top of page

Za kulisami: "Odmienić los"

Scenariusz tej uwspółcześnionej opowieści o kopciuszku napisał Julio Jiménez, twórca takich hitów jak "Gorzka zemsta", "Wdowa w bieli", czy "Prawo pożądania". Tak jak w poprzednich jego telenowelach, tak i przy "Odmienić los" (oryg. Bella calamidades) nie zabrakło magii i tajemnic.


W rolach głównych latynoskie gwiazdy Danna García (Lola) i Segundo Cernadas (Marcelo). Towarzyszyli im María Helena Doering (Lorenza), jako matka głównego amanta; Diana Quijano, jako wojownicza Regina, matka czterech braci Galeanos: Tiberio Cruz (Romano), Pablo Azar (Renato), Jonathan Islas (Ricardo) i Santiago Gómez (René).Telenowela "Odmienić los" opowiada o burzliwym życiu pięknej Dolores Carrero, którą wszyscy nazywają Lola. W dzieciństwie dziewczyna została sierotą i była wychowywana przez despotyczną ciotkę, która traktowała ją jak swoją służącą. Nieszczęśliwa i poniżana Lola uciekła z domu ciotki do swojej rodzinnej wioski, gdzie zamieszkała na cmentarzu, z dala od ludzi. Zraniona przez życie dziewczyna niespodziewanie spotyka na swojej drodze przystojnego Marcelo Machado, który jest obiektem westchnień wielu kobiet. Lola i Marcelo zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak na przeszkodzie wielkiego uczucia stanie zazdrość innych kobiet.fot. RTI Telemundo

Schronienie przy grobie ojca


Ciotka Marta niesprawiedliwie oskarżyła swoją siostrzenicę o uwiedzenie swojego chłopaka i pobicie jej. Podczas szamotaniny, ciotka upadła ze schodów. Młoda kobieta wierzy, że ciotka zmarła w wyniku upadku i, przerażona, wraca do miasteczka Horneros, gdzie odnajduje schronie na cmentarzu, obok grobu ojca. Tam znajduje ją Achilles, który zmusza ją do pracy, dopóki nie spłaci długów zaciągniętych przed laty przez jej ojciec.


INFO


Rok: 2010

Kraj produkcji: Kolumbia/USA

Wytwórnia: RTI/Telemundo

Obsada: Segundo Cernadas, Danna García, María Helena Doering, Diana Quijano


Zęby Mimi Morales

fot. RTI Telemundo

Aby seksowną aktorkę przeistoczyć w mało urodziwego "króliczka Capurro" przyklejano jej sztuczne zęby. Mimi do dziś wspomina pewną zabawną sytuację z planu: "Reżyser zaczął odliczanie do kolejnej sceny, żaśmiałam się w głos i zęby po prostu wypadły".


fot. RTI Telemundo

Małe Hollywood

fot. RTI Telemundo

Tak nazywają leżące w Kolumbii miasteczko Villa de Leyva, gdzie kręcono telenowelę. Jego kolonialne domy i piękne środowisko naturalne służyły jako plenery również do innych produkcji Telemundo, takich jak "Gorzka zemsta" i "Zorro".


Wypadki

fot. RTI Telemundo

Sporego pecha na planie miał aktor Pablo Azar, któremu przyprawiało się dosłownie wszystko. "Upadł mi spory ciężar na prawą rękę, złamałem palec i musiałem go ukrywać. Spędziłem miesiąc zakrywając go na wszyskie możliwe sposoby, tak aby widzowie nie zobaczyli go na ekranie telewizorów: najczęście stawałem za moimi kolegami z planu, czy kładąc moje ramię za ich plecami...".fot. RTI Telemundo

Więcej wypadków


Segundo spadł z quada, którym jeździł jego serialowy bohater. "Bardzo się zraniłem. Zabawne jest to, że przechwalałem się od tygodni, jak dobrze jeźdzę quadem. Śmiechu było co nie miara" - wyznał amant, który zdjęcia do telenoweli zakończył z podbitym okiem, urazu dostał na skutek impetu z jakim niechcący uderzyła go Adriana Campos, ekranowa Priscilla. "Miałam być bardzo agresywna i wskoczyć na niego. Nie zmierzyłam sił na zamiary" - wyznała po zdarzeniu aktorka.

Cztery razy Lola


fot. Televisa

W 1987 roku wytwórnia RTI po raz pierwszy przeniosła tę historię na mały ekran. W rolach głownych wystąpili wtedy Nórida Rodríguez i José Luis Paniagua. Telenowela była amitowana pod tytułem "Lola Calamidades", takim samym jak ekwadorska wersja z 1992 roku, z Francisco Terán i Cristiną Rodas. Renata Notni i Pablo Lyle (oboje na zdj.) wystąpili w najnowszej i jak na razie ostatniej wersji, czyli wyprodukowanej przez Televisę "Mi adorable maldicion" (2017).

482 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page