top of page

Zawieszono produkcję tureckich telenowel

Na zwołanym w pilnym trybie zebraniu producentów tureckich serii podjęto decyzję o czasowym wstrzymaniu zdjęć do aktualnie nagrywanych w kraju telenowel. Decyzja spowodowana jest rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa (Covid-19).

Wraz z pandemią nowego koronawirusa (Covid-19) cały świat mobilizuje się w celu maksymalnego zminimalizowania strat wyrządzanych przez rozprzestrzeniającą się chorobę. W Turcji w ostatnich dniach spotkały się osoby odpowiedzialne za sektor produkcji dramatycznych wszystkich nadawców telewizyjnych, aby zdecydować czy kontynuować nadal nagrania telenowel.


Według tureckiego portalu "TV 100" niektórzy producenci będą kontynować nagrania do końca tygodnia, aby dokończyć epizody, które były zaplanowane już wcześniej i których realizacja była w stanie zaawansownaym. Po dokończeniu zaplanowanych odcinków wytwórnie wstrzymają nagrania.


Zawieszono już nagrania do takich produkcji, jak "Doğduğun Ev Kaderindir", "Hizmetçiler", "Çukur", "Ramo", "Savaşçı, Bir Annenin Günah", "Babil". Zdjęcia do "Zalim Istanbul" będą kontynuowane do końca odcinka 37-ego, po czym również zostaną przerwane. Debiut telenoweli "Yeni Hayat" zaplanowany na 26 marca również został przełożony. Nie podano jeszcze jednak nowej daty premiery.


Premiera wyczekiwanej przez fanów "Yeni Hayat" została odwołana / fot. Kanal D

Inne produkcje nie wydały jeszcze oficjalnego oświadczenia od swoich przełożonych, ale organizacje zawodowe wystosowały notkę, w której domagaja się od Ministerstwa Kultury i Turystyki odgórnych regulacji zawieszających działania planów filmowych na okres dwóch tygodni. Po spotkaniu, które odbyło się w ostatni poniedziałek kierownictwo postanowiło zastosować się do prośby organizacji. W zwiazku z tym inne produkcje powinny odwołać swoje nagrania jeszcze w tym tygodniu.

214 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page