top of page

"Za głosem serca": Lauro umiera na hacjendzie Alejandra. Wcześniej rozmawiał z Marią

W odcinkach 55-59 telenoweli "Za głosem serca": Lauro jedzie na hacjendę Almontego i nakrywa zięcia na pocałunku z kochanką. Maria wyjawia mu, że Graciela była kochanką Benjamina, a Montserrat sprowadziłą na hacjendę męża swojego kochanka. Serce mężczyzny nie wytrzymuje tych informacji. Emisja w dniach od 19 do 23 czerwca 2023 roku o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+.

"Za głosem serca" (oryg. Lo que la vida me robo) opowiada historię Montserrat, która zakochuje się, w pochodzącym z biednej rodziny, kapralu marynarki José Luisie. Jednak matka Montserrat, Graciela zrobi wszystko, aby rozdzielić zakochanych i uchronić rodzinę przed widmem bankructwa. W swojej desperacji to w Alejandrze widzi rozwiązanie na pokrycie długów rodziny. Zdeterminowana do pozbycia się José Luis z życia swojej córki, wysyła go do więzienia i niszczy pojęcie Montserrat o jej wielkiej miłości. Młoda dziewczyna pod presją matki wychodzi za mąż za Alejnadro, tym samym zapewniając rodzinie odpowiedni poziom życia. Gdy największe marzenie matki Montserrati zostaje spełnione, nieoczekiwanie ponownie pojawia się José Luis. Czy Montserrati podążając za głosem serca, dokona odpowiedniego wyboru?Odcinek 55:

Dominga stara się uświadamić Maríę, jak wiele jej brakuje do bycia dystyngowaną damą. By się na niej odegrać, María rozkazuje sobie usługiwać. Kapitan Robledo przychodzi do domu Mendozów z zamiarem aresztowania Dimitria za zamordowanie Gamboi. Lauro zaprowadza mężczyznę do domu Josefiny i zapowiada synowi, że nie wyciągnie do niego pomocnej dłoni, jeśli rzeczywiście jest winny oskarżanej go zbrodni.


Pedro złości się na żonę, gdy dowiaduje się o jej spotkaniu z kochankiem. Nadia wyjaśnia, że chciała sprawdzić, czy to Víctor wydał Montserrat. Zdesperowana Graciela zwraca się do Pedra z prośbą o pomoc dla syna. Mężczyzna zgadza się pod warunkiem, że pewnego dnia ona zrekompensuje mu przysługę. Alejandro i María spotykają Montserrat podczas zakupów. Między kobietami dochodzi do ostrej wymiany zdań.


Alejandro prosi ojca Tobíasa, żeby pomógł mu doprowadzić do unieważnienia małżeństwa z Montserrat. Amelia nie zgadza się na ślub córki z José Luisem. Angélica prosi matkę, by uszanowała jej decyzję i porozmawiała z ojcem. Kapitan Robledo zapewnia Joaquína o niewinności José Luisa oraz donosi mu o planowanym ślubie z Angéliką. Graciela sugeruje córce, żeby uprzedziła ojca o swoich problemach, albowiem Alejandro zdążył już zwrócić się do ojca Tobíasa w sprawie unieważnienia ich małżeństwa, a ten wkróce przekaże wiadomość Laurowi.

Emisja w poniedziałek 19 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+


Odcinek 56:

Alejandro obiecuje Maríi, że zapomni o Montserrat i wyruszą w niejedną podróż. Macario na próżno próbuje przetłumaczyć mężczyźnie, że postępuje niewłaściwie, lecz ten nakazuje mu okazać szacunek jego nowej kobiecie. Lauro słyszy rozmowę Carloty i Gracieli na temat problemów małżeńskich córki i żąda wyjaśnień. Graciela uprzedza Montserrat, by zastanowiła się, co powie ojcu.


Lauro postanawia poszukać odpowiedzi na własną rękę i zasypuje pytaniami syna. Dimitrio wypomina ojcu, że zawsze rozpieszczał Montserrat, a ta okazała się być niewierną żoną i została wyrzucona przez Alejandra z hacjendy po tym, jak ten odkrył jej zdradę. Joaquín rozkazuje José Luisowi odsunąć się od jego córki. Angélica zapowiada ojcu, że poślubi narzeczonego nawet bez jego aprobaty. Prudencia szantażuje Joaquína – jeśli nie okaże wsparcia córce, poleci zbadać, czym naprawdę się zajmuje i skąd czerpie zyski.


Z pomocą Pedro Dimitrio odzyskuje wolność. Graciela odbiera syna z komisariatu. Lauro złości się na córkę, gdy ta potwierdza mu wersję opowiedzianą przez Dimitria. Zatroskany ojciec jedzie na hacjendę Almontego i nakrywa zięcia na pocałunku z kochanką. María wyjawia mężczyźnie, że Graciela przez długie lata była częstym gościem Benjamína i znała jego sypialnię od podszewki, a Montserrat bezwstydnie sprowadziła na hacjendę męża swojego kochanka. Kiedy Alejandro potwierdza słowa Maríi, Lauro dostaje ataku i pada trupem.

Emisja we wtorek 20 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+Odcinek 57:

Alejandro czuje się winny śmierci teścia. Przygotowuje wszystko na dostarczenie jego zwłok do Agua Azul. María nie wstydzi się tego, że otworzyła mężczyźnie oczy, nawet jeśli chwilę później ten zamknął je na zawsze. Rozpiera ją duma, że zada cierpienie Montserrat. Z polecenia Alejandra Víctor zajmuje się przygotowaniem pogrzebu Laura.


