top of page

Aktorka "Kotki" zmarła na koronawirusa

Sobotniego poranka nadeszła z Meksyku smutna i zaskakująca wiadomość o śmierci aktorki Pilar Pellicer, 82-letniej ofiary koronawirusa. Informację za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazało National Association of Interpreters (ANDI).

Sobotniego poranka Meksyk obiegła smutna informacja o śmierci aktorki Pilar Pellicer, 82-letniej ofiary zakażenia koronawirusem. Informacja została opublikowana na stronach National Association of Interpreters (ANDI). Aktorka była znana w Polsce za sprawą roli Doni Rity w hitowej telenoweli "Kotka" (oryg. La gata), a także z takich produkcji, jak "Triumf miłości" i "Droga do szczęścia".


Pilar Pellicer urodziła się w 1938 roku w Meksyku, karierę aktorską rozpoczęła pod koniec złotego wieku kina meksykańskiego. Jej pierwszą główną rolą był film fabularny "Pedro Páramo" (1967) w reżyserii Carlosa Velo, w którym grała Susanę San Juan. Była również wielką gwiazdą teatru i telewizji.


Śmierć aktorki jest ogromną stratą dla meksykańskiego kina, telewizji i teatru / fot. Televisa

Jako dziecko Pilar Pellicer chciała zostać tancerką, ale wraz z recytacją wierszy, pojawiło się również pragnienie zostania aktorką. Po jakimś czasie została uczennicą słynnego aktora i reżysera Seki Sano, stopniowo porzucając taniec i filozofię na UNAM.


Po debiucie w "El vendedor de muñecas" (1955) życie przeniosło ją do Francji, gdzie w 1959 roku otrzymała stypendium z rąk Francuskiego Instytutu Ameryki Łacińskiej na studia teatralne w Paryżu, gdzie przez sześć lat występowała w galijskim kinie, telewizji i teatrze.


W tym okresie poślubiła amerykańskiego rzeźbiarza Jamesa Meccalfa, z którym miał córkę Arianę. Byli małżeństwem przez 15 lat, ale związek zakończył się rozwodem. Aktorka zobyła uznanie widzów i krytyków rolami w dziesiątkach filmów kinowych.


1553 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page