top of page

"Macocha": Miłość zmienia wszystko

"Macocha" (oryg. La madrastra) wyprodukowana przez Carmen Armendáriz zakończyła się piątkowym finałem obejmując łącznie 50 odcinków. Autorami adaptacji i scenariusza byli Gabriela Ortigoza, Rosa Salazar, Fermín Zúñiga, Ricardo Tejeda i Anthony Martínez.

W wersji "Macochy" z 2022 roku wystąpili czołowi meksykańscy aktorzy Aracely Arámbula i Andrés Palacios. W obsadzie pojawili się także Marisol del Olmo, Isadora González, Marco Treviño, Cecilia Gabriela, Martha Julia, Juan Martín Jáuregui i José Elías Moreno.Telenowela opowiada historię Marcii Cisneros (Aracely Arámbula), która po niesprawiedliwym uwięzieniu i pozbawieniu kontaktu z dziećmi, powraca dwadzieścia lat później, aby odkryć, kto jest winny zbrodni, o którą została oskarżona, i odzyskać swoje dzieci.


Ostatni odcinek


W ostatnim rozdziale Lucía (Ana Tena) i Hugo (David Caro Levy) odrzucają Marcię i opuszczają rezydencję. Hrabina (Iker Madrid) wyjawia Cándidzie (Monserrat Marañón), że urodziła się w ciele mężczyzny, ale identyfikuje się jako kobieta, a Cándida jej wybacza.


Przeprowadzana jest operacja mająca na celu schwytanie przestępcy, który groził Marcii, ale wszystko idzie nie tak jak powinno, aż finalnie Esteban (Andrés Palacios) zostaje ranny. Lucía i Hugo po tych wydarzeniach przebaczają i akceptują Marcię. Donato (Marco Treviño) zostaje schwytany podczas drugiej operacji, a Bruno (Juan Martín Jáuregui) wyznaje, że to Donato zastrzelił Nicolása (Gabriel Soto ), a on był w tym jego wspólnikiem.Cándida i Francisco (Ricardo Fastlicht) godzą się. Inés (Isadora González) odkrywa, że ​​Lucrecia (Marisol del Olmo) otruła Marcię, złoczyńca zostaje aresztowany za usiłowanie morderstwa. Lucía postanawia wyjechać do Paryża, aby skorzystać ze stypendium. Hugo awansuje w firmie i godzi się z Albą (Carmen Muga). Emilia (Cecilia Gabriela) rodzi córkę, ale umiera po porodzie. Prawa do opieki przejmuje Betina (Palmeira Cruz). Álvaro (Adrián di Monte) kończy jako striptizer w klubie nocnym. Tortuga (Eduardo España) godzi się z Violetą (Epy Vélez). Lucrecia próbuje popełnić samobójstwo w więzieniu, ale Florencia (Martha Julia) jej to uniemożliwia. Esteban i Marcia świętują swój związek podczas ceremonii w towarzystwie wszystkich swoich bliskich.


Macocha równa wszystkim


Fabuła "Macochy" była bardzo podobna do poprzednich wersji: bezradna główna bohaterka, zazdrosny mąż, kilku fatalnych partnerów/„przyjaciół”, grupa osób z niższych klas, które są związane z główną rodziną, a w samym centrum zagadka morderstwa do rozwiązania. Wydaje się, że jedyną różnicą była produkcja i obsada.

Rozwój miał swoje wzloty i upadki, a ponieważ w niektórych tygodniach dominowały młodzieńcze uwikłania, z powodzeniem można go było nazwać "Dziećmi macochy".


Właściwą rzeczą było rozpowszechnienie tematu śledztwa w sprawie morderstwa we wszystkich rozdziałach, ponieważ aż do ostatniego tygodnia wszyscy kontynuowaliśmy pytanie, kto zabił Nicolása? Kolejnym czynnikiem na korzyść tej wersji był zwrot, jaki nadano historii Rafaela (Emiliano González), której wynik był niespodziewany i bardzo poruszający.


Obsada


W roli tytułowej wystąpiła Aracely Arámbula. Andrés Palacios wykazał się nieco większą wszechstronnością niż w swoich poprzednich produkcjach. Aracely pokazała także dużą chemię z aktorami Alberto Pavónem i Diego Soldano, którzy powinni częściej pojawiać się w telenowelach Televisy.


Postać grana przez Marisol del Olmo została zmarnowana ze względu na brak rozgłosu, jaki miała w tej wersji rola złej siostry. Nadano znaczenie innym wątkom pobocznym, zamiast wzbogacać fabułę większą liczbą złych poczynań Lucrecii. Wśród młodych talentów wyróżnić należy Sebastiána Fouilloux, który wykazał się opanowaniem i dorosłością.


Więcej informacjo o telenoweli na stronie:

388 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page