top of page

"Labirynt namiętności"

Szczęśliwa z możliwości współpracy z producentem Ernestem Alonso, Leticia Calderón zgodziła się zagrać główną rolę w historii, w której jej bohaterka była rozdarta pomiędzy namiętną miłością Francisca Gattorno, a dojrzałą miłością Césara Évory.

"Labirynt namiętności" napisana przez duet Cuauhtémoc Blanco i Maríę del Carmen Peña swoją telewizyjną premierę w Meksyku miał w paździeniku 1999 roku. Bazował na telenoweli "Estava de amor", autorstwa Caridad Bravo Adams. Do polskiej telewizji produkcja trafiła szybko po sukcesie "Esmeraldy", innej telenoweli z Leticią Calderón emitowanej w TVN.Julieta mieszka ze swoim dziadkiem Miguelem Valderramą w meksykańskim miasteczku San Vicente i przyjaźni się z Pedro i Cristóbalem, synami bogatego biznesmena Genaro Valencia. Sprzeciwia się on ich przyjaźni, ponieważ uważa starszego mężczyzne za wroga, gdyż nie chciał sprzedać mu swoich ziem. Genaro aspiruje do powiększenia swojej dobrze prosperującej hacjendy El Castillo, nabytej dzięki małżeństwu z Sofią.Kobieta z rezygnacją znosi pogardę męża, nie wyobrażając sobie, że zdradza ją z Carminą, jej złą kuzynką, która z nimi mieszka. W luksusowej posiadłości mieszka również Ofelia, matka właściciela. Zmęczony odmową Valderramy, Genaro każe go zabić.


W tym samym czasie do miasteczka powraca Gabriel Almada, artysta, który odkrywa, że ​​Sofia, której nie mógł zapomnieć, nie jest szczęśliwa i próbuje ją odzyskać.


Miguel ginie w pożarze, który w niewytłumaczalny sposób rozprzestrzenia się w jego domu, a przybysz postanawia zaopiekować się jego wnuczką. Sofia, która również nie zapomniała o swojej pierwszej miłości, planuje z nim zamieszkać, ale Genaro dowiaduje się o tym i ją morduje. Mężczyzna obwinia rywala o zbrodnię.


Genaro poślubia kuzyna swojej żony, aby przejąć resztę ziem. Gabriel i jego podopieczna uciekają z miasta, do którego wracają po latach. Julieta zdaje sobie sprawę, że jej dziecięca przyjaźń z Pedro przerodziła się w miłość, ale młody człowiek jest już zaręczony z Nadią, siostrzenicą Carminy, którą poślubił Genaro.


INFO