top of page

"Za głosem serca": Maria próbuje uwieść Alejandra

W odcinkach 45-49 telenoweli "Za głosem serca": Jose Luis zostaje schwytany przez policję. Angelica przekupuje Ezequiela, aby wypuścił mężczyznę. Montserat odkrywa, ż ejest w ciąży. Maria nie moze znieść przegranej i kolejny raz próuje uwiesć Alejandra. Emisja w dniach od 5 do 9 czerwca 2023 roku o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+.

"Za głosem serca" (oryg. Lo que la vida me robo) opowiada historię Montserrat, która zakochuje się, w pochodzącym z biednej rodziny, kapralu marynarki José Luisie. Jednak matka Montserrat, Graciela zrobi wszystko, aby rozdzielić zakochanych i uchronić rodzinę przed widmem bankructwa. W swojej desperacji to w Alejandrze widzi rozwiązanie na pokrycie długów rodziny. Zdeterminowana do pozbycia się José Luis z życia swojej córki, wysyła go do więzienia i niszczy pojęcie Montserrat o jej wielkiej miłości. Młoda dziewczyna pod presją matki wychodzi za mąż za Alejnadro, tym samym zapewniając rodzinie odpowiedni poziom życia. Gdy największe marzenie matki Montserrati zostaje spełnione, nieoczekiwanie ponownie pojawia się José Luis. Czy Montserrati podążając za głosem serca, dokona odpowiedniego wyboru?Odcinek 45:

Pedro z rwetesem wchodzi do mieszkania Esmeraldy, by przypomnieć jej o ich umówię i zakazać kobiecie jakichkolwiek rozmów z Nadią. Chwilę później pojawia się z Refugio i zauważa na ciele ukochanej ślady pobicia. Ona jednak nie chce mu zdradzić, kto ją uderzył. Nadia i Adolfo informują Josefinę o tym, że Dimitrio przybył w gościnę na hacjendę Arechiga. Alejandro i Montserrat spędzają pierwszą wspólną noc, po której przysięgają sobie, że zapomną o zawiłej przeszłości i zaczną pisać swoją historię na nowo. María jest zła, że Alejandro pogodził się z żoną. Rosario i Dominga śmieją się z niej. Adolfo proponuje Maríi, żeby uciekła razem z nim, ale ona odmawia. José Luis próbuje wymknąć się w nocy z hacjendy Arechiga, ale Dimitrio go zatrzymuje i grozi bronią. Młody Mendoza przyznaje się, że zabił Gamboę, a zbrodnię przypisał jemu. José Luis odbiera mu pistolet, lecz nie potrafi nim go zabić. Pojawia się policja i dokonuje aresztowania zbiega. Angélica wpada w rozpacz. Rozkazuje Dimitriowi trzymać się od z dala od jej rodziny. Ezequiel zawiadamia Pedra, że zatrzymał zabójcę Loreta. Ten składa mu gratulacje. Kiedy staje twarzą w twarz z oskarżonym, rozpoznaje w nim kaprala marynarki z Agua Azul, powszechnie uznanego za zmarłego.

Emisja w poniedziałek 5 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+


Odcinek 46:

Angélica wręcza Ezequielowi pieniądze w zamian za wypuszczenie José Luisa. Pedro pozwala mężczyźnie zachować część okupu i mówi, żeby przeznaczył je na umundurowanie godne szefa policji. Angélica i José Luis zatrzymują się na noc w hotelu, by następnego dnia uciec razem statkiem rybackim. Nadia wybiera się na hacjendę Almontego w towarzystwie Josefiny. Proponuje Víctorowi, żeby przyjechał się z nią zobaczyć. Pedro jest zły na żonę, że go opuściła. Montserrat i Carlota przepraszają Josefinę za zachowanie Dimitria. Virginia całuje Dimitria, żeby wmówić Amelli, że są parą. Dimitrio chce odnaleźć Angélikę, która zabrała jego pieniądze, ale Virginia mu tego nie ułatwia. Joaquín szuka Angéliki w jej pokoju, ale jej tam nie ma. Montserrat i Alejandro przyjeżdżają razem z Josefiną na hacjendę Arechiga, żeby porozmawiać z Dimitrio o jego małżeństwie. Virginia jest zrozpaczona, gdy odkrywa oszustwo Dimitria. Joaquín zakazuje mężczyźnie zbliżać się do jego córek. Następnego dnia Amelia znajduje list od Angéliki, w którym ta pisze, że wyjechała, żeby nacieszyć się życiem przed śmiercią i prosi, żeby jej nie szukano. Josefina prosi Dimitria, żeby wzięli prawdziwy ślub, ale on odmawia. Alejandro oferuje szwagrowi pracę na swojej hacjendzie, która pozwoli mu spłacić dług u Josefiny, jeśli nie chce skończyć w więzieniu, oskarżony o oszustwo i zabójstwo.

