top of page

Pamiętacie gwiazdę "Serca Clarity"?

Chociaż trudno w to uwierzyć, niezapomniana Clarita z popularnej przed laty telenoweli skończyła właśnie 30 lat. Zobaczcie jak przez ten czas zmieniała się niegdysiejsza gwiazda dziecięcych telenowel.


Daniela Luján była jedną z najbardziej znanych dziecięcych twarzy lat 90-tych. Urodziła się 5 kwietnia 1988 roku w Mexico City. Pierwsze kroki swojej kariery stawiała w telewizyjnym programie "Ulica sezamkowa". Pózniej przyszedł czas na pierwszą telenowelę, a była nią znana również u nas "Dziedziczka" z Angelicą Riverą. Jednak największą sławę przyniosła jej dziecięca telenowela "Luz Clarita" (u nas wyświetlana pod tytułem "Serce Clarity").


Produkcja była nową wersją innej klasycznej opowieści dla dzieci pt. "Chispita". Luz Clarita była przeuroczą sierotą, która bezustannie poszukiwała swojej matki, a jej historia już od samego początku skradła serca widzów. W Polsce telenowela cieszyła się tak dużą popularnością, że TVP zdecydowała się na powtórną emisję zaraz po zakończeniu premierowej. Warto podkreślić, że w tamtym czasie znacznie wzrosła popularność imienia Klara wśród polskich dziewczynek.


Dwa lata pózniej młodziutka gwiazda odniosła kolejny sukces za sprawą telenoweli "Daniela i przyjaciele", gdzie mogła dzielić ekran między innymi z Leticią Calderón. W Polsce telenowela nie powtórzyła już niestety sukcesu "Serca Clarity". W 2002 roku Daniela zastąpiła Belindę - inną dzieciecą gwiazdę, w telenoweli "Cómplices al rescate". Na planie tej produkcji miała okazje spotkać sie ponownie z Martinem Ricca, którego poznała już na planie swojej poprzedniej produkcji. Po jej zakończeniu dorastająca Daniela postanowiła zamknąć etap dziecięcych telenowel i poświecić się pracy w teatrze.


W 2017 roku na planie programu "Pequeños Gigantes". / fot. Univision