top of page

Pamiętacie gwiazdę "Serca Clarity"?

Chociaż trudno w to uwierzyć, niezapomniana Clarita z popularnej przed laty telenoweli skończyła właśnie 30 lat. Zobaczcie jak przez ten czas zmieniała się niegdysiejsza gwiazda dziecięcych telenowel.


Daniela Luján była jedną z najbardziej znanych dziecięcych twarzy lat 90-tych. Urodziła się 5 kwietnia 1988 roku w Mexico City. Pierwsze kroki swojej kariery stawiała w telewizyjnym programie "Ulica sezamkowa". Pózniej przyszedł czas na pierwszą telenowelę, a była nią znana również u nas "Dziedziczka" z Angelicą Riverą. Jednak największą sławę przyniosła jej dziecięca telenowela "Luz Clarita" (u nas wyświetlana pod tytułem "Serce Clarity").


Produkcja była nową wersją innej klasycznej opowieści dla dzieci pt. "Chispita". Luz Clarita była przeuroczą sierotą, która bezustannie poszukiwała swojej matki, a jej historia już od samego początku skradła serca widzów. W Polsce telenowela cieszyła się tak dużą popularnością, że TVP zdecydowała się na powtórną emisję zaraz po zakończeniu premierowej. Warto podkreślić, że w tamtym czasie znacznie wzrosła popularność imienia Klara wśród polskich dziewczynek.


Dwa lata pózniej młodziutka gwiazda odniosła kolejny sukces za sprawą telenoweli "Daniela i przyjaciele", gdzie mogła dzielić ekran między innymi z Leticią Calderón. W Polsce telenowela nie powtórzyła już niestety sukcesu "Serca Clarity". W 2002 roku Daniela zastąpiła Belindę - inną dzieciecą gwiazdę, w telenoweli "Cómplices al rescate". Na planie tej produkcji miała okazje spotkać sie ponownie z Martinem Ricca, którego poznała już na planie swojej poprzedniej produkcji. Po jej zakończeniu dorastająca Daniela postanowiła zamknąć etap dziecięcych telenowel i poświecić się pracy w teatrze.


W 2017 roku na planie programu "Pequeños Gigantes". / fot. Univision

Na ekrany wróciła w 2007 roku za sprawą filmu "Una familia de 10". Dwa lata póżniej, w 2009 roku dołączyła do obsady telenoweli "Zaklęta miłość" i tak za sprawą TV4 ponownie ukazała się polskim widzom. Nie przypominała już jednak tej słodkiej, niewinnej dziewczynki z "Serca Clarity", której obraz wciąż mieliśmy przed oczami. Jej rola nie przypadła do gustu widzów. Od tamtego czasu aktorka mocno ograniczyła ilość telewizyjnych występów.


Nie tylko aktorstwo, ale także świat muzyki przyciągał jej uwagę od najmłodszych lat. Nie skończyło się tylko na ścieżkach dzwiękowych telenowel. Nagrała trzy solowe albumy, odbyła trasę koncertowa i może pochwalić się kilkoma nagrodami na koncie w tym podwójną nominacją do prestiżowych Latin Grammy.

Ostatnia telenowela, w której mogliśmy ją oglądać w Polsce, to znane z TV Puls "Oblicza miłości", gdzie wcieliła się w postać Kariny Montiel. W zeszłym roku była kapitanem jednej z drużyn w amerykańskiej edycji "Małych Gigantów" (Univision). Ma za sobą również gościnny udział w najnowszej telenoweli Televisy - "Por amar sin ley". Fani meksykańskiej aktorki mogą ją podziwiać obecnie na scenach meksykańskich teatrów. Występuje w takich przedstawieniach jak "La familia de diez" i "La estética del crimen... morirás de risa".


Chcielibyście zobaczyć "Serce Clarity" ponownie w polskiej telewizji? My bardzo.

120 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page