Emisja we wtorek 6 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+Odcinek 47:

Joaquín pragnie odnaleźć córkę, gdziekolwiek jest. Amelia czuje się bezradna i płacze. Virginia, choć współczuje im obojgu, postanawia dochować sekret siostry. Nadia niecierpliwie oczekuje na przybycie Víctora. Ku jej zaskoczeniu, zamiast mężczyzny na hacjendzie pojawia się Pedro i chce ją zabrać ze sobą. Grozi, że zabije jej kochanka, jeśli dowie się, że widują się za jego plecami. Josefina rozpacza, ponieważ Dimitrio wybrał pracę na hacjendzie zamiast ślubu z nią. Ojciec Anselmo opowiada Rosario o tym, jak świetnie dogadują się Montserrat i Alejandro. Montserrat uświadamia księdza, że José Luis zabił szefa policji, żeby ratować życie Alejandra i musiał opuścić hacjendę. Víctor przyjeżdża na hacjendę Almontego i ponownie staje twarzą w twarz z Pedro. Mąż Nadii jest zaskoczony, że nie zrezygnował z jego żony po tym jak został przez niego potraktowany. Víctor nazywa jego małżeństwo z Nadią farsą. Ezequiel prowadzi poszukiwania ciała prawdziwego Antonio Olivaresa. Nadia opowiada Montserrat o swoich podejrzeniach, co do preferencji seksualnych jej męża. Montserrat robi sobie test ciążowy. Szczęśliwa informuje Alejandra, że wkrótce zostaną rodzicami. José Luis i Angélica przypływają do Agua Azul, gdzie mieszka jej matka chrzestna. Kiedy opuszczają pokład statku, Angélica traci przytomność.

Emisja w środę 7 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+


Odcinek 48:

José Luis zabiera Angélikę do szpitala. Ona prosi go, żeby nie zostawiał jej samej. Prudencia, matka chrzestna Angéliki, dowiaduje się od lekarza, że omdlenie jej podopiecznej jest wynikiem postępującej choroby nowotworowej, która za kilka miesięcy pozbawi ją życia. Kobieta zabiera Angélikę do swojego domu i proponuje José Luisowi, żeby ją poślubił i zmazał wszystkie grzechy przeszłości. Esmeralda sprzecza się z Refugio, który namawia ją do rzucenia pracy w „La Escondida”. Joaquín dowiaduje się, że znaleziono Olivaresa i – przekonany że chodzi o mężczyznę, który zawrócił w głowie jej córce – żąda od Ezequiela, by zezwolił na widzenie z aresztowanym. Ten oznajmia mu, że znaleziony mężczyzna nie żyje. Virginia wyznaje ojcu Anselmo, że jej siostra uciekła z zarządcą hacjendy Almontego. Dimitrio podpowiada siostrze i Nadii, żeby nie dopuściły do spotkania Alejandra z Pedro, bo ten ostatni może zdradzić mu prawdę o José Luisie. Nadia postanawia się poświęcić, by ratować małżeństwo przyjaciółki, i obiecuje Pedrowi, że będzie przykładną żoną oraz zapomni o Víctorze, jeśli on obieca nie mówić Alejandrowi o José Luisie. Ojciec Anselmo uprzedza Alejandra, by nie ufał nadto swojemu zarządcy…

Emisja w czwartek 8 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+Odcinek 49:

José Luis zamierza poprosić Angélikę o rękę i z pomocą kapitana Robledo, brata Prudencii, oczyścić swoje imię. Proponuje umierającej kobiecie powrót w rodzinne strony, ale ona chce być tylko z nim i bez wahania przyjmuje jego oświadczyny. Następnie kontaktuje się telefonicznie z Esmeraldą, by zaprosić ją i Refugio na swój ślub. W poszukiwaniu córki Joaquín składa wizytę kapitanowi Robledo. Wspólnie odkrywają, że Antonio Olivares i José Luis Álvarez to jedna i ta sama osoba. Kapitan prosi go o zachowanie dyskrecji przed Alejandrem. Ezequiel informuje Pedro o znalezieniu ciała prawdziwego Olivaresa. Ten poleca mu poinformować o tym Alejandra, by tamten sam wyciągnął wnioski. Dimitrio szybko nudzi się pracą na hacjendzie i poważnie rozważa drugą alternatywę – ślub z Josefiną. María wpada w złość na wieść o ciąży Montserrat. Carlota prosi bratanicę, żeby przekazała nowinę rodzicom. María wślizguje się do pokoju Carloty i rozpoznaje na zdjęciu rodzinnym kochankę don Benjamína. Następnie zakrada się sypialni państwa, zrzuca ubranie i wchodzi do łazienki, gdzie kąpie się Alejandro. Mężczyzna obejmuje ją, przekonany, że to jego żona. Pojawia się Montserrat i widzi męża w niedwuznacznej sytuacji…

Emisja w piątek 9 czerwca o godz. 17:45 (22:20) w Novelas+.


“Za głosem serca” (Lo que la vida me robó), telenowela, Meksyk 2013-2014; Reżyseria: Manuel Barajas, Armando Zafra; Występują: Angelique Boyer, Sebastián Rulli, Luis Roberto Guzmán, Daniela Castro, Sergio Sendel, Osvaldo Benavides, Grettell Valdez, Rogelio Guerra, Ana Bertha Espín, Eric del Castillo i inni1133 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV