top of page

Za kulisami: "W niewoli przeszłości"

Historia dziewczyny, która jako dziecko została porzucona na wysypisku śmieci, zdołała sparaliżować Brazylię, stając się najbardziej dochodową telenowelą w historii, emitowaną w ponad 150 krajach.

Nikt nie spodziewał się ogromnego sukcesu tej powieści napisanej przez João Emanuela Carneiro i kierowanej przez dwoje nieznanych młodych ludzi. Mimo to telewizja Globo zdecydowała się nadawać go w czasie największej oglądalności w Brazylii, od marca do października 2012 r., i miała rację.Genesio i Carmina to pozornie szczęśliwa para, która mieszka z Ritą, córką, którą miał, zanim został wdowcem. Ambicja nowej żony skłania ją do zaplanowania rabunku na partnerze, który ma tego dnia wypłacić z banku dużą sumę pieniędzy. Atak ma miejsce, a co gorsza, Tifón, słynny piłkarz, wpada na niego, gdy ten odkrywa podstęp Carmini, w nieszcześliwym wypadku przejeżdża go, powodując jego śmierć.


Dręczony tym, co zrobił, sportowiec odwiedza wdowę, której udaje się go oszukać i po niedługim czasie pobierają się. Teraz Carminia jest milionerką... Na jej drodze stoi już tylko córka jej byłego, którą z dnia na dzień porzuca na wysypisku śmieci. Tam mała Rita choć dorasta w niezdrowym środowisku, jest szczęśliwa dzięki przywiązaniu opiekującej się nią Lucindy i jej pierwszej miłości, chłopcu, którego również porzucono jako niemowlę i którego miejscowi nazywają Batata.


fot. Globo

Mija dwadzieścia lat, a chęć pójścia naprzód uczyniła z Niny wspaniałą kucharkę. Kiedy tylko może, postanawia porzucić swoje nowe życie w Buenos Aires i powrócić do Rio de Janeiro w jednym celu: zemścić się na Carmini i zadać jej tyle samo lub więcej cierpienia niż to, które ona przysporzyła jej i ojcu.


Młoda kobieta rozpoczyna swój plan i wkrótce zatrudnia się w rezydencji, w której mieszka Carminia z mężem i synem Jorgito, młodym mężczyzną, który również spędził dzieciństwo na wysypisku...


INFO

Rok: 2012

Kraj: Brazylia

Producent: Globo

Występują: Débora Falabella, Cauã Reymond, Murilo Benicio, Adriana Esteves i Marcello Novaes.


W PUŁAPCE SUKCESU

Minęły lata od premiery telenoweli, a jej bohaterowie nie zdołali wyjść z cienia swoich bohaterów, zarówno Débora Falabella, Adriana Esteves, jak i Cauã Reymond nadal są dla publiczności Niną, Carminą i Jorgito. Débora podczas pracy na planie związała się z Murilo Benício, który grał Tifona, i w którym zakochała się podczas nagrań. Ze swojej strony Adriana dzieli swoje życie z innym aktorem Vladimirem Brichtą, a Cauã spotykał się z wieloma kobietami. W 2012 roku opublikowano, że miał romans z Isis Valverde, która grała Suelen, ale nigdy nie zostało to potwierdzone.


DEBORA FALABELLA

Aktorka grająca tytułową rolę była praktycznie nieznana zarówno w jej kraju, jak i na świecie, kiedy projekt został jej zaproponowany. Po sukcesie telenoweli nie może wyjść niezauważona. Jej imię w powieści, Nina, zostało nazwane na cześć jej córki w prawdziwym życiu. „Pomogło mi to wczuć się w rolę” — mówiła.fot. Globo

PIĘĆ FINAŁÓW

Aby uniknąć przecieków, nagrano pięć alternatywnych zakończeń związanych z morderstwem Maxa (Marcello Novaes), z udziałem tylko najważniejszych osób na planie. Reszta wątków zamykała się zgodnie z oczekiwaniami, w tym emocjonalne przebaczenie Carmini przez Ninę.STUDIUM SUKCESU

Początkowo historia nie miała innych roszczeń niż rozrywka. Nawet jej scenariusz nie był zbyt oryginalny: skromna dziewczyna, która gdy dorosła, chciała zemścić się na tych, którzy skrzywdzili ją w przeszłości. Coś jednak urzekło widzów od pierwszego dnia i, jak wynika z późniejszych badań, podbiło widzów z kilku powodów: doskonale odzwierciedlało klasę średnią, bezwstydnie wdzierającą się do ich domów, miało potoczny język i szybkie tempo odcinków.


MILIONERZY

Jak opublikował magazyn Forbes, "W niewoli przeszłośći" jest najbardziej dochodową telenowelą w historii Ameryki Południowej, a pod względem oglądalności wyprzedziła ją do tej pory jedynie kolumbijska "Brzydula" (Yo soy Betty, la fea).

189 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Najnowsze

Polecamy w TV

bottom of page