top of page

Za kulisami: "Labirynt namiętności"

Szczęśliwa z możliwości współpracy z producentem Ernestem Alonso, Leticia Calderón zgodziła się zagrać główną rolę w historii, w której jej bohaterka była rozdarta pomiędzy namiętną miłością Francisca Gattorno, a dojrzałą miłością Césara Évory.

"Labirynt namiętności" napisana przez duet Cuauhtémoc Blanco i Maríę del Carmen Peña swoją telewizyjną premierę w Meksyku miał w paździeniku 1999 roku. Bazował na telenoweli "Estava de amor", autorstwa Caridad Bravo Adams. Do polskiej telewizji produkcja trafiła szybko po sukcesie "Esmeraldy", innej telenoweli z Leticią Calderón emitowanej w TVN.Julieta mieszka ze swoim dziadkiem Miguelem Valderramą w meksykańskim miasteczku San Vicente i przyjaźni się z Pedro i Cristóbalem, synami bogatego biznesmena Genaro Valencia. Sprzeciwia się on ich przyjaźni, ponieważ uważa starszego mężczyzne za wroga, gdyż nie chciał sprzedać mu swoich ziem. Genaro aspiruje do powiększenia swojej dobrze prosperującej hacjendy El Castillo, nabytej dzięki małżeństwu z Sofią.Kobieta z rezygnacją znosi pogardę męża, nie wyobrażając sobie, że zdradza ją z Carminą, jej złą kuzynką, która z nimi mieszka. W luksusowej posiadłości mieszka również Ofelia, matka właściciela. Zmęczony odmową Valderramy, Genaro każe go zabić.


W tym samym czasie do miasteczka powraca Gabriel Almada, artysta, który odkrywa, że ​​Sofia, której nie mógł zapomnieć, nie jest szczęśliwa i próbuje ją odzyskać.


Miguel ginie w pożarze, który w niewytłumaczalny sposób rozprzestrzenia się w jego domu, a przybysz postanawia zaopiekować się jego wnuczką. Sofia, która również nie zapomniała o swojej pierwszej miłości, planuje z nim zamieszkać, ale Genaro dowiaduje się o tym i ją morduje. Mężczyzna obwinia rywala o zbrodnię.


Genaro poślubia kuzyna swojej żony, aby przejąć resztę ziem. Gabriel i jego podopieczna uciekają z miasta, do którego wracają po latach. Julieta zdaje sobie sprawę, że jej dziecięca przyjaźń z Pedro przerodziła się w miłość, ale młody człowiek jest już zaręczony z Nadią, siostrzenicą Carminy, którą poślubił Genaro.


INFO


Rok: 1999

Kraj produkcji: Meksyk

Wytwórnia: Televisa

Obsada: Leticia Calderón, Francisco Gattorno, César Évora, Azela Robinson i inni.fot. Televisa

SŁUCHAŁA POLECEŃ SYNA


Claudio Reyes, jeden z reżyserów telenoweli, był synem Marii Rubio. Reżyserował później takie tytuły jak "Trzy razy Ana", "Otchłań namiętności" i "Za głosem serca". Zginął tragicznie 11 listopada 2017 roku w wypadku drogowym, miał 53 lata. Trzydzieści więcej miała jego legendarna matka, która odeszła od telenowel ze względów zdrowotnych w 2011 roku, po nagraniu "Una famiia con suerte". Zmarła w marcu 2018 roku.ŚWIETNA OBSADA


Kilka miesięcy później Leticia Calderón dowiedziała się, że stworzy miłosny trójkąt z najbardziej pożądanymi artystami kubańskimi w tamtym czasie: César Évora (Gabriel) i Francisco Gattorno (Pedro). I że wśród jej kompanów będzie María Rubio (Ofelia), niezapomniany czarny charakter z "Cuna de Lobos", Manuel Ojeda (Genaro), Azela Robinson (Carmina), Pedro Armendáriz (ojciec Mateo), Roberto Antúnez (Miguel) i Mónika Sánchez (Nadia).


ATRAKCYJNA HISTORIA


W 2016 roku Televisa stworzyła nową wersję pt. "Corazón que miente", w której główne role zagrali Thelma Madrigal, Pablo Lyle i Diego Oliviera / fot. Televisa

Oprócz "Labiryntu..." Ernesto Alonso wyprodukował oryginał z 1961 roku, z udziałem Amparo Rivelles, zatytułowany "Estafa de amor"; w następnym, który nosił tę samą nazwę główne role zagrali Maricruz Olivier i Enrique Lizalde, oraz "El engaño" z Eriką Buenfil i Frankiem Moro. Już po śmierci producenta, Televisa wybrała Diego Oliverę, Thelmę Madrigal i Pablo Lyle do "Corazón que miente".DZIECI


Raúl Castellanos i Yosy ożywili postacie Gattorno i Leticii z dzieciństwa. Ona po występie w "Labiryncie namiętności" trzyma się na uboczu, a on pracował przy "Prawdziwej miłości", "Do diabła z przystojniakami" i "Cudownej Róży".

886 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

تعليقات


Najnowsze