José Luis opuszcza narzeczoną, by razem z kapitanem Robledo wyjaśnić swoją sytuację. Obiecuje, że za kilka dni wróci, by się z nią ożenić. Montserrat jest zła na matkę, że dalej troszczy się o Dimitria. Josefina cieszy się na myśl, że za kilka dni ponownie wyjdzie za mąż i tym razem naprawdę. Dimitrio proponuje siostrze, by wyszła się zabawić i poszukała sobie nowego męża. Víctor informuje telefonicznie Nadię o śmierci Laura, lecz prosi ją o dyskrecję przed Montserrat – Alejandro chce sam zanieść żonie złą wiadomość. Joaquín zwraca się do Pedra z prośbą o pomoc w zniszczeniu José Luisa, jeszcze zanim ten zdąży poślubić Angélikę.


Alejandro oznajmia rodzinie teścia o jego śmierci. Wyjaśnia im w jakich okolicznościach doszło do zgonu. Dimitrio ma żal do samego siebie, że podczas ostatniej rozmowy z ojcem życzył mu śmierci. Montserrat nazywa męża potworem, zarzuca mu, że bezpośrednio przyczynił się do śmierci jej ojca i rozkazuje mu opuścić dom. Graciela informuje córkę o tym, że José Luis odzyskał wolność i wkrótce poślubi Angélikę. Alejandro nie chce więcej słyszeć imienia swojej żony i zakazuje Maríi wspominać o niej choć słowem.

Emisja w środę 21 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+


Odcinek 58:

Kapitan Robledo rozmawia z José Luisem o jego awansie na podporucznika. Wspomina mu również o śmierci admirała Mendozy oraz o tym, że Alejandro nie towarzyszył żonie podczas ceremonii pogrzebu. Refugio raduje się z powrotu do służby. Insynuuje Esmeraldzie, że wreszcie mogą zacząć poważny związek, ale ona nie rezygnować ze swojej pracy. Angélica boi się, że po rozmowie z Montserrat José Luis się rozmyśli co do ich ślubu. Dominga utrudnia Joaquínowi spotkanie z Alejandrem.


María bezskutecznie próbuje namówić Alejandra na wspólny wyjazd. Josefina wręcza Alejandrowi zaproszenie na swój ślub. Mężczyzna przestrzega ją przed zachłannością Dimitria. Víctor i Nadia planują wspólnymi siłami doprowadzić do pojednania Montserrat z mężem. Rosario wyprasza José Luisa z domu rodziny Mendoza, gdy ten przychodzi spotkać się z Montserrat. Dimitrio jest zły na ojca, że nie zapisał mu nic w spadku i rozładowuje swój gniew na matce. José Luis w końcu spotyka Montserrat. Ona przestrzega go przed Alejandrem i życzy szczęścia u boku przyszłej żony.

Emisja w czwartek 22 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+Odcinek 59:

Dimitrio wstawia się za siostrą u Alejandra. Prosi szwagra, żeby zgodził się wysłuchać jego siostrę, która nosi pod piersią jego dziecko. Víctor także namawia przyjaciela do rozmowy z żoną. Dodaje, że podczas ostatniej wizyty z Montserrat dostrzegł, jak bardzo bolała ją jego nieobecność na pogrzebie Laura. Z drugiej strony również Graciela popycha córkę w stronę Alejandra. Uważa, że powinna pojechać do męża i wyjaśnić mu wszystko.


José Luis jest smutny z powodu rozstania z Montserrat. Postanawia nie zawracać jej już więcej głowy. Esmeralda i Refugio doradzają mu, by ożenił się z Angéliką i ułożył sobie życie od nowa. María przyjmuje Montserrat i Carlotę na hacjendzie, lecz nie zawiadamia Alejandra o ich przyjeździe. Następnie wmawia rywalce, że Alejandro nie chce jej znać oraz że ma poszukać dla dziecka nazwiska swojego kochanka – Álvareza.


Rozczarowany brakiem kontaktu z żoną Alejandro postanawia spełnić życzenie Maríi o wspólnym wyjeździe. Rosario oznajmia Víctorowi, że chce porozmawiać w cztery oczy z synem. Niestety, niespodziewany wyjazd Alejandra uniemożliwia im spotkanie. Angélica weseli się z powrotu narzeczonego. José Luis dzieli się z nią wiadomością o śmierci admirała Mendozy. Montserrat wraca do domu i czuje się poniżona przez męża. Graciela podpowiada synowi, żeby przekonał przyszłą żonę do udzielenia mu prawa do dysponowania jej majątkiem. Kiedy Josefina wspomina o pomyśle bratu, ten wpada w złość. Ojciec Anselmo podejmuje kolejną próbę przemówienia Alejandrowi do rozsądku.

Emisja w piątek 23 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+.


“Za głosem serca” (Lo que la vida me robó), telenowela, Meksyk 2013-2014; Reżyseria: Manuel Barajas, Armando Zafra; Występują: Angelique Boyer, Sebastián Rulli, Luis Roberto Guzmán, Daniela Castro, Sergio Sendel, Osvaldo Benavides, Grettell Valdez, Rogelio Guerra, Ana Bertha Espín, Eric del Castillo i inni2235 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page