserrati zostaje spełnione, nieoczekiwanie ponownie pojawia się José Luis. Czy Montserrati podążając za głosem serca, dokona odpowiedniego wyboru?Odcinek 65:

Ojciec Anselmo nie potrafi pohamować żądzy zemsty na José Luisie, która rozpiera Alejandra. José Luis wyznaje żonie, że kocha Montserrat i gdyby dowiedział się wcześniej o jej separacji z mężem, nie doszłoby ich do ślubu. Angélica obiecuje mu, że zaopiekuje się Montserrat, której przyszło samotnie wychowywać syna. Alejandro odnajduje swojego rywala i naskakuje na niego, zaś Angélice radzi porzucić męża, który umiera z miłości do innej kobiety.


Carlota namawia siostrzenicę, żeby pojechała do Alejandra, ale Montserrat odmawia, gdyż nie chce narażać się na kolejne upokorzenie. Graciela próbuje zmusić Dimitria, żeby przekonał Josefinę do wycofania pełnomocnictwa danego bratu, bo kończą im się pieniądze. Angélica proponuje Montserrat, że ona i José Luis zostaną rodzicami chrzestnymi jej syna i pomogą jej finansowo. Prosi ją także, by rozmówiła się z mężem, bo ten pała nienawiścią do José Luisa i może zrobić coś szalonego…


Adolfo wręcza Josefinie różę. Ona przegania go, żeby nie napytać sobie biedy. Ezequiel i Esmeralda przyłapują ich razem. Víctor przyjmuje Alejandra, który przyjeżdża do swojej rezydencji, by wyrównać rachunki z José Luisem. Pedro okazuje wdzięczność Ezequielowi i Joaquínowi za pomyślne rozwiązanie spraw. José Luis karci przyjaciela za niewłaściwe zachowanie podczas akcji. Ten przyznaje się, że jest rozbity po rozstaniu z Esmeraldą. Víctor stara się przekonać przyjaciela, że żona go nie zdradziła. Pojawia się Montserrat i prosi Alejandra o rozmowę w cztery oczy

Emisja w poniedziałek 3 lipca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+


Odcinek 66:

Montserrat rozkazuje Alejandrowi zostawić José Luisa w spokoju ze względu na jego chorą żonę. Mężczyznę złości fakt, że jego żona przyszła wstawić się za swojego kochanka i odmawia spełnienia jej żądania. Pedro odreagowuje swoją frustrację na żonie po tym jak okazuje się, że jego kontrkandydat został mianowany nowym gubernatorem. Graciela postanawia dopomóc córce zostać wdową i zastawia pułapkę na jej męża.


Montserrat prosi Rosario, żeby przekonała Alejandra, że Lauro jest jego synem. Dimitrio chce się kochać z Virginią w samochodzie, lecz podczas całowania zapomina się i nazywa kochankę imieniem swojej żony. Wraca do domu i spotyka w nim Adolfa. Robi się zazdrosny i zakazuje przyjacielowi składania wizyt jego żonie, gdy jego nie ma w domu. Adolfo wytyka Dimitriowi, że zaniedbuje Josefinę, a to wystarczający powód, by ta przyprawiła mu rogi. Dimitrio temu zaradzić.


Alejandro otwiera list napisany przez Gracielę, w którym ta, podając się za córkę, umawia go na spotkanie. Víctor obarcza Maríę odpowiedzialnością za zachowanie jego przyjaciela. Dziewczyna usiłuje namówić Alejandra do powrotu na hacjendę, lecz ten odmawia. José Luis desperacko pragnie zobaczyć się z Montserrat. Refugio radzi mu, żeby dobrze przemyślał, co zrobi, bo może zranić Angélikę. Dimitrio przyznaje się matce, że poszedł do łóżka z Josefiną, choć zrobił to z wielkim poświęceniem. Graciela ostrzega syna, żeby nie zrobił dziecka swojej żonie. Ich rozmowie przysłuchuje się Josefina, która po wyjściu teściowej, daje mężowi wyraz swojego niezadowolenia.

Emisja we wtorek 4 lipca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+Odcinek 67:

Dimitrio skarży się matce, że Josefina nie zamierza anulować pełnomocnictwa danego bratu. Graciela chce rozmówić się z synową, ale Dimitrio zakazuje jej wtrącać się do jego życia. Rosario przychodzi do domu Alejandra, żeby z nim porozmawiać, ale María wyrzuca ją za drzwi.


