top of page

Za kulisami: "Rubí"

Ogromną popularnością na antenie Novelas+ cieszyła się meksykańska produkcja, która powróciła na polskie ekrany po wielu latach od premierowej emisji.

Rubí jest nadzieją Doñi Refugio i Cristiny, swojej matki i siostry. Obie wierzą, że wyprowadzi rodzinę z biedy, gdy ukończy studia, za które płacą. Jednak plany ambitnej i pięknej młodej kobiety są zupełnie inne. Marzy o wygodnym życiu u boku mężczyzny, który ją pokocha, ale przede wszystkim, który ma pieniądze.Na studiach poznaje Maribel, córkę milionera Arturo de la Fuente, do której się zbliża, bo widzi w niej odpowiednią osobę do osiągnięcia swojego celu. Maribel jest niewinną i nieśmiałą dziewczyną, skrępowaną z powodu utykania po wypadku drogowym. Przyjmuje przyjaźń, którą oferuje jej Rubi, nie wyobrażając sobie, jak bardzo jest dla niej niebezpieczna.


Kilka tygodni później młoda kobieta pokazuje Rubí zdjęcie Héctora, atrakcyjnego architekta, którego poznała przez internet. Mężczyzna wyznaje, że za kilka dni przyjedzie do Meksyku. Boi się, że będzie nią rozczarowany, gdy zobaczy jej nogę, ponieważ nie powiedziała mu o swojej niepełnosprawności.


Miłość Héctora do dziewczyny wzrasta, gdy spotyka ją osobiście, na co Rubí patrzy z zazdrością, ponieważ Maribel ma wszystko, czego pragnie. Odtąd jej działania będą miały tylko jeden cel: uwieść narzeczonego przyjaciółki, mimo że jest zakochana w Alejandro, przyjacielu Héctora, który również jest nią zauroczony, a którego jedyną wadą jest brak pieniędzy.


Rok: 2004

Kraj: Meksyk

Wytwórnia: Televisa

Obsada: Bárbara Mori, Eduardo Santamarina, Jacky Bracamontes i Sebastián Rulli.


Dalsza część artykułu pod zdjęciem.

fot. Televisa

Kobieca obsada o niekwestionowanej atrakcyjności, w skład której wchodzą Bárbara Mori (Rubí), Jacqueline Bracamontes (Maribel), Yadhira Carrillo (Elena), Marlene Favela (Sonia); dwóch czołowych amantów na tym samym poziomie, co ich towarzyszki, Eduardo Santamarina (Alejandro) i Sebastián Rulli (Héctor); oraz luksusowa obsada drugoplanowa, takie jak Ana Martín (Refugio), Manuel Landeta (Lucio), Luis Gatica (Cayetano) i Sergio Goyri (Yago). "Rubí" miała pierwszorzędny zespół, który sprawił, że ta meksykańska produkcja, w której głównym bohaterem jest złoczyńca, okazała się sukcesem.


Filmowe inspiracje

fot. Televisa

Eduardo pozostaje przy momentach zza kulis: „Naśladowaliśmy postacie ze „Shreka”, ja grałem ogra, Barbara grała księżniczkę Fionę, a Sebastian był księciem”.


Dalsza część artykułu pod zdjęciem.

fot. Televisa

Manuel Ibáñez (Onesimo), Dolores Salomón (Mariquita) i Leonorilda Ochoa (Doña Lola) wnosili wiele humoru na ekran, ale również na plan zdjęciowy.


Śmierć Soni

fot. Televisa

Podczas nagrywania śmierci Soni (Marlene Favela), pierwszej żony Alejandro, która zmarła spadając ze szklanego mostu, zachowano szczególne środki ostrożności.


Matczyna miłość

fot. Televisa

Bárbara Mori nie mogła znieść długich okresów rozłąki z synem, dlatego zdecydowała się zabierać go na nagrania.

Catwoman

fot. Televisa

Zakochana w kostiumach Bárbara Mori wraz z całą obsadą bawiła się na imprezie zorganizowanej w jednym z odcinków. Bohaterka wyglądała jak Kobieta-Kot, Miguel Pizarro jak arlekin, a Jacqueline Bracamontes jak dama z epoki kolonialnej.
Rozpieszczany przez wszystkich

fot. Televisa

Miguel Pizarro, który grał Loreto, homoseksulanego projektanta mody i sojusznika Rubí, zajął się pracą przy telenoweli po próbie samobójczej. „W produkcji wszyscy o tym wiedzieli i zwracali na mnie szczególną uwagę, zwłaszcza Bárbara, która zachęcała mnie, żebym z nimi wychodził. Będę im wdzięczny przez całe życie” – wyjaśnił aktor.


Trzy Barbary

fot. Televisa

Bohaterka miała dwóch dublerów w scenie, w której poślizgnęła się ze szczytu schodów i upadła na szklany stół, który po rozbiciu spowodował poważne obrażenia. W najbardziej niebezpiecznych momentach zastępował ją mężczyzna ubrany tak jak ona, a w pozostałych kobieta. Pod koniec nagrywania sceny cała trójka została uwieczniona na wspólnej fotografii.


Więcej informacji o telenoweli na stronie:

1001 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page