top of page

"Przeklęta": Opis i obsada nowej telenoweli

Od lipca TV4 pokazywać będzie nową meksykańską telenowelę. Zobacz, o czym opowiada "Przeklęta" ("Mi adorable maldición") z urzekającą Renatą Notni w roli głównej.


Romantyczna historia dziewczyny, która na przekór losowi podąża drogą swoich marzeń. Aurora (Renata Notni) spędza szczęśliwe dzieciństwo pod opieką kochającego ojca na położonej na uboczu farmie. Brak jej tylko matki, której nigdy nie znała i o której ojciec mówi bardzo niewiele. Bystra dziewczynka jest ciekawa świata i ludzi, ale ojciec nigdy nie zabiera jej do pobliskiego miasteczka, a zamiast posyłać ją do szkoły uczy ją w domu. Aurora nie wie, że ojciec próbuje ją chronić, ukrywając przed nią, że jej matka zmarła przy porodzie, a znachorka, Macrina (Socorro Bonilla), która nie umiała jej pomóc, widząc znamię dziecka uznała je za znak diabła i śmierci. Macrina, siejąc przesądy wśród prostych mieszkańców El Salado, sprawiła, że cała społeczność uznała Aurorę za przeklętą.

Dziewczynka odkrywa to, gdy w wieku 12 lat w tajemnicy przed ojcem wybiera się do miasteczka i zostaje rozpoznana. Przed podburzonymi mieszkańcami broni ją Rodrigo (Pablo Lyle), nastoletni syn zamożnej właścicielki pobliskiej hacjendy. Chłopiec zaprzyjaźnia się z Aurorą, ale wkrótce wyjeżdża do szkoły w Nowym Jorku, a ojciec Aurory umiera i dziewczynka trafia do domu ciotki w Mexico City, która traktuje bratanicę jak darmową służącą. Mimo tęsknoty za zmarłymi rodzicami i utraconym przyjacielem, dzielna i pogodna dziewczynka potrafi cieszyć się byle drobnostką i nie przejmuje się nieznośną ciotką, a każdą wolną chwilę wykorzystuje na naukę, marząc o eksternistycznym ukończeniu szkoły i dostaniu się na studia.

Mija pięć lat. Rodrigo studiuje weterynarię w Mexico City i spotyka się z atrakcyjną Pilar. Pamięć o Aurorze nie daje mu spokoju, ale próby jej odnalezienia nie przynoszą rezultatu. Pewnego dnia omal nie potrąca samochodem pięknej dziewczyny. Oboje nie mogą oderwać od siebie oczu ale przelotne spotkanie trwa tylko chwilę. Nim Rodrigo uświadamia sobie, że nieznajoma miała na szyi medalik jaki podarował Aurorze, jest już za późno by ją dogonić. Gdy pojawia się kolejny trop, który może go do niej doprowadzić, robi wszystko, by nie zaprzepaścić tej szansy, a kiedy ją odnajduje jest pewien, że już nigdy jej nie straci. Oboje nie wiedzą jednak jak wiele przeszkód może ich jeszcze rozdzielić...

Pierwszy odcinek "Przeklętej" w czwartek, 11 lipca o godz. 17:00 w TV4! - czytaj więcej


Tytułową rolę "Przeklętej" gra młodziutka Renata Notni, która dała się poznać widzom w Meksyku jako protagonistka popularnej tam telenoweli "Amor de barrio" w 2015 roku. Jej serialowy ukochany, czyli aktor Pablo Lyle, mimo młodego wieku to już niemal weteran. Postać głównego amanta grał w takich telenowelach jak "Por siempre mi amor", "La sombra del pasado" czy "Corazón que miente". W rolę obsesyjnie w nim zakochanej Monique, wciela się etatowa antagonistka Televisy, Laura Carmine ("Burza", "Nieposkromiona miłość"). Za sprawą telenoweli będziemy mieli okazję ponownie oglądać na polskich ekranach naszą rodaczkę Mayę Mishalską ("Serce z kamienia"), która wcieli się w matkę Rodrigo i jedną z nielicznych osób życzliwych Aurorze.


Poniżej trailer telenoweli "Przeklęta" ("Mi adorable maldición")1264 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page