Montserrat nerwowo oczekuje na przyjście męża. Kiedy w progu staje José Luis, wpada w panikę i nakazuje mu wyjść przez tylne wyjście. Alejandro widzi jak kochanek żony opuszcza jej dom i mierzy do niego z pistoletu. José Luis domyśla się, że oboje wpadli w zasadzkę. Kiedy Alejandro mu ubliża, urażony wyzywa go na pojedynek. Montserrat na próżno błaga męża, by nie przyjmował wyzwania.


Pedro proponuje Nadii, żeby postarała się o dziecko ze swoim kochankiem i uprzedza żonę, że nigdy nie da jej rozwodu. Carlota prosi Ezequiela, żeby powstrzymał José Luisa i Alejandra. Niestety, przybywają za późno. Mężczyźni zdążyli już oddać strzały…

Emisja w środę 5 lipca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+


Odcinek 68:

José Luis trafia do szpitala. Jego życie jest podwójnie zagrożone, albowiem Ezequiel próbuje go udusić. Niespodziewane pojawienie się Esmeraldy udaremnia mężczyźnie dokonanie morderstwa. Rosario odwiedza Alejandra w więzieniu. Ten myśli, że kobieta przyszła wstawić się za Montserrat. Ona tymczasem wyznaje mu prawdę o łączącej ich więzi krwi. Alejandro całuje ją w czoło i nazywa matką.


Amelia próbuje uspokoić Angélikę, zaniepokojoną brakiem wieści o mężu. Montserrat osobiście informuje ją o pojedynku José Luisa i Alejandra oraz ranach, jakie odniósł ten pierwszy. Rosario usiłuje przekonać Alejandra, że mylnie osądził Montserrat, lecz on ma wątpliwości. Te rozwiewają się, gdy Montserrat przynosi mężowi wyniki testu na ojcostwo. María obarcza Montserrat winą za uwięzienie Alejandra. Montserrat wyjaśnia jej, że José Luis nie zamierza wnosić oskarżenia i Alejandro wkrótce odzyska wolność.

Emisja w czwartek 6 lipca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+Odcinek 69:

Montserrat odwiedza José Luisa w szpitalu, żeby dowiedzieć się o jego zdrowie. Angélika wyjaśnia jej, że lekarze muszą usunąć płyn z jamy opłucnej, który przedostał się na skutek postrzału. Joaquín usiłuje przekonać Alejandra, żeby wydzierżawił mu część swoich terenów. Po powrocie do domu mężczyzna wypytuje Amelię o sekret, który Graciela przez długie lata ukrywała przed mężem, żeby mógł go wykorzystać przeciwko Alejandrowi.


Graciela nie jest zadowolona z tego, że Montserrat interesuje się José Luisem i wypomina córce, że znów trafiła na języki mieszkańców miasteczka. Alejandro odwiedza José Luisa, żeby zapytać go, czy utrzymywał romans z jego żoną. Ten z początku milczy, a później zarzuca mu, że nie kocha Montserrat, bo gdy by tak było, nie wątpiłby w jej uczciwość. Alejandro proponuje Angélice, że pokryje koszty leczenia jej męża, ale ona uświadamia go, że pieniędzmi nie kupi sobie niczyjego przebaczenia.


Amelia uprzedza Gracielę, że Pedro i Joaquín próbują odkryć jej wielki sekret i przezornie pyta, czy ktoś jeszcze wie, o tym, co musiała zrobić, żeby poślubić Laura. Graciela odpowiada, że nie. Żadna z nich nie domyśla się, że ich rozmowie przysłuchuje się Dimitrio, który później konfrontuje matkę, w obecności siostry i ciotki, i zarzuca jej, że przez tyle lat ukrywała, iż jest synem jej kochanka, Benjamína Almontego.

Emisja w piątek 7 lipca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+.


“Za głosem serca” (Lo que la vida me robó), telenowela, Meksyk 2013-2014; Reżyseria: Manuel Barajas, Armando Zafra; Występują: Angelique Boyer, Sebastián Rulli, Luis Roberto Guzmán, Daniela Castro, Sergio Sendel, Osvaldo Benavides, Grettell Valdez, Rogelio Guerra, Ana Bertha Espín, Eric del Castillo i inni830 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page