top of page

Pierwsze wrażenie: "Macocha"

W poniedziałek 11 marca na antenie Novelas+ swoją polską premierę miała telenowela "Macocha" (oryg. La madrastra), produkcja Carmen Armendáriz dla Televisy z uwspółcześnionym scenariuszem napisanym przez Gabrielę Ortigozę, Rosę Salazar, Fermína Zúñigę, Ricardo Tejedę i Anthony'ego Martíneza.

Bohaterami są Aracely Arámbula – po 12 latach nie pojawiania się w produkcjach Televisy – w roli Marcii i Andrés Palacios w roli Estebana. Towarzyszą im Marisol del Olmo i Isadora González jako siostry Estebana; Marco Treviño i Cecilia Gabriela oraz Martha Julia i Juan Martín Jáuregui jako dwie pary „przyjaciół” Estebana i Marcii; także José Elías Moreno jako Santino, najbardziej zrzędliwy z grupy.Historia zaczyna się w 2002 roku, kiedy Esteban Lombardo (Andrés Palacios), dyrektor firmy z branży rozrywkowe - Lom Entertainment, wraz z żoną Marcią (Aracely Arámbula) i grupą przyjaciół/partnerów udaje się do Palma de Mallorca, aby odwiedzić potencjalnych inwestorów. Tam Nicolás (Gabriel Soto), administrator firmy, zostaje zamordowany, a okoliczności wskazują, że mordercą była Marcia. Esteban przekonany, że ​​Marcia zdradziła go z Nicolásem i że to ona jest mordercą, porzuca ją w więzieniu. Lucrecia (Marisol del Olmo) wmawia dzieciom Estebana, że ​​ich matka zmarła, i umieszcza w salonie ich domu obraz przedstawiający kobietę inną niż Marcia. Dzieci dorastają w przekonaniu, że kobieta na obrazie to ich zmarła matka. Po dwudziestu latach Marcia otrzymuje wiadomość, że w końcu wyjdzie na wolność.


Od razu do rzeczy


Pierwszy odcinek zawiera wszystko, co niezbędne do zrozumienia kontekstu tej historii, nową wersję klasyka Arturo Moya Grau, którą Televisa realizowała w 1985 roku jako Vivir un Poco, w 1996 jako Para Todo la Vida i w 2005 jako La Madrastra. W pierwszym rozdziale w bardzo zwinny sposób zostali przedstawieni wszyscy najważniejsi bohaterowie, a także wielki dramat głównej bohaterki.


Esteban i jego przyjaciele poznali się w dzieciństwie i razem założyli firmę zajmującą się produkcją eventów. Marcia jest ranczerką, która sprzedaje rękodzieło i jest pogardzana przez innych, ponieważ osiągnęła wyższy poziom społeczny. Esteban i Marcia są w sobie bardzo zakochani, ale on jest niezwykle zazdrosny. Donato (Marco Treviño) jest prawnikiem firmy. Bruno (Juan Martín Jáuregui) jest dyrektorem artystycznym. Emilia ( Cecilia Gabriela ) była w ciąży, ale straciła dziecko. Santino (José Elías Moreno) obsesyjnie pragnie Marcii.


W przeciwieństwie do innych adaptacji, w tej nowej wersji porzucenie Marcii przez męża ma większy sens, ponieważ uzasadnione jest to tym, że Esteban myślał, że była mu niewierna z Nicolásem.


Wszyscy członkowie obsady spisali się dobrze, ale najbardziej nasza uwaga skupiała się na Marisol del Olmo w roli nikczemnej Lukrecii, która jest dla niej tak naturalna. Ponadto, ku zaskoczeniu wielu, podkreślamy Andrés Palacios, który w końcu wygląda nieco wyraziściej w telenoweli. W tym odcinku popisał się mistrzostwem sceny, a my uwierzyliśmy w jego gniew i smutek.


Sceneria scen z przeszłości była bardzo realistycznie oddana, a naszą uwagę przykuły telefony i wiadomości z typografią faktycznie stosowaną dwadzieścia lat temu.


Na miejscu zbrodni wydarzyło się coś intrygującego. Po tym, jak Marcia znalazła Nicolása leżącego na podłodze z raną postrzałową w klatkę piersiową, ktoś uderzył ją w głowę i na kilka minut straciła przytomność! Ponadto nikt nie wszedł do pokoju, dopóki nie rozległ się drugi strzał i Marcia się nie obudziła. Zobaczymy, jak wyjaśnią te wydarzenia na końcu historii.


"Macocha" od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 (22:00) w Novelas+.


Więcej informacji o telenoweli na stronie:

1337 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page