top of page

Za kulisami: "María Celeste"

Historia miłości pomiędzy nielegalną imigrantką a obiecującym prawnikiem została nakręcowna w Kolumbii i Wenezueli. Polscy widzowie mieli okazję poznać ją w połowie lat 90-tych za pośrednictwem TVP.

María Celeste została wychowana w Bogocie (Kolumbia) przez Martirio Paniaguę, skromną wdowę, którą uważa za swoją matkę. Jednak tak nie jest. Nie wie, że tak naprawdę jest córką Celiny, wenezuelskiej milionerki, która została wydziedziczona za poślubienie rockmana bez pracy i większych perspektyw.Kiedy jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym, Martirio, najlepsza przyjaciółka jej matki, zarejestrował ją jako własną i wychował tak samo jak Irinę, która rzeczywiście nosi w sobie jej krew. Los chce, aby dziewczyna wraz z rodziną wróciła do kraju, w którym się urodziła, w poszukiwaniu pracy i znalazła ją w Consorcio Hidalgo, należącym do jej dziadka ze strony matki, Don Patricio, choć ona o tym nie wie. Nie wie też, że mężczyzna szukał jej od lat, bo jest jego jedyną wnuczką i żałuje, że ją stracił przez swoją bezkompromisowość.


Kilka dni po rozpoczęciu pracy w firmie Maria Celeste poznaje Santiago Azpuruę, chrześniaka i zaufanego człowieka właściciela, i oboje czują do siebie sympatię. Jednak ich związek napotka wiele przeszkód. Irania odkrywa pochodzenie swojej siostry i powodowana zazdrością i ambicjami obmyśla makiaweliczny plan, aby przekonać wszystkich, że jest spadkobierczynią fortuny Hidalgo. Ma też obsesję na punkcie odebrania jej Santiago. María Celeste zostaje wplątana w łańcuch kłamstw i intryg, które mogą zagrozić jej szczęściu.


INFO

Rok produkcji: 1994

Kraj produkcji: Wenezuela

Wytwórnia: Venevisión

Obsada: Sonya Smith, Miguel de León, Fedra López, Adolfo Cubas

Wieczni złoczyńcy


Adolfo Cubas (Horacio) ponownie wcielił się w nikczemną rolę w swojej szóstej produkcji z rzędu. Fedra López odcisnęła piętno w świecie czarnych charakterów jako Irina Paniagua, obsesyjnie zazdrosna siostra Marii Celeste, podobnie jak Ernesto Balzi (Tiberio), jej sojusznik.W Amazonii

Powieść została nagrana w Kolumbii i Wenezueli i właśnie z tego kraju aktorzy szczególnie pamiętają dni spędzone w Kavanayén, obozie na południowy wschód od rzeki Caroní i jednym z najbardziej egzotycznych miejsc w stanie Bolívar.


To właśnie tam María Celeste poznała Manaure’a, którego grał Aroldo Betancourt. „Jestem dziwnym i zabawnym górnikiem, który za złoto próbuje kupić miłość głównej bohaterki” – powiedział aktor, który dołączył do nagrań kilka tygodni po ich rozpoczęciu.


Zachwycona amantem


Nigdy razem nie pracowali, ale znali się. Miguel opowiedział: „Spotkaliśmy się na warsztatach prowadzonych przez wielką Amalię Pérez Díaz („Różowa dama”). Jest urocza, prosta i pracowita. Czasem nagrywaliśmy do późna i już następnego dnia do studia przyjeżdżał pierwszy materiał. „Jest odpowiedzialną i wspierającą koleżanką.”


Sonya również nie pozostawała w tyle w komplementach wobec ekranowego partnera: „Bardzo dobrze się dogadujemy, jest doskonałym profesjonalistą i zawsze jest w dobrym nastroju”.


418